Tu piszemy o leczeniu tradycyjnym stosowanym w łuszczycy, czyli o maściach, płynach, tabletkach i zastrzykach oraz o światłolecznictwie.
#11146
A jak objawiło sie to uczulenie?moze wyszłas na słonce zaraz po posmarowaniu? a moze faktycznie masz uczulenie na salicylany.Czy wczesniej stosowałas już cygnoline z kwasem salicylowym?
Sama prodermina bardzo słabiutka w tej twojej masci wiec moze faktycznie salicylan cos zaszkodził.
Tu podaje ci linka do wszelkich receptur:

http://luszczyce.pl/leki-zewnetrzne/mas ... rodermina/


sadze ze jak w aptece która ci masc robila podasz skład takiej bez salicylanu to powinni ci zrobic.Popros o małe opakowanie bo masci bez recepty(chyba ze podejdziesz do rodzinnego i powiesz o zaistniałej sytuacji) to troszke kosztuja.Nie poddawaj sie bedzie dobrze :*
#11149
stosowałam już cygnusie z salicylem i było ok. więc to nie to. a słoneczko było go troszeczkę, ale starałam się w długim rękawie chodzić na dworze :). a te "niby" uczulenie bo nie wiem czy to jest to : wygląda tak, że mam skórę tak suchą, że boli mnie wszystko (gdy siedzę, chodzę itd. ) dodam tyle że natłuszczam się.. :D ile się da.
#11152
Czy oprócz natłuszczania próbowałaś nawilżać swoją skórę? To także jest bardzo ważne przy łuszczycy. Ja po kąpieli stosuję specjalny balsam z mocznikiem „ canoderm” a potem dopiero oliwkę. Skóra jest elastyczna i nie piecze. Poczytaj sobie co piszą o nawilżaniu na innych forach np:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=298993
#11153
tak dziewcze to jest pomysł....skoro ładnie szłas na salicyl z cygusia i nic sie nie działo...to :
-albo słonko
-albo mało nawilzania-co tez jest bardzo istotne
-albo....uczulona jestes na dziegcie
teraz juz wszystko zalezy od ciebie ...musisz sama przeanalozowac ...co to moze byc...dasz rade madra dziewczynka jestes :*
#11161
może za dużo wszystkiego na raz :/ stosuje również maseczki i okłady z błota z m.martwego a do kąpieli sól też z m.martwego. wczoraj zaczęłam na noc po smarowaniu (oliwa z oliwek+cytryna)robić okluzję i już mniej boli :).
#11163
Spokojnie sól jeszcze nikomu z nas nie zaszkodziła :*
Sadze ze jednak za mało nawilzania i natłuszczania...dziegcie bardzo a prodermina w szczególnosci wysusza skóre!
Do dzieła...mamusiu xd
Awatar użytkownika
 henia
#11166
irute91@ pisze:może za dużo wszystkiego na raz :/ stosuje również maseczki i okłady z błota z m.martwego a do kąpieli sól też z m.martwego. wczoraj zaczęłam na noc po smarowaniu (oliwa z oliwek+cytryna)robić okluzję i już mniej boli :).
Osobiście sól bym odłożyła i poszła w kierunku kąpieli ale... siemie i platki owsiane, koniecznie tez szałwia.

Skóra od leczenia, jest po prostu umęczona, trzeba jej zrobić SPA :D To, w sposób naturalny i ja nawilży i natłuści trochę. Ja raczej trzeba teraz "głaskać" niż "drażnić".

Prodrminy bym od razu tak w kątek nie odstawiała. Podczas leczenia się dziegciami, występują rózne sensacje vide>exorex.
Bardzo łatwo jest odrzucić medykament, tylko że my za dużego wyboru nie mam w tym swoim leczeniu. Dobrze jest sprawdzić dokładnie,moze na wycinku nie na calości, ale ja bym tą proderminką pomaziała jednak-podczas leczenia się exorexem miałam wysyp takich małych swędzących jak cholera krost. Przeżyłam je, i exorex zadzialał.

Irute weź trochę więcej wapna, moze zyrtec, i maziaj dalej. Z tym, że kąpiele, obowiązkowo. Zobaczysz jaka ulga, i dla ciala i dla duszy :D Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
 Paweł
#11191
Trzeba po prostu uważać, bo można się sparzyć. Ja gdy stosuję dziegcie to, gdy nie mam posmarowane ciała wystawiam się na słońce - taka terapia skojarzona. Ja dobrze toleruję słońce, dlatego rzadko zdarza się, że się spalę. Ale w tych miejscach, gdzie używam maści widać wyraźnie, że słońce mocniej działa.

To trzeba robić wszystko z głową. Jeśli ktoś widzi, że mu nie służy słońce wraz z terapią dziegciami, to należy go unikać.
#11192
Prodermina może uczulać. Z prodermina nie miałm do czynienia, ale z cocoisem -tez dziegć, wystawiałm sie do słonca,i uzyskałam remisje. Nalezy ostrożnie wypróbować na sobie, nie ma innej drogi. Musisz poobserwowac skóre. Skóra na pewno musi byc czysta, czyli nie może być na niej proderminy, musi byc wyszorowana. Słonce wysusza skóre, prodermina tez, dlatego natłuszczanie, nawilżanie i jeszcze raz natłuszczanie. :)
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13