Rozmowy na temat leczenia domowego, ziołolecznictwa, suplementacji, terapii niekonwencjonalnych.
#11259
w opakowaniu jest pocięta słoma owsiana. Pudło jest duże mimo że waży tylko 150g. Pozdrawiam
:) :)
Sposób użycia:
Wziąć 3-5 łyżek ziół, wsypać do naczynia z 2-3 litrami wrzątku, gotować na wolnym ogniu ok. 5 minut. Odwar wlać do wanny wypełnionej wodą. Czas trwania kąpieli ok. 20 minut. Stosować 2-3 razy w tygodniu.
dalej twierdze że to dawka dla małego dziecka może być :) :) dla dorosłych z problemami skórnymi stanowczo za mała :)
#11263
irute91@ pisze:ja chyba zrezygnuje ze wszystkiego :/ już nie mam sił ;( dobijają mnie te opuchnięte nogi :/ i znowu zaczyna ropieć :(. Jutro koniecznie dermatolog a jak nie to załamka kompletna
Jesteś zdaje się niedawno po porodzie może powinnaś przebadać nerki dokładniej w związku z tymi obrzękami :)
Awatar użytkownika
 antonia
#11265
Wypowiedź experta na temat obrzęku nóg:
Cyt: "Należy wykonać badania w kierunku chorób reumatycznych i immunologicznych - aCCP, przeciwciała ANA. To podstawa. I oczywiście rtg stawów.
Mam nadzieję, że wykluczono schorzenia nerek, wątroby i serca."
 Basieńka44
#11270
http://edumed.com.pl/strony/owies.html
Kąpiel owsiana: 1 kg słomy owsianej zalać w naczynu 3-5 l wody ciepłej i odstawić na 2-3 godziny. Następnie ogrzać do wrzenia i gotować powoli pod przkryciem ½ godz. Odcedzić do wanny i wypełnić ją do 1/3 wodą o temperaturze około 37 stopni Celsjusza. Czas kąpieli 15-20 minut. Stosować w artretyzmie, reumatyzmie i chorobach skórnych. Kąpiel zaleca się też osobom osłabionym i wyczerpanym nerwowo.
 dora1000
#11276
Z tego co słyszałam to słoma owsiana jest naprawdę dobra. Ja osobiście nie praktykowałam, ale z tego co słyszę bardzo dużo ludzi sobie chwali kąpiele i to z dużym efektem.
 Basieńka44
#11277
Ja dziś zakupiłam ziele 3,20 za 100gr będę pić bo do kąpania narazie nie mam gdzie zdobyć a taka paczuszka jw. to na raz mało :) :)
 Tommy
#13555
Witam wszystkich.

Nie do końca jestem przekonany, że ten sposób zadziała ale cóż nie ma nic do stracenia można spróbować. Przeczytałem wasze opinie i są dość przekonujące.
A co do słomy to widziałem, że na Allegro ktoś sprzedaje. Nie wiem skąd wziąć taką słomę bo nie znam nikogo z wioski czy ze swoim gospodarstwem a tam jest worek za 18 zł więc chyba kupię. Jak mam jeździć, szukać tracić czas i pieniądze na paliwo to tak chyba lepiej.
Chyba ze ktoś z was dysponuje i mieszka w okolicach Wrocławia to chętnie przyjadę.

Pozdrawiam