Życie z łuszczycą na co dzień, czyli jak radzimy sobie z naszą chorobą w codziennych czynnościach.
Awatar użytkownika
 szater
#6089
Moniulak w Polsce nie trzeba miec skierowania aby pójsc do dermatologa na tzw.fundusz ale musisz byc ubezpieczona.Lekarze nasi lecza róznie ,to też jest wielka niespodzianka na kogo trafisz.Generalnie stosują wszelkie dostepne metody leczenia.Coraz wiecej gabinetów prywatnych w Polsce posiada lampy UVB 311...bardzo pomagają w leczeniu łuszczycy.Pole do działania jest tylko muszą byc checi.Mysle ze tak metoda drobnych kroczków musisz przeprowadzac to leczenie u swojego chłopaka.Zrob mu kapiel w soli np...żeby jeszcze było lepiej zrob te kapiel dla was obojga,mozna kupic super sole do peelingu-one sa na oleju pieknie pachną i ten prosty zabieg kosmetyczny potrafi zdziałać cuda: odświeża i wygładza skórę, nadaje jej zdrowy koloryt a co najwazniejsze wcale nie trzeba tego laczyc z...łuszczyca.To taka podpowiedz ;) mysle ze i takim sposobem podstepnym mozna duzo zyskac.Sa tez kapiele ziołowe,mozna tez troszke zmienic diete...takie cos co bedziecie robic razem-żeby nie czul ze to on cos musi...zrób tak aby sam zechciał.Jak już pomalutku przejdziecie pare kroków to...potem bedzie łatwiej pogadac,podpowiedziec...a nawet kupic razem masci-np.EXOREX -dziegc lub DOVONEX -analog wit D3
...poczytuj sobie forum,tu jest wielu wspaniałych ludzi chetnie podziela sie wiedza...powodzenia,sciskam cieplutko...super dziewczyna jestes-dasz rade :*
Awatar użytkownika
 Paweł
#6097
Zastrzyki to pewnie Ci chodzi o leczenie biologiczne. To prędzej w UK na to się załapie Twój chłopak niż w Polsce - tu jest bardzo krucho z tym.

Co do pazurów to nie wiem czy manikiurzystka pomoże. Raczej za wiele nie zdziała. Sam też z pazurami nic raczej nie robię, bo ciężko je się czymkolwiek leczy. Obcinam możliwie na krótko. Ostatnio to sobie 1/4 paznokcia u palucha obciełem :P
#6259
Paweł Teraz mamy XXI wiek ;p i Faceci malują paznokcie hahah :D
ALe tak na serio ;p
Spróbuj może witaminę A bodajże w kapsułkach jest to przekroić i smarować tym paznokcie ;] mi pomagało :]
Smaruj go tam Smaruj :P
a co do Biologi to w niedługim czasie zwrócę sie do Dermatologa bo Tyle tego mam że szok... prawie całe ręce Nogi i Brzuszek nawet xD ;]:D:D:D
 KamilaU
#9162
dzisiaj dowiedzieliśmy się, że mój chłopak ma łuszczycę.
Ta choroba jest mi całkowicie obca (pomijając wiadomości z internetu- głównie to, co na tej stronie).
Zastanawiam się jaki to może mieć wpływ na nasze relacje... Czy zmiany mogą się pojawić w miejscach intymnych i utrudnić współżycie?
Poza tym zastanawiam się co mogę zrobić, żeby zminimalizować ilość negatywnych czynników w swoim mieszkaniu (ponieważ ukochany często u mnie bywa i nocuje). Wiem, że powinnam kupić jakieś niedrażniące mydło (czy np. biały jeleń będzie ok?).
Czy powinnam wyprać pościel i ręczniki w jakimś specjalnym proszku?

Czy ta choroba bardzo Wam przeszkadza w codziennym życiu (np. podczas pobytów na uczelni albo jak randkujecie?) Czy teraz gdy chłopak będzie u mnie spał to musi stosować jakieś maści (czy powinnam mu o tym przypominać?)

Martwię się też o jego stan psychiczny. Niedawno przeszedł poważną kontuzję kolana, na wiosnę planował powoli zacząć wracać do sportów i swojej pasji, a teraz dowiedział się o tym...

Czy chodzenie na basen może mieć jakieś negatywne skutki?


