Życie z łuszczycą na co dzień, czyli jak radzimy sobie z naszą chorobą w codziennych czynnościach.
#8624
Zioła zalewam wrzątkiem na ok 15 min przecedzałam i w jeszcze ciepłych zamaczałam gazę i kładłam na twarz trzeba lekko odcisnąć żeby nie kapało po bokach (tak do pół godz trzymałam) co parę minut zamaczając ponownie gazę w ziołach potem smarowałam twarz rumiankową czekałam ok15 min i na to cynkową po ok pół godz wmasowywałam a nadmiar zbierałam wacikiem smarowałam całą twarz nie tylko tam gdzie zmiany,nie zawsze tak zgodnie z zegarkiem czasami maści szybciej wchłonęły się w skórę i to starczało mi na cały dzień a na noc maść z wit A dość grubo.(wmasować nadmiar zebrać ręcznikiem papierowym)Ta maść rozpuszcza zrogowaciały naskórek a papier działa jako peeling delikatny.
U mnie taka kuracja z okładami z ziół trwała tydzień później dla utrwalenia efektu stosowałam smarowania jeszcze miesiąc.
Do kąpieli możesz użyć też zwykłej soli gruboziarnistej +olej.
Słoma jeśli masz okazje to też świetnie się sprawdza razem z ziarnem.
Jeśli dobrze nałożysz maści rano przed pracą (cynkową i rumiankową)razem to to wystarczy do powrotu z pracy po powrocie umyj twarz ziołami a potem okłady i na noc tą z A
Ja tak wmasowywałam maści, a nadmiar zbierałam wacikiem żeby mi się twarz nie świeciła,nie było widać maści i tak mogłam wszędzie wychodzić,a cynkowa chroniła skórę przed osiadaniem brudu z powietrza,co nie podrażniało chorej skóry.
#8703
Hey to znowu ja :) (dziś jestem po służbie więc spędzę z Wami więcej czasu)
Byłem w sklepie zielarskim, zakupiłem wskazane zioła i olej tez tam był :D Wieczorem zrobię sobie kąpiel solano- olejową... Co do ziół bardzo zastanawia mnie kwestia ziela skrzypu i jałowca - oba są moczopędne i do stosowania jako napar do picia, nic nie jest napisane o właściwościach na skórę. Kora dębu i dziurawiec i owszem stosuje się jako okłady na skórę. Ale jakie zastosowanie (działanie) ma jałowiec i skrzyp. Czy ktoś ma jakieś sensowne wytłumaczenie? Oczywiście zamierzam stosować te zioła według zaleceń (sugestii, doświadczenia) Basi. A może i sama Basieńka pokusi się o odpowiedź :) ps. Pytanie zadałem ogólnie, bo nie chcę Cię przemęczać Basiu :)
#8704
Skrzyp polny działa przeciwbakteryjnie, remineralizująco i regenerująco. -myślę że dlatego dobrze działa na skórze :) :) http://kobieta.info.pl/zioolecznictwo/2 ... u-i-potasu
http://zdrowo.info.pl/ziele.html#SKRZYP tu jeszcze o skrzypie


Owoce jałowca działają również żółciopędnie i pobudzająco na żołądek i wątrobę, dlatego stosuje się go przy różnych zaburzeniach trawiennych. Są stosowane przy depresjach, kłopotach z oddychaniem, trądziku, owrzodzeniu skóry, bólach mięśni oraz w chorobach nerek jako środek moczopędny. Przy artretyzmie, reumatyzmie i wypryskach skórnych zalecana jest kąpiel z młodych gałązek jałowca.
http://www.gotowanie.v9.pl/przyprawy/ja ... polity.php
Jako że w mieście o młode gałązki trudno sprawdza się i też owoc jałowca :) :)
Ach nie przemęczam się :D :D ale może ktoś jeszcze znajdzie sensowniejsze wytłumaczenie :)
#8709
ja podpowiem jeszcze może mój sposób na czerwone plamy, który mi pomógł- zielona herbata :)
ktoś mi na forum polecił okłady z liści tej herbaty- zaparzyć herbatkę w listkach, ostudzić i zrobić z tych liści okład, zabiezpieczyć folią. ja poszłam dalej- wlewałam napar razem z liśćmi do wanny, fajna sprawa. a co do oleju to używam taki z oliwek i też daje radę :D
#8714
Basiu - Ok, przekonałaś mnie :D Podane linki są bardzo pomocne.

Puma ile czasu musiałaś stosować okłady z tych liści? Mam herbatę zieloną, zalega u mnie w szafce już dobre 3 miesiące. Był czas kiedy piłem ją codziennie dość długo ale mi zbrzydła :D i też coś nie mogę się zebrać by zaparzać ja i nakładać na nosek (rozwijać te listki - to musi być żmudne :), praca dla kobiecych, delikatnych rączek i paluszków)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 9