Rozmowy na temat leczenia domowego, ziołolecznictwa, suplementacji, terapii niekonwencjonalnych.
 dora1000
#2186
Venus zgadzam się z Tobą w 100% wiem, że na każdego działa co innego, ale chciałabym wiedzieć w jakim stopniu pomagają leki i zioła. Czasami forumowicze piszą super lek, biorą go parę dni zachwalają my się nakręcamy, a potem okazuje się że po tygodniu dwóch lekarstwo leży w koszu, a łuszczyca jak była tak jest. Bardzo proszę o wypowiedzi. Pawełku co sądzisz o tym ?? Zobaczymy z jakim skutkiem jakie leki na kogo działają.
Awatar użytkownika
 Paweł
#2188
Dorciu, ja biorę ostropest od października bodajże. On ogólnie oczyszcza organizm, wątrobę co nie jest bez znaczenia w przypadku łuszczycy i chociażby z tego względu może warto go stosować. Jest on naturalny i z niego robione są ziołowe leki na wątrobę np. Sylimarol. W Psorisis TV jest też wzmianka o tym leku i że jest on z ostropestu: http://luszczyce.pl/filmy/

Ale ja tam wolę u źródła korzystać z dobrodziejstw natury, czyli wolę ziarna.

Czy widzę jakieś efekty? Mogę powiedzieć, że przez zimę, która jest najgorszym u mnie okresem przybyły mi tylko.. 1,2,3... 4 plamki. A to jest przecież nic. Po za tym po paru miesiącach stosowania lepiej się jakoś wypróżniam.

Co do opinii o preparatach, ziołach itp. to nie ma problemu. Zakładajcie nowe wątki o danych specyfikach i będzie można w nich wyrażać opinie. Żeby takie wątki miały sens to warto trzymać się tematu, czyli danych preparatów.
 Rafaello
#2322
Paweł pisze:Dorciu, ja biorę ostropest od października bodajże.
Paweł, jak mielisz ten ostropest? Czy jadasz ziarenka?
Awatar użytkownika
 szater
#2325
ja tez od wrzesnia do lutego (gdzies tak) stosowałam ostropest 2xdzinnie łyżeczki dwie ,zmielonego...tylko jakby z wyproznianiem lepiej ....ogólnie wpływu na łuszczyce nie widziałam...nie ma znaczenia czy zmielony czy w ziarnach.... :D
Awatar użytkownika
 Paweł
#2328
Rafaello pisze:Paweł, jak mielisz ten ostropest? Czy jadasz ziarenka?
To właściwie nie ma znaczenia. Ja i tak biorę łyżeczkę, zapijam wodą i połykam, tak jak jakieś tabletki ;)

Ps. Też zauważyłem, że chyba lepiej się po nim wypróżniam.
Awatar użytkownika
 henia
#5854
Dobosz, tylko poczytujesz, czy tez praktykujesz, ten ostropest?
 swiecki45
#5959
Ja od dzisiaj zacząłem go wcinać.Zamówiłem malutki 20 kilowy woreczek i na razie jeszcze ojca do spożywania namówiłem:).
Awatar użytkownika
 henia
#5965
Ja namówiłam męża, kłopoty z poziomem cukru ma. Wcina, i pilnuje nawet, żeby zawsze zmielony był ten ostropeścik :D
 swiecki45
#5972
Ojczulek ma 84 lata i przez całe życie nie żałował wątroby,nigdy jednak mu nie doskwierała.Ostatnio jak się badał wyszło że jest trochę powiększona więc mu się kuracja też przyda:)
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9