Proszę o wyrozumiałość (wiem, że post jest bardzo chaotyczny), ale nurtuje mnie bardzo wiele pytań a jestem póki co zielona w tym temacie.
 euterpe
#9164
KamilaU pisze:dzisiaj dowiedzieliśmy się, że mój chłopak ma łuszczycę.
Ta choroba jest mi całkowicie obca (pomijając wiadomości z internetu- głównie to, co na tej stronie).
Zastanawiam się jaki to może mieć wpływ na nasze relacje... Czy zmiany mogą się pojawić w miejscach intymnych i utrudnić współżycie?
Poza tym zastanawiam się co mogę zrobić, żeby zminimalizować ilość negatywnych czynników w swoim mieszkaniu (ponieważ ukochany często u mnie bywa i nocuje). Wiem, że powinnam kupić jakieś niedrażniące mydło (czy np. biały jeleń będzie ok?).
Czy powinnam wyprać pościel i ręczniki w jakimś specjalnym proszku?

Czy ta choroba bardzo Wam przeszkadza w codziennym życiu (np. podczas pobytów na uczelni albo jak randkujecie?) Czy teraz gdy chłopak będzie u mnie spał to musi stosować jakieś maści (czy powinnam mu o tym przypominać?)

Martwię się też o jego stan psychiczny. Niedawno przeszedł poważną kontuzję kolana, na wiosnę planował powoli zacząć wracać do sportów i swojej pasji, a teraz dowiedział się o tym...

Czy chodzenie na basen może mieć jakieś negatywne skutki?


Proszę o wyrozumiałość (wiem, że post jest bardzo chaotyczny), ale nurtuje mnie bardzo wiele pytań a jestem póki co zielona w tym temacie.
Osoby z łuszczycą mogą mieć wachania nastroju, depresje i dlatego trzeba się przygotować na chwile kiedy będzie potrzebował Twojego wsparcia.
Zmiany w miejscach intymnych zdażają się dosyć rzadko i o ile estetyka ciała partnera Ci nie przeszkadza to nie powinno być żadnych problemów z życiem intymnym, to nawet może pomóc w lezceniu ;).
Jeśli chodzi o negatywne czynniki to ciężko coś doradzić bo nie wiadomo czy Twój chłopak aż tak bardzo dba o to jakie ma mydło czy balsam. Jeśli tak to polecam mydło biały jeleń lub żel dla dzieci hipp lub babydream z rossmana choć lekarze polecają droższe specyfiki exomegi i inne tego typu, które często mają jak dla mnie wątpliwy skład.
W normalnym życiu na razie mi nie przeszkadza ale to zależy oczywiście od rozległości zmian. Czasem zdarzają się nieprzyjemne pytania lub uwagi ale ogólnie żyję tak ja dotychczas z tym że zdrowiej.
Jeśli skóra jest w takim stanie że Twój chlopak nie będzie się wstydził iść na basen to jak najbardziej można i nie powinno to mieć wplywu na chorobę, wiem, że aquapark we wrocławiu nie widzi problemu w korzystaniu z ich usług.
Co do prania nie ma żadnych zaleceń chyba, że Twój ukochany ma na jakiś proszek uczulenie. Najważniejsze, żebyś była przy nim i pilnowała, żeby dbał o siebie. Trzymam za was kciuki.
Awatar użytkownika
 Paweł
#9169
Łuszczyca może wystąpić wszędzie, także w miejscach intymnych. W skrajnych przypadkach może utrudniać współżycie - gdy członek jest mocno zajęty chorobą, to zmiany na nim mogą podczas wzwodu pękać powodując ból.

Czasem ta choroba przeszkadza, ale można się przyzwyczaić.

Co do smarowania, to jeśli ma się smarować i jest u Ciebie to przypominaj mu o smarowaniu. W łuszczycy nie ma nic gorszego od braku systematyczności.

Na basen oczywiście może chodzić.

Staraj się go wspierać psychicznie, bo może być z czasem ciężko. To jest facet i zwykle Ci nie powie, że coś go boli, męczy, trapie.
Awatar użytkownika
 puma
#9177
z tymi wahaniami nastrojów to bym nie przesadzała :) jak twój facet nie jest typem depresyjnym to raczej się nie będzie dołował. i pamiętaj- we wszystkim umiar- można też zagłaskać kotka na śmierć ;)