Życie z łuszczycą na co dzień, czyli jak radzimy sobie z naszą chorobą w codziennych czynnościach.
 Basieńka44
#16927
Tak wrzucę z innego forum
Dla mnie to lepiej, bo ogromna łuska i rana wokół odbytu była już nie do zniesienia. Nie mówiąc już o sytuacjach intymnych, których przez to unikam jak ognia.
Lilly, może zrób sobie nasiadówkę ze zmielonego i rozgotowanego siemienia lnianego i dolewaj gorącej wody, żeby posiedzieć jak najdłużej. Mnie najbardziej pomagało moczenie rąk w garnuszku z tego siemienia, odczuwałam największą ulgę. Dlatego i Tobie polecam.

Przy chorobach skóry, łuszczycy ważnym elementem jest wspomaganie organów wydzielniczych wątroby i nerek. W tym celu można:
zjadać ostropest , ssać olej (na forum o łuszczycy ci, którzy to robią twierdzą, że ssanie oleju bardzo pomaga im w leczeniu choroby), zastosować kompresy z oleju rycynowego na wątrobę -
Na nerki: jeść korzeń pietruszki i selera można zastosować mieszankę na oczyszczenie dróg moczowych.
Mam nadzieję, że nie muszę przypominać o odstawieniu glutenu na stałe.
mieszanka na drogi moczowe
Przewlekłe zapalenie dróg moczowych dotyczy około 80% ludzi. Jest to podstępne schorzenie, ponieważ stany ostre występują stosunkowo rzadko, z reguły dwa razy do roku, i z tego powodu większość bagatelizuje te objawy, nie zdając sobie sprawy, że stan ostry przechodzi w niszczący nerki bezobjawowy stan przewlekły.

Przygotowanie naparu
Składniki: 3 łyżki stołowe kwiatu wrzosu, po jednej łyżce stołowej: ziela mącznicy lekarskiej, liści melisy, ziela fiołka trójbarwnego oraz, w zależności od płci: 1 łyżkę stołową kwiatu jasnoty białej (dla kobiet) albo znamienia kukurydzy (dla mężczyzn).

Napar należy przygotować wieczorem. Składniki wsypać do litrowego termosu i zalać wrzątkiem. Uzyskane 3 szklanki naparu należy wypić następnego dnia w przerwach między posiłkami, tj. co najmniej 30 minut przed posiłkiem i 40 minut po posiłku, najlepiej małymi łykami.

Napar należy pić przez cały rok (również jeśli objawy zapalenia już miną), wg schematu: 6/3, czyli przez 6 tygodni pijemy napar, następnie 3 tygodnie przerwy, itd.
Ssanie oleju
Wziąć do ust stołową łyżkę oleju roślinnego i trzymając w przedniej części ust (przed zębami) wessać go przy zaciśniętych zębach, by przedostał się do jamy ustnej. Następnie rozluźnić zęby, by olej wrócił do przedniej części ust, i w ten sposób ssać ów olej przez 15 minut (dla niecierpliwych może być 3 razy po 5 minut).

