Tu piszemy o leczeniu tradycyjnym stosowanym w łuszczycy, czyli o maściach, płynach, tabletkach i zastrzykach oraz o światłolecznictwie.
 Plinka
#15907
Witaj Andrzej, nie masz co się obawiać :) gdyz każdy głos w sprawie jest ważny i cenny i po to właśnie istnieje to forum żeby dzielić się swoimi doświadczeniami i odczuciami.
Awatar użytkownika
 antonia
#15909
Cieszę się, że ludzie zaczęli dostrzegać problem, dziękuję Ci Andrzeju, że piszesz o tym faktycznie narażając się na krytykę ze strony osób, którym zależy jedynie na tym, by pochwalić się swoim portwelem, jak i tym, którzy płatnie zajmują się rozpowszechnianiem bezużytecznych dermokosmetyków. :)
 szuwar
#16324
Używam kosmetyków Dr. Michaels od jakichś 3 tygodni. Poprawa na łokciach i kolanach prawie 100%, uszy czyste, zostało trochę na skórze głowy( jakieś 10%), ale ogólnie efekt przy stosowaniu toniku , żelu i maści jest bardzo zadowalający. Preparaty drogie, ale wydajne, jednak minusem jest nieprzyjemny zapach, zwłaszcza jeśli trzeba na noc posmarować głowę, a maść też niezbyt ładnie pachnie.
Widocznie na tę chorobę to jak nie steryd to musi śmierdzieć. Ogólnie polecam.
Awatar użytkownika
 Jurek85
#16420
antonia pisze:zajmują się rozpowszechnianiem bezużytecznych dermokosmetyków. :)
Miałem już się nie wypowiadać na temat dr majkels ale jak czytam ostatnio pojawiające się tu opinie to nie mogę się powstrzymać... Dlaczego taki atak na te preparaty?

Otóż chciałbym żeby to było jasne: te dermokosmetyki realnie usuwają objawy łuszczycy (pisanie że są bezużyteczne to gruba przesada), moją kurację opisałem na forum jak kogoś interesuje niech sprawdzi. Wiem, że nie jestem odosobnionym przypadkiem bo słyszałem opinie osób które znam, poza internetem i forum, i te osoby także wypowiadały się pozytywnie.
Na pewno te preparaty nie są tak skuteczne i nie działają tak szybko jak leki sterydowe, ale przynajmniej nie wywołują skutków ubocznych i remisje są dłuższe.
A jak dla kogoś za drogie to kupować nie musi, są inne alternatywne metody zapewne równie skuteczne, trzeba tylko poszukać.
Można znaleźć wpisy na forach, które ewidentnie promują dr majkels (tak jak ten powyżej:) ale są także wiarygodne opisy kuracji które ciężko podważyć, i jest wiele pozytywnych opinii.
Tyle w temacie, nie mam zamiaru więcej o tym pisać :P
Awatar użytkownika
 primo
#16461
Żaden preparat ani lek nie ma 100% skuteczności w usuwaniu objawów. Także w tym przypadku z tego co się rozmawia z ludźmi i czyta na forach są zadowoleni i mniej zadowoleni ale ogólnie większość osób sobie chwali. Sam producent podaje że te preparaty mają ok. 70% skuteczności i podobno jest to poparte badaniami: http://drmichaels.com.pl/pl/i/Wyniki-Badan/22 więc raczej nie są to jakieś ściemnione niedziałające preparaty. Oczywiście inną sprawą jest stosunek ceny do jakości ale to już kwestia do osądu indywidualnego.
 kacha
#16483
Większość osób sobie chwali ale to nie zmienia faktu że gdyby obniżyli cenę to by więcej osób mogło się przekonać do tej masci a tak jest jak jest i dużo osób krytykuje bo drogo jest.
Awatar użytkownika
 primo
#16492
kacha pisze:Większość osób sobie chwali ale to nie zmienia faktu że gdyby obniżyli cenę to by więcej osób mogło się przekonać do tej masci a tak jest jak jest i dużo osób krytykuje bo drogo jest.
To czy jest drogo to kwestia punktu widzenia :)
W połowie ceny maści drm kupisz maść sterydową - ta jest na receptę, ktoś ci ją musi wystawić a za wizytę u dobrego dermatologa też zapłacisz. Jak do tego dodać koszt regeneracji skóry po sterydzie to kwota jest znacznie większa...
Z drugiej strony można sobie samemu przygotować maść z ziół to wyjdzie znacznie taniej :) tak więc wszystko zależy od punktu widzenia i punktu odniesienia :P .
 Basieńka44
#17433
Moim zdaniem to że jak cię stać na takie kosmetyki to sobie kup
ale są tańsze równie skuteczne :)
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10