Rozmowy na temat leczenia domowego, ziołolecznictwa, suplementacji, terapii niekonwencjonalnych.
 siklers
#26073
Ja już wcześniej pisałem o składzie tej maści. Z opakowania nie wyczytasz składu ale miałem ulotkę do tej maści pamiętam ze w składzie był chmiel, modrzewia chiński, perełkowiec japoński ( sophora jest najważniejszym składnikiem masci)oraz seven star sword (nie wiem co to jest), selernica, korzeń chiński. efekty są bardzo dobre. Na zdjęcia może tego aż tak dokładnie nie widać. Poniżej dodam dwie fotki. Jutro poproszę żonę żeby zrobiła mi zdjęcia aparatem i pokaże wam jak wyglądają moje nogi i ręce po stosowaniu tej maści. Na rękach stosuję trochę dłużej.
Załączniki
12986362_1222439351101400_1658343664_o.jpg
12986362_1222439351101400_1658343664_o.jpg (22.32KiB)Przejrzano 8222 razy
12992014_1222439661101369_1455350506_o.jpg
12992014_1222439661101369_1455350506_o.jpg (34.23KiB)Przejrzano 8222 razy
 siklers
#26082
Tez pamiętam ile lat ? 8:):):) ...... 8 miesięcy niby mało ale czas szybko leci. Widzisz teraz trafiłem na tą maść i ona mi pomaga w końcu to ja wygrywam tą walkę
#26086
Ok, a zatem te dziwne nazwy w składzie, które można znaleźć na stronach to pewnie jakieś potoczne nazwy.

Z opakowania to właściwie tylko jednego składnika nie byłem w stanie rozszyfrować sam. A z jednym miałem wątpliwość. To jest naturalny preparat na bazie ziół. Skład z opakowania:
  • Pseudolarix amabilis (latin) - Modrzewnik chiński (PL)
  • Sophora flavescens (latin) - Perełkowiec żółtawy (PL)
  • Cnidium monnieri (latin) - Knidium Monniera / Knidia chińska (PL)
  • Cortex Dictamni (latin) - Dictamnus angustifolius (latin) - korzeń dyptamu wąskolistnego (PL)
  • Phellodendron amurense (latin) - Korkowiec amurski (PL)
  • Gleditsia sinensis (latin) - Iglicznia chińska (PL)
  • Typhonium giganteum (latin) - Tyfonia olbrzymia (PL)
  • Stemona tuberosa (latin) - Stemona bulwiasta (PL)
  • Rhizoma smilacis glabrae (latin) - Smilax glabra (latin) - kłącze kolcorośli gładkiej (PL)
  • Ilex rotunda (latin) - Ostrokrzew okrągły (PL)
  • Kochia scoparia (latin) - Mietelnik żakula (PL)
  • Mosla cavaleriei (latin) - nie ma polskiej nazwy
  • White Vaseline (eng) - Biała wazelina (PL)
  • Pure water (eng) - woda (PL)
  • Mentholum (latin) - Mentol (PL)
  • Chlorhexidine acetate (latin) - chlorheksydyna (PL)
W nazwach chińskich podane jest też dokładnie jaka część surowca stanowi składnik, ale tego już nie wgłębiałem, bo to już chyba mało istotne dla nas, które części uznawane są za lecznicze. Podałem tylko kilka dokładnych, które były po łacinie.

Sumarycznie preparat całkiem ciekawy.
#26138
Chlorheksydyna jak każdy lek syntetyczny ma skutki uboczne. Ale też jest stosowany powszechnie na skórę.

Chciałbym zwrócić też uwagę, że w medycynie chińskiej często stosuje się też toksyczne zioła. Jednak występują one w mieszankach z innymi ziołami, które niwelują tę toksyczność. Dlatego to co w tradycyjnej medycynie jest toksyczne, wcale nie musi być w chińskiej. To jest zasadnicza wada tradycyjnej medycyny. Wyodrębnia się substancję i stosuje ją na konkretną dolegliwość/objaw. Dana substancja samodzielnie leczy jedno, ale wykazuje też wiele działań niepożądanych, właśnie dlatego, że jest wyodrębniona.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 62