Życie z łuszczycą na co dzień, czyli jak radzimy sobie z naszą chorobą w codziennych czynnościach.
 dlaczego
#16692
Ale czy tobie zaczerwienienie ustępuje po tych zabiegach?Mam wątpliwości do maści cynkowej, bo ona działa przecież wysuszająco. Ale dziękuję za wszystkie porady.
 Basieńka44
#16693
dlaczego pisze:Ale czy tobie zaczerwienienie ustępuje po tych zabiegach?Mam wątpliwości do maści cynkowej, bo ona działa przecież wysuszająco. Ale dziękuję za wszystkie porady.
Tak mnie ustępuje zaczerwienienie też
co do maści cynkowej ja stosuje tą w tubce bez żadnych dodatków na samej wazelinie http://www.doz.pl/apteka/p15162-Masc_cynkowa_Amara_20_g
są różne jedne wysuszają drugie nie
gdy jest silne zaczerwienienie i stan zapalny działa dobrze nie przesusza mi skóry a szybciej się leczy,można ją połączyć z maścią rumiankową razem mają szybsze działanie
Próbowałam wytrzymać na samym sudocremie i clotrimazolu
sudokrem bardziej wyszusza
 dlaczego
#16714
Ja już mam łuszczycę zadawnioną, więc może nie będzie tak łatwo ją zaleczyć naturalnie, ale zobaczymy. Nie wiedziałam, że sudocrem wysusza.
A może ktoś jeszcze ma jakies porady, jak sobie radzić w tych miejscach?
czy myślicie, że zmiany w miejscach intymnych utrzymujące się od kilku lat są wskazaniem do leczenia farmakologicznego?Powinnam zasugerować to dermatologowi?
 Basieńka44
#16717
skład
Sudocrem zawiera kilkanaście składników: lanolina hipoalergiczna - pomaga w utrzymaniu prawidłowej wilgotności skóry; tlenek cynku - środek ściągający, który zmniejsza utratę płynu tkankowego; benzoesan benzylu i cynamonian benzylu – należą do składników balsamu peruwiańskiego, powszechnie uznanego za jego właściwości lecznicze; alkohol benzylowy - o właściwościach miejscowo znieczulających, zmniejsza ból miejscowy i podrażnienie. Działa również jako środek antyseptyczny / antybakteryjny i jest odpowiedzialny za ochronę przed bakteryjnymi czynnikami skażającymi.
to jest skład sudokrem
a tu cynkowej
100 g maści zawiera: substancja czynna: Zinci oxidum 10,0 g; substancja pomocnicze: wazelina hydrofilowa.
więc skoro uważasz że cynkowa wysusza tym bardziej sudokrem który dodatkowo zawiera alkohol :D :D
że zmiany w miejscach intymnych utrzymujące się od kilku lat są wskazaniem do leczenia farmakologicznego?Powinnam zasugerować to dermatologowi?
a o jakie konkretniej leczenie chodzi w tym przypadku?????
 dlaczego
#16718
Basieńka44 pisze: a o jakie konkretniej leczenie chodzi w tym przypadku?????
Nie mam pojęcia, to Szater o tym pisała.
Awatar użytkownika
 antonia
#16719
Łuszczyca w miejscach intymnych i jak się z tym uporać to temat, któty cały czas jest odnawiany na tym forum.
Ja przypomnę moje sposoby, które naprawdę skutkują:
Re: Łuszczyca na penisie
przez antonia 15 maja 2012, o 09:57

Czasami leki sterydowe są nieuniknione. Zastosowane mądrze nie są wcale groźne a mogą być jedynym wyjściem z groźnej sytuacji. Wystarczy nie nakładać ich na zmiany grubo i często. Ja żeby przerwać stan zapalny posmarowałam zmiany cieniutko kroplami do oczu i uszu (steryd + antybiotyk) raz dziennie przez dwa dni. Następnie już tylko kremem z nagietkiem. Wszystko wygoiło się błyskawicznie. Zrobiłam tak ponieważ doszłam do wniosku, że jeśli krople nie szkodzą na oczy to ich zastosowanie w intymnych miejscach też nie może zaszkodzić. No i oczywiście pełna higiena, mycie ziołami nawet kilka razy dziennie i bardzo delikatne natłuszczanie.

ogolnie-o-luszczycy/luszczyca-na-penisie-t1626-10.html
 dlaczego
#16795
Nadal zmagam się ze swoim problemem. Mimo stosowania sterydu (pimafucort), zmiana się powiększa i coraz bardziej czerwieni. Zastanawiałam się, czy jest jakieś przeciwskazanie do naświetlania okolic odbytu lampami? Wydaje mi się, że to dla mnie jedyne wyjście. BOję się sięgnąć po silniejszy steryd, bo już nigdy go nie odstawię...
 Basieńka44
#16796
Ja myślę że i teraz ci ciężko go odstawić
niekłopotliwy szybko działający super :D :D
Awatar użytkownika
 antonia
#16798
Jeśli chcesz zaleczyć to miejsce to tylko przez zastosowanie sterydu z antybiotykiem. Sam steryd Ci nie pomoże. I pamiętaj o szczególnej higienie, przemywaniu szałwią czy rumiankiem. Tam musi być czyściutko odkażane i suchutko, potem dopiero bardzo leciutko posmarowane maścią ze sterydem i antybiotykiem, którą powoli, stopniowo się odstawia stosując na przemian maści o słabszym działaniu, nawet po zaleczeniu zmian, kiedy wydaje się, że skóra już jest zdrowa.
 dlaczego
#16799
Stosuje caly czas steryd z antybiotykiem - Pimafucort, ale nie pomaga, a stan sie pogarsza. Przez 3 lata nigdy nie udalo mi sie tego miejsca zaleczyc tak, ze skora wygladala na zdrowa.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 19