Rozmowy na temat leczenia domowego, ziołolecznictwa, suplementacji, terapii niekonwencjonalnych.
 Bartj
#30157
Witam,
Stosunkowo niedługo bo od 2 lat walczę z łuszczyca. Różnych rzeczy próbowałem, oczywiście najpierw lekarza i sterydów co jak wiadomo przynosiło słaby skutek...

Mam cały czas problem z łuszczyca głowy - uzywam różnych szamponów dziegciowych ale na mnie to nie działa, działał przez chwile daivobet na zmiane z belosaliciem ale to krótkotrwała radość... dlatego szukam czegoś naturalnego.

Piszecie dużo o ziołach, olejkach ale nie do końca wiem jak ich używać.

Potrzebuje czegoś co usunie łuskę - na noc, i czegoś co nawilży włosy po umyciu (myje codziennie rano) ale tak, żeby nie wpływało to na nie (żeby nie były tluste)... olejek kokosowy się nada? Czy to taki normalny, który można kupić chociażby w stokrotce czy to tez ma znaczenie skąd? Kupiłem tez ocet jabłkowy ale wyczytałem, ze nie stosuje się go na łuskę... wiec tez nie wiem jak go używać i czy to czas na to

Reszta ciała póki co raczej ok - ale zaczyna się pojawiać coś na łokciu - narazie małe ale jakiś z tym trzeba walczyć No i stopy - to chyba tez łuszczyca bo zaczęła mi narastać gruba skóra na piętach i poduszkach zewnętrznych. Czytałem o moczeniu w płatkach owsianych - ale jak? Zagotować płatki, wlać do wody i moczyć?

No i niestety mam od jakiegoś czasu problem z kolanami o ścięgnem Achillesa - podjerzewam, ze to również powiązane :/

Jeśli macie jakies podpowiedzi chętnie skorzystam. Szukam skutecznych rozwiązań, narazie niewielempaga - rok stosowałem dietę przeciwzapalną - poza tym, ze dużo schudłem niewiele pomogła. Teraz od kilku dni smaruje chińska maścią, tą na Y ale nie widzę raczej poprawy póki co...

Z góry dziękuje za każdą podpowiedz..
#30162
Cześć,

z preparatów, które mogę polecić to dermokosmetyki dr Michaels lub krem Sorion. Są to preparaty niebrudzące. Mnie pomagały zaleczyć łuszczycę oraz wielu innym. Ale gwarancji nie ma. Sorion aktualnie też stosuję profilaktycznie na skórę głowy.

Jest też wiele innych specyfików, ale one brudzą np. Kartalin, Bioarpil, maści dziegciowe np. Cocois / Sebco, Exorex Lotion.

Zerknij też na bloga: https://blog.luszczyce.pl/
Tam opisałem też swoje kuracje.

Jeśli chodzi o płatki owsiane to tak. Można zagotować, wlać do wody i moczyć nogi.

Ta chińska maść też wielu osobom pomaga. Mnie też - choć na krótko, bo w składzie ma steryd jakby co.
 madara
#30184
Witam
Squamax jest dobry na usuniecie luski. 2-4 h, potem szampon np. balsam myjacy Sylveco.
Loyon jest jeszcze lepszy na luske,ale drogi.
Seria Phamaceris P tez warta wyprobowania, Nivelium, szampon w kremie bardzo lagodzi napiecie na skorze glow w okresie zaostrzenia, zawsze do niego wracam osobiscie.
Wymieniony powyzej Sorion tez jest dobry, ale u mnie wlosy byly ciezkie i przetluszczone po nim.Na krotkich powiniwn sie lepiej sprawdzic.
 Sabrina
#30226
Choruje od wielu lat, głównie skóra głowy ale nie tylko, ostatnio się nasiliło i płyny nie pomagają do końca, chciałabym je odstawić bo to sterydy. Lekarz niestety nie poinformował, żeby nie stosować ich zbyt długo i cały czas przepisywał te same leki przez wiele lat.
Znalazłam coś takiego w internecie:
"maseczka z drożdży pomorze ci ujarzmić łuszczycę głowy, należy wymieszać pół paczki droższy z sokiem z połowy cytryny oraz oliwą z oliwek, taka maseczkę nakładamy na skórę głowy i trzymamy pod folią lub ręcznikiem ok. 3 godziny."
Próbował ktoś z Was tego, może to pomoże?
#31697
każdy inaczej przechodzi i ja też zioła miałam, olejki i cuda wianki, ale u mnie się nie sprawdzały. nie neguję tego, że są skuteczne. u mnie zwyczajnie one nie dawały sobie rady. bezpośrednio na skórę teraz używam psorisel. mam szampon i płyn. jeszcze w planach jest emulsja. sam szampon mi już pomógł ze swędzeniem i suchością po kilu użyciach, więc klap klap.