Życie z łuszczycą na co dzień, czyli jak radzimy sobie z naszą chorobą w codziennych czynnościach.

Podziel się tematem z innymi!

Awatar użytkownika
 Mateusz_29
#27003
Witam po bardzo długiej przerwie!:)
Pytanie odnośnie kremów do stóp na dzień i na noc i moczenie stóp w czym?. W pracy cale 8godz. muszę chodzić w butach roboczych które nie należą do najwygodniejszych i niekiedy pojawiają się rany od odcisków na spodzie stóp, które niestety bardzo długo się goją;/. Jaki krem regeneracyjny byście polecili na noc głównie, i może jakiś preparat który mógłbym dodac do miski z gorąca woda żeby wymoczyc stopy. Zauważyłem że mój organizm z wiekiem zaczal sobie lepiej radzic z wysypami na stopach i dosc szybko zmiany znikaja, ale jednak wysyp jeszcze sie czasem pojawia glownie podeszwa i piety, zadziej ale jednak i czesto jak krostki popekaja zostaje mala ranka ktora bardzo utrudnia chodzenie i musze stosowac codziennie plastry.
Awatar użytkownika
 szater
#27005
mozna wspomagac kapielami w soli bochenskiej,ja dodaje jeszcze sodę,po kapieli smaruje olejem kokosowym,zakładam skarpety :)
Awatar użytkownika
 antonia
#27016
Mateusz_29 pisze: W pracy cale 8godz. muszę chodzić w butach roboczych które nie należą do najwygodniejszych i niekiedy pojawiają się rany od odcisków na spodzie stóp, które niestety bardzo długo się goją;/
Warto zainwestować w wygodniejsze buty, koniecznie o numer większe i do nich dokupić wkładki silikonowe. Będzie miękko i wygodnie. Skarpety używać bawełniane, a nowe należy prać przed użyciem, by pozbyć się chemicznych detergentów.
Każdego wieczora moczyć nogi w wodzie z dodatkiem chlorku magnezu ok. 15 min. następnie w zmiany łuszczycowe wmasować cieniutko maść Yiganerjing, nawet przez tydzień po zaleczeniu. Do codziennej pielęgnacji używać oleju z czarnuszki lub kokosa zamiast kremu.
 tel
#30679
Crocsy. Naprawdę polecam. Ktoś kto je wymyślił był geniuszem. Oczywiśćie dobrze jest kupić sobie oryginalne, bo tylko te są naprawdę wygodne oraz wygodnie wyprofilowane. Polecam poszukać w sklepach online, obecnie wiele z nich ma niezłe promocje na te obuwie:
https://www.butomaniak.pl/pol_m_Marki_- ... s-384.html

Dobre zniżki znajdziesz na przyklad na stronie sklepu Butomaniak. Dodatkowo są w wielu ciekawych kolorach:
Obrazek

Podziel się tematem z innymi!