Tu piszemy o leczeniu tradycyjnym stosowanym w łuszczycy, czyli o maściach, płynach, tabletkach i zastrzykach oraz o światłolecznictwie.
 marekw
#12511
Cześć, zarejestrowałem się dopiero na forum i trafiłem na ten wątek. Widzę, że dotyczy tylko kosmetyków dr Michaels, ale czy korzystaliście może z innych kosmetków też? W zasadzie to chodzi mi teraz o dermokosmetyki z rossmana. Jest tam trochę marek do wyboru, a że do sklepu blisko to jest to dla mnie oczywisty wybór. Tylko które są warte uwagi? Czy ktos się może wypowiedzieć?
Ostatnio zmieniony 20 lip 2012, o 09:02 przez Paweł, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Link usunięty - proszę pozycjonować się gdzie indziej.
Awatar użytkownika
 primo
#12751
marekw o jakie konkretnie dermokosmetyki ci chodzi? z tego co się orientuję to do leczenia objawów ł. należy używać specjalnych dermokosmetyków stworzonych na potrzeby skóry łuszczyków, bo zwykłe preparaty pielęgnacyjne, mogą zamiast pomóc to wręcz zaszkodzić.
Awatar użytkownika
 Ksymena
#12797
primo pisze: z tego co się orientuję to do leczenia objawów ł. należy używać specjalnych dermokosmetyków stworzonych na potrzeby skóry łuszczyków.
Dokładnie, lepiej nie kupować byle czego, ze względu na niską cenę a potem żałować jak objawy się nasilą.
Awatar użytkownika
 szater
#12800
Przyznam szczerze ze pomimo czterdziestu paru lat choroby nigdy nie miałam zadnych "powikłan" po tanszych kosmetykach....dawniej wogóle nie było czegos takiego jak dermokosmetyki i żylismy,chorowalismy i leczylismy sie tym co było pod reka :surprised: jezeli ma wystapic uczulenie to wystapi i tak nie bedzie ważne czy kosmetyk kosztuje 5zł czy 50zł.....tak ze spokojnie czasem zwykła masc z wit A za 4zł lepiej zadziała niz
dermokosmetyki dr Michaels :notguilty:
 Gosia1423
#12808
szater pisze:Przyznam szczerze ze pomimo czterdziestu paru lat choroby nigdy nie miałam zadnych "powikłan" po tanszych kosmetykach....dawniej wogóle nie było czegos takiego jak dermokosmetyki i żylismy,chorowalismy i leczylismy sie tym co było pod reka :surprised: jezeli ma wystapic uczulenie to wystapi i tak nie bedzie ważne czy kosmetyk kosztuje 5zł czy 50zł.....tak ze spokojnie czasem zwykła masc z wit A za 4zł lepiej zadziała niz
dermokosmetyki dr Michaels :notguilty:
Jestem tego samego zdania ;) Choć nigdy nie stosowałam TYCH dermokosmetyków.
Awatar użytkownika
 antonia
#12812
Uważam, że dermokosmetyki tak jak markowe ciuchy są po prostu w modzie. Można ubierać się tanio i elegancko, można skutecznie leczyć się i wspomagać leczenie tanimi preparatami ale niestety obecny trend w modzie nawet w lecznictwie to zakupy w drogich, modnych firmach, które potrafią się dobrze zareklamować. :D
Awatar użytkownika
 Ksymena
#12850
Gosia1423 pisze:jezeli ma wystapic uczulenie to wystapi i tak nie bedzie ważne czy kosmetyk kosztuje 5zł czy 50zł...
Jestem tego samego zdania ;) Choć nigdy nie stosowałam TYCH dermokosmetyków.[/quote]

Ja bym była ostrożna w tego typu generalizowaniu. Być może w waszym przypadku nie ma znaczenia co używacie do pielęgnacji, ale osoby z bardziej wrażliwą skórą powinny raczej unikać preparatów, które tak jak ktoś tu pisał - w okazyjnej cenie można zakupić w rosmanie.
Ja np. miałam styczność dwa razy z dermokosmetykami; pierwszy zestaw - nazwy może nie będę wymieniała, kupiła mi mama w jakiejś aptece osiedlowej, po kilku użyciach dostałam takiego zapalenia, że musiałam do mojego Pana doktora lecieć na konsultacje.
Później przez długi okres z różnym skutkiem leczyłam się sterydami, a do pielęgnacji używane były różne naturalne sposoby.
Maść od doktor M. kupiłam z ciekawości skuszona opiniami w sieci, nie spodziewałam się cudów, miałam nadzieję na poprawę stanu skóry w miejscach gdzie używane były sterydy. Ogólnie efekt przerósł moje oczekiwania, nie będę wdawała się w szczegóły bo już w innym wątku o tym pisałam. Dlatego pieniędzy wydanych nie żałuję a wątpię czy maść za 5 złoty sprawdziłą by się równie dobrze.
No, trochę się rozpisałam ale wkurza mnie to, jak ktoś pisze, że się nie opłaca itd. a nigdy nie miał styczności z danym preparatem i nie chodzi mi tylko o doktor M. ale o także o inne metody leczenia.
Jak dla kogoś cena jest za wysoka to niech nie kupuje, ale skoro niektórym pomaga, to niech nie krytykuje bo mu się za drogie coś wydaje.
 Basieńka44
#12852
Być może w waszym przypadku nie ma znaczenia co używacie do pielęgnacji, ale osoby z bardziej wrażliwą skórą powinny raczej unikać preparatów, które tak jak ktoś tu pisał - w okazyjnej cenie można zakupić w rosmanie.
mam wyjątkowo wrażliwą skórę a stosuje te kosmetyki z Rossmana o dziwo nie mam po nich takich jazd jak np po tych super nowościach chociażby z apteki za niemałe pieniądze
a wątpię czy maść za 5 złoty sprawdziłą by się równie dobrze.
u mnie się super sprawdzają nawilżają a niektóre i zalecząją :D :D
Awatar użytkownika
 szater
#12860
inne metody leczenia :surprised: jakby to powiedziec .....stosowałam i to takie rozmaitosci ze troszke lat by sie nazbierało....testowałam na sobie i leki i dermokosmetyki ,ceny ich były naprawde rózne wiec skad ta pewnosc ze
Ksymena pisze:nigdy nie miał styczności z danym preparatem i nie chodzi mi tylko o doktor M. ale o także o inne metody leczenia.
co do generalizowania.....to takie słowo raczej nie ma zastosowania przy łuszczycy-bo ona jest nieprzewidywalna xd

Nikt nikomu nie broni stosowania takich kosmetyków czy dermokosmetyków na jakie go stac,nie ma takze powodów straszyc kogokolwiek że te tansze zrobią mu krzywde,wiele tu takich przetestowalismy na forum i nie słyszałam aby sie komus pogorszyło :notguilty:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10