Rozmowy dotyczące choroby współistniejącej z łuszczycą, czyli łuszczycowego zapalenia stawów (łuszczycy stawowej).
Awatar użytkownika
 zgon1610
#29840
Miał ktoś taki przypadek, że go z ŁZS uleczyli?

Ja już nie mam łba i zgłoszenia prawne puściłem bo sam nie wiem co o tym sądzić...
w 2014 miałem 2 kwalifikacje (CSK MSWiA Warszawa) i tam mi zapisano ŁZS, byłem u reumatologa (Piła) a to do mnie, że "przecież ci nie stwierdzili" i nie będzie leczyć czegoś czego nie ma... i tak minęło 3,5 roku i trafiam na drugi biolog w Poznaniu (SPSK2) w 2018, narobili rtg etc. i była konsultacja reumatologiczna ale na wypisie NIC nie ma o ŁZS. Więc napisałem pismo do administracji ze wskazaniem czy jest czy nie ma... w odpowiedzi przeczytałem, że nie mają reumatologa...

Jednak zastanawia mnie to bo pracując fizycznie (często się przeciążając) miewam bóle i już głupieję od tego wszystkiego.
Z poznania spier***iłem po tym jak z 9 dawek dostałem 2 bo się obudzili nieroby z tematami, o które walczyłem u nich przez rok czasu...

Teraz próbuje pod ramieniem Joanny Narbutt...
Awatar użytkownika
 Paweł
#29841
Ewidentne ktoś sobie leci w kulki. Takie moje zdanie. Powinieneś mieć w papierach ŁZS - skoro taką miałeś na początku diagnozę.
Awatar użytkownika
 zgon1610
#29842
chyba, że diagnoza została wpisana przez dermę od tak... bo jak na razie NIC nie potwierdza poza bólami z przeciążenia... trochę się siłuję w weekendy ;)
Awatar użytkownika
 zgon1610
#29843
q CSK reumatolog nie zapisał, że jest... nie w jednoznaczny sposób ;/
Awatar użytkownika
 henia
#29861
"Diagnostyka
Rozpoznanie ŁZS jest trudne, ponieważ zarówno pacjent, jak i lekarz powinni wziąć pod uwagę wiele czynników pozornie ze sobą niezwiązanych. Badania laboratoryjne, jak na przykład morfologia, obejmują poszukiwania podwyższonego OB i CRP, które świadczą o stanie zapalnym oraz test na antygen HLA B27, występujący przy chorobach z grupy spondyloartropatii seronegatywnych, do których należy ŁZS. U pacjentów z podejrzeniem postaci osiowej spondyloartropatii wykonuje się badania obrazowe kręgosłupa i stawów krzyżowo-biodrowych (zdjęcia radiologiczne lub rezonans magnetyczny). W rozpoznawaniu choroby pomocne jest również badanie ultrasonograficzne, które pozwala na stwierdzenie cech zapalenia w obrębie stawów oraz przyczepów ścięgnistych. U pacjentów z objawami zapalenia spojówek lub naczyniówki oka konieczne jest badanie okulistyczne.
- Obecnie przy diagnostyce ŁZS stosuje się kryteria klasyfikacyjne CASPAR (ClASsification Criteria for Psoriatic ARthritis). Łuszczycowe zapalenie stawów rozpoznaje się przy obecności zapalenia stawów i spełnieniu, co najmniej trzech z następujących kryteriów: występowanie łuszczycy skóry; łuszczyca w wywiadzie rodzinnym; występowanie palców kiełbaskowatych; występowanie zmian wytwórczych okołostawowych; braku czynnika reumatoidalnego w surowicy; zmian dystroficznych paznokci – zaznacza prof. Leszczyński."
https://www.termedia.pl/reumatologia/LZ ... 30689.html

Zerknij też tu http://forum.biedronkowo.info/viewtopic.php?f=52&t=34
szczególnie końcowe strony. Pozdrawiam