Rozmowy dotyczące choroby współistniejącej z łuszczycą, czyli łuszczycowego zapalenia stawów (łuszczycy stawowej).
 Gandalf
#2989
"na litosc Boska gdyby był jakikolwiek sposob na pozbycie sie bólu stawów to musiałby znalesc sie chociaz jeden lekarz-reumatolog który by o tym mowił,propagował i DOPROWADZIŁ do zastosowania tej metody w którejs z klinik."

Z tego co pamiętam to coś podobnego proponuje dr Dąbrowska.
Nie wiem czy znasz polskie realia na tyle aby wiedzieć że NFZ żadnej klinice nie zwróciłby kosztów
takiego leczenia.
Awatar użytkownika
 henia
#2994
Gandalf pisze:.......Z tego co pamiętam to coś podobnego proponuje dr Dąbrowska......
Wspomniany tu już Tombak, również, jeżeli mnie pamięć nie myli.
W moim odczuciu, problem w znalezieniu lekarza, który podjął by się prowadzenia, takiego pacjenta.

Podoświadczać na własną rękę jest łatwiej, jak nas nic nie boli ale kiedy dochodzą: ból i sztywność czy nieruchomość stawów, to już jakby inna bajka. No i zaawansowanie choroby.....
Jestem szczęśliwa, że ten problem na razie mnie nie dotyczy.
 emma
#3019
to fakt jak boli a przy tym trzeba brać NLPZ PLUS LEKI MODYFIKUJĄCE PRZEBIEG CHOROBY TO TRZEBA KONTROLOWAĆ MORFOLOGIĘ,PRACĘ NEREK,WĄTROBY A WTEDY NIE BARDZO MOŻNA EKSPERYMENTOWAĆ Z DIETĄ BO I TAK ŻOŁĄDEK ,WĄTROBA,NERKI SA OBCIĄŻONE. SĄDZĘ IŻ WAŻNE JEST ROZSĄDNE ODŻYWIANIE SIĘ BEZ UŻYWEK I PRZESADY W ŻADNA STRONĘ TAK MI SIĘ WYDAJE.
Awatar użytkownika
 szater
#3024
...masz dziwna tendencje do oceniania ludzi....dla mnie Tombak,jego rady sa w miare jasne i przejzyste...lubie go czytac...nie mam zamiaru przeprowadzac sledztwa dotyczacego jego osiagniec...gdyby jego prace były plagiatami ...tak jak sugerujesz toby już dawno doczekał sie procesu...jak nadal bedziesz rzucał tak bezpodstawne oskarzenia w kierunku człowieka ,ktory nie moze sie bronic sam sie na proces o zniesławienie prosisz :angry:
 betka
#3049
A ja uparcie o przyczynach... :P
Na oddziale, przy okazji comiesięcznych badań do leczenia biologicznego, spotykam tych samych ludzi (co oczywiście ułatwia bardzo pobyt - staje się spotkaniem towarzyskim:)), ktorzy na lekach biologicznych są już od dłuższego czasu. Mówią, że wysyp zawsze pojawia im się, kiedy mają do czynienia z jakąś infekcją, najczęściej to oczywiście są infekcje wirusowe, ale też jest źle, kiedy pojawia się infekcja bakteryjna. Czyli... immunologia jednak ma największe znaczenie. Gandalf, z całym uznaniem dla Twojej wiedzy - poproszę o rady - jak wzmacniać? jakiś taki przewodnik poproszę :D , tak zaczepnie :crazy: : tylko bez pitu pitu o tym, że to styl życia, chcę konkretów.
 emma
#3112
Czy brała Pani najpierw metotreksat? czy od razu zakwalifikowano Panią na leczenie biologiczne?jakie musi Pani przechodzić badania przed leczeniem.Czy choroba jest w remisji?
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8