Ważne jest, by podczas wsysania językiem i policzkami wywołać jak największy opór wymagający wytworzenia jak największego podciśnienia, co jest istotą tego zabiegu. Zabieg wykonuje się jeden raz dziennie przez kilka miesięcy, do pół roku.
Do ssania nadaje się każdy olej roślinny, ale najlepszy jest olej słonecznikowy. Może być z plastikowej butelki, gdyż po zabiegu oleju nie należy połykać, lecz wypluć.
 michal91
#18328
Witam.
łuszczyce na worku mosznowym mam od roku i tam mi się ta choroba zaczęła. Jak czytam to forum jestem przerażony! dermatolog przepisał mi elcom i tridem na te miejsca i powiedział tylko że mam stoswać 2 razy dziennie, nie powiedział jak długo mam to stosować. wtedy wgl. nie wiedziałem że są to sterydy. I ja nieświadomy smarowałem 2 razy dziennie naszczęscie cieńką warstwą przez ponad ok 3 tygodnie;/ wiadomo wszystko zeszłlo tylko po ok. miesiącu wróciło i teraz nie moge tego niczym zaleczyć :(. Czy przez te 3 tygodnie smarowania mogłem sobie zaszkodzic ? no bo wiadomo jądra a jestem w młodym wieku?
Ostatnio zmieniony 5 maja 2013, o 22:54 przez michal91, łącznie zmieniany 1 raz.
 Basieńka44
#18329
Dobrze że wszedłeś na forum i jesteś świadomy czym smarowałeś :) :)
ostatnio na te delikatne miejsca wypróbowałam okład z oleju rycynowego ból ustąpił w ciągu jednego dnia i zmiana zeszła bez smarowania spróbuj tym sobie nie zaszkodzisz a pomóc bardzo możesz
olej rycynowy oczyszcza skórę więc i ze sterydów oczyści
Awatar użytkownika
 szater
#18340
Po trzech tygodniach stosowania sterydu nie stało ci sie nic złego...spokojnie,ludzie stosuja latami xd a ze wróciło? choruje przeszło 40lat i nie znam leku,kremu,masci,ziół,specyfiku po którym ...nie wraca ;) spokojnnie,taka nasza uroda i musimy sobie z tym radzic.Koło miejsc intymnych jest zawsze ciepło i wilgotno wiecoprucz łuszczycy pojawia sie tam grzybicze zakarzenie ja stosuje:
pigment castelaniego(ale uwaga barwi i skóre i bielizne)
-clotrimazolum czasem Pimafucort
-pachwiny alantan
-stosuje tez czasem..... HELOSAN(to masc co prawda dla konia ale mnie przynosi ulge)
-poza tym krem z rossmana serii babydream(wszystki zreszta kosmetyki tej firmy sa dla nas bezpieczne)
 nofear
#18352
Ja mam zmianę w miejscach intymnych od trzech lat i stosowałam tam, aż do teraz, Pimafucort i Triderm (w kombinacji z alatantem, sudocremem i różnymi innymi tego typu specyfikami) i jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się, że zmiana całkiem zeszła (nawet po sterydach) i to na dwa tygodnie! Jeśli pomaga Ci steryd, to uważam, że możesz się nim smarować co tydzień,dwa. Ważne, by nie robić tego codziennie i bez przerwy.
 michal91
#18483
teraz naszczęcie już to wiem. Ale mi ulżyło jak napisaliście że po 3 tygodniach smarowania sobie nie zaszkodziłem :) ufff :P
 Basieńka44
#18484
nofear pisze:Ja mam zmianę w miejscach intymnych od trzech lat i stosowałam tam, aż do teraz, Pimafucort i Triderm (w kombinacji z alatantem, sudocremem i różnymi innymi tego typu specyfikami) i jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się, że zmiana całkiem zeszła (nawet po sterydach) i to na dwa tygodnie! Jeśli pomaga Ci steryd, to uważam, że możesz się nim smarować co tydzień,dwa. Ważne, by nie robić tego codziennie i bez przerwy.
Piszesz ze zmiana całkowicie ci nie zeszła nigdy po sterydzie,ale dalej polecasz steryd w to miejsce dobrze rozumiem :notguilty: :notguilty:
Jak napisałam wyżej sprawdziłam okład z olejku rycynowego podziałał szybko nieszkodliwy a jak ma pomóc warto spróbować
zamiast tego nieskutecznego sterydu :) :)
Awatar użytkownika
 antonia
#18488
nofear pisze:Ja mam zmianę w miejscach intymnych od trzech lat i stosowałam tam, aż do teraz, Pimafucort i Triderm (w kombinacji z alatantem, sudocremem i różnymi innymi tego typu specyfikami) i jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się, że zmiana całkiem zeszła (nawet po sterydach) i to na dwa tygodnie!
Spróbuj myć te zmiany ziołami kilka razy dziennie a zamiast sterydów zastosować maść nagietkową własnego wyrobu.
Leczenie potrwa trochę dłużej ale będą efekty. :)
 nofear
#18515
Basieńka44 pisze:
nofear pisze:Ja mam zmianę w miejscach intymnych od trzech lat i stosowałam tam, aż do teraz, Pimafucort i Triderm (w kombinacji z alatantem, sudocremem i różnymi innymi tego typu specyfikami) i jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się, że zmiana całkiem zeszła (nawet po sterydach) i to na dwa tygodnie! Jeśli pomaga Ci steryd, to uważam, że możesz się nim smarować co tydzień,dwa. Ważne, by nie robić tego codziennie i bez przerwy.
Piszesz ze zmiana całkowicie ci nie zeszła nigdy po sterydzie,ale dalej polecasz steryd w to miejsce dobrze rozumiem :notguilty: :notguilty:
Dokładnie tak, ponieważ michałowi91 zmiana po sterydzie zeszła na dwa tygodnie. Oczywiście można próbować innych środków, chodzi tylko o to, że moim zdaniem, smarowanie się sterydem co dwa tygodnie jest bezpieczene i nie przyzwyczaja skóry.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 19