Tu jest odpowiednie miejsce, aby porozmawiać na temat spożywanych produktów, diety w łuszczycy.
 ewelis24
#24868
antonia pisze:Do picia i smarowania:
Cudowny ocet jabłkowy
http://www.lepszezdrowie.info/ocet.htm
Ocet jabłkowy zawiera także witaminę E , uważaną za jeden z najsilniejszych przeciwutleniaczy, neutralizujących szkodliwe działania wolnych rodników, które mogą być przyczyną przedwczesnego starzenia się, zaburzeń systemu immunologicznego, chorób sercowo-naczyniowych, zaćmy i chorób onkologicznych.
Dermatolodzy utrzymują, że ma właściwości przeciwalergiczne. Nie rozcieńczony, stosowany bezpośrednio na skórę, leczy dolegliwości skórne. Używany do płukania włosów zapobiega ich wypadaniu. Płukanie włosów w słabym roztworze octu pozwala dokładnie usunąć resztki piany i mydła i zapobiega przetłuszczaniu się włosów sprawiając, że długo pozostają one świeże, pachnące i z połyskiem.
Kwas octowy to również doskonały antyseptyk. Rozcieńczony możemy użyć także do przemywania powierzchownych oparzeń, co zapobiegnie tworzeniu się blizn i uśmierzy ból. Ocet jabłkowy ma jeszcze wiele innych własności leczniczych, przykładowe receptury/sposoby użycia np. na: przeziębienia - kuracja wzmacniająca, katar i flegma (śluz), katar zatoki czołowej , bóle gardła i chrypka, kaszel, gorączka, ból ucha



Ocet jabłkowy pijemy na czco ? czy między posiłkami ?
Szykujemy go rano szklanka wody przegotowanej ostudzonej + łyżka octu ?
czy wieczorem do letniej wody wlewamy lyzke octu + miod?

więc jak :)?
Awatar użytkownika
 antonia
#24869
ewelis24 pisze:Ocet jabłkowy pijemy na czco ? czy między posiłkami ?
Szykujemy go rano szklanka wody przegotowanej ostudzonej + łyżka octu ?
czy wieczorem do letniej wody wlewamy lyzke octu + miod?

więc jak :)?
Klikając na podany link dowiesz się wszystkiego :)
 johny m
#24873
czytałem gdzieś że kawa ma złe właściwości do łuszczycy. jak u was to się sprawdza ta kawa w życiu z łuszczycą?
Awatar użytkownika
 szater
#24886
kawe piję i jakos niekoniecznie widze jej wpływ na moją łuszczyce,podobnie z alkoholem czy papierosami...te dwa ostatnie wyrugowałam z życia i....żadnej różnicy nie widze :P
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8