Rozmowy na temat leczenia domowego, ziołolecznictwa, suplementacji, terapii niekonwencjonalnych.
#29156
Ps. W poście Heni z 8 marca jest informacja, że stężenie steroidu to 0,025%. To mało. Jeśli maść Wam szkodzi - odstawcie, jeśli pomaga - stosujcie z głową. Ja jako dziecko w latach 80-tych ubiegłego wieku byłam leczona głównie sterydami - moi rodzice nie mieli świadomości, że to może zaszkodzić. Dziś na szczęście mamy większa wiedzę na ten temat. Powodzenia.
#29159
Witaminy D i K na pewno warto brać, szczególnie w okresie zimowym. Już nawet nie o Ziębę tu chodzi. Lekarze zaczynają sami o tym mówić, ostatnio nasza pani doktor pediatra też to potwierdziła. W naszym klimacie w zimie to praktycznie konieczność.
Zauważyłem na swoim przykładzie, że bardzo dobrze działa witamina C w dużych dawkach dziennych.
#29180
Cześć. Już wcześniej kupowałem maści dla brata, jednak teraz wszędzie poznikały aukcje, chodzi mi o zagraniczne strony, nie o allegro. Aliexpress itd. Jeśli macie jakąś aukcje to polećcie.

Dodatkowo mam pytanie, czy maść z dziećmi na opakowaniu to ta sama maść co była wcześniej? Ta zielonkawa?

Z góry dzięki.
#29183
Na eBayu i Amazonie zniknęły, bo produkt zawiera steryd, a sprzedaż preparatów sterydowych bez recepty jest zakazany. Nie wiem jakie regulację są na Aliexpress, ale faktycznie tam też maść zniknęła.

A ta maść z dziećmi to jest inna maść.
#29185
Sto lat mnie tu nie było - tak jak napisała Szater życie pędzi, jest za krótkie i nie ma powtórek. Również stosuję maść długo (2lata?) - kilka dni jak coś się pojawi, zmiana później nie wraca,mam spokój nawet kilka tyg.do czasu, aż zjem coś niezdrowego i wyjdzie mi nowa plamka w zupełnie nowym miejscu. Generalnie odkąd jej używam nie czuję w ogóle, że mam łuszczycę! Kto przeżył silne napady, ten wie, jak purpurowa pod łuską skóra może boleć i dzięki tej maści ja już nie wyobrażam sobie oddać się w ręce dermatologa i przyjąć tonę sterydów, bo na receptę to bezpieczne... Wcale nie były bezpieczne, cierpiałam po nich strasznie, skóra purpura, nie mówiąc o trądziku posterydowym... I nikt nie umiał mi pomóc. Jak sobie przypomnę te wizyty: "a co ta skóra taka czerwona?", "Nie drapałam, to po sterydach, mówiłam, że nie mogę ich brać" i jedna odpowiedź: "niemożliwe" :/ Cieszę się, że już nie muszę odwiedzać lekarzy! Również uważam, że cała ta nagonka jest prowadzona przez koncerny farmaceutyczne, bo chodzi o kasę. Taka mała ilość sterydu nikomu nie zaszkodzi. Ciekawe, że np.nie zrobią badań w polskich szpitalach, ilu ludzi umarło w mękach spowodowanych chemią, którą tłoczy się w żyły chorych jak witaminki nawet w przypadku tych rodzajów nowotworów, co do których nie odnotowuje się żadnego ozdrowienia dzięki takiej chemii... To nas nie zabije, ale yiganerjing tak?
Wiem najlepiej, co mi szkodzi, a co nie - mój organizm pokazuje mi to każdą nową plamką :) Apeluję o stosowanie wszystkiego z rozwagą i nieodrzucanie czegoś, co nam służy, tylko dlatego, że koncernom spadła sprzedaż exorexu czy innych drogich, skutecznych jak na loterii specyfików.
#29186
Popieram przedmówczynię, bo wszystko jest dla ludzi, tylko z rozwagą.

Ja stosować nie będę, bo z zasady nic sterydowego nie stosuