Życie z łuszczycą na co dzień, czyli jak radzimy sobie z naszą chorobą w codziennych czynnościach.
 Basieńka44
#16666
Jak długo tam stosowałaś sterydy nic dziwnego
stan zapalny można ogarnąć przemywają rumiankiem lub korą dębu
bądź robić okład na to miejsce
a smarować rumiankową i po chwili cynkową
zazwyczaj po tygodniu systematycznego smarowania i przemywań
stan ostry mam opanowany a potem wystarcza nagietkowa, wazelina itp
natłuszczające ale i p.zapalne
warto też sprawdzić balsam Szostakowskiego :)
po sterydach jednak dłużej to chyba potrwa
Awatar użytkownika
 szater
#16667
zdecydowanie poszukałabym pomocy u konkretnego lekarza,jakas przyczyna tego stanu rzeczy jest.Ja mam ogromne problemy z łuszczycą typu odwróconego-pod piersiami,nigdy tam nie stosowałam sterydu,przepisany Pimafucort niekoniecznie cokolwiek złagodził,podobnie z wszelkimi mazidłami,kremami nawilzaczami.Mysle ze powinnas zastosowac Pigmentum Castellani

http://www.doz.pl/apteka/p459-Pigmentum ... skore_50_g
 dlaczego
#16669
co masz na mysli, piszac o przyczynie? myslalam, ze to po prostu luszczyca i stosowane od 3 lat sterydy (ale z przerwami). Pimafucort mi zawsze bardzo pomagal, ale teraz juz nie wystarcza. Sprobuje tego Pigmentum, tylko, czy na pewno nadaje on sie na tamte miejsca? na ulotce nic na ten temat nie ma.
Awatar użytkownika
 szater
#16670
zawsze jest przyczyna tak ostrego stanu zapalnego,ja po ostatnich przejsciach rodzinnych mam własnie potezny wysyp i najgorzej sprawa ma sie z tą odmiana łuszczycy odwróconej.Pimafucort nie jest przeznaczony do leczenia łuszczycy bo to preparat p/grzybiczy z antybiotykiem,działabo w tych opisanych przez ciebie miejscach jest brak pdostepu powietrza i wieczne zawilgocenie(podobnie pod piersiami)Duzo lepiej w tych miejscach dziala krem Clotrimazolum lub pigment castelaniego.Stosowałam,sprawdzone.Zaszkodzic ci napewno nie zaszkodzi a jak zadziała? przekonasz sie dopiero jak sama sprawdzisz u siebie.

PS
Nie wiem czy którys z lekarzy wogóle ogladał miejsce zmian?wydaje mi sie ,ze w opisanej przez ciebie sytuacji raczej należy stosowac tez farmakologie,przyznam ,ze nie spotkałam sie z tym aby ktos otrzymywał do stosowania w miejscach intymnych...steryd,ale widac wszystko jest mozliwe
 dlaczego
#16672
Ja mam tą zmianę od 3 lat i cały czas jest tak samo...dopiero teraz się pogorszyło po odstwieniu, silniejszego, niż te, które dotąd stosowałam, sterydu. CLotrimazolum nie działam na mnie w ogóle, Pimafucort tak, bo zawiera steryd - hydrokortyzon.

Oczywiście, że tak, byłam u 3 dermatologów i wszyscy oglądali zmianę, ponieważ to był mój pierwszy objaw łuszczycy. Niestety dopiero teraz została ona zdiagnozowana, dzięki czemu wiem, że muszę odstawić sterydy. Wszyscy dermatolodzy mi je przepisywali, teraz bez nich nie mogę normalnie funkcjonować:(
 Basieńka44
#16673
Zastanowiła bym się nad hemoroidami czy tu nie są problemem
przy nich też stan zapalny może być
jak pisałam wyżej ja z tym problemem borykam się co najmniej do miesiąca w tym miejscu i tylko tym co pisałam
owszem odnawia się ale tak to zaleczam :D
 dlaczego
#16676
Nie mam hemoroidów, lekarze sugerowali to od początku. Ale zaleczasz to tak, że objawy mijają całkowicie, tzn. nie ma zaczerwienienia?
 Basieńka44
#16678
dlaczego pisze:Nie mam hemoroidów, lekarze sugerowali to od początku. Ale zaleczasz to tak, że objawy mijają całkowicie, tzn. nie ma zaczerwienienia?
Zaleczam to tak że nie pęka nie boli itp
same zaczerwienienia to już nie problem schodzą przy okazji kąpieli przemywań :)
jestem nerwowa nie dała bym rady chodzić inaczej z tym problemem :D :D
przyjrzyj się jednak pracy jelit zwłaszcza grubego
zapalenie j.grubego daje takie właśnie objawy
czy nie za dużo mącznych słodkich itp
 dlaczego
#16689
Basieńka44 pisze:
same zaczerwienienia to już nie problem schodzą przy okazji kąpieli przemywań :)
Czyli po przemywaniu rumiankiem i korą dębową, skóra wygląda jak zdrowa, tak?
Ja, nawet jak stosuję Pimafucort, po którym mnie nie boli i nie pęka, to zaczerwienienie i tak się utrzymuje. Nie mam problemu z jelitami, ale może się wybiorę do proktologa, już sama nie wiem:(
 Basieńka44
#16691
Czyli po przemywaniu rumiankiem i korą dębową, skóra wygląda jak zdrowa, tak?
rumianek działa p.zapalnie a kora dębu ściągająco
przemywaj ile razy dziennie masz możliwość i natłuszczaj tak jak pisałam nagietkowa rumiankowa cynkowa co lepiej zadziała akurat u ciebie
czasami przesmarowuje tribiotykiem to antybiotyk w saszetce jak już bardzo źle szybko goi pęknięcia ale zazwyczaj rzadko go stosuje
Po tak długim stosowaniu sterydów w takie miejsce ja bym co najmniej miesiąc stosowała cynkową nawet jak już się zagoi regeneruje skórę po sterydach
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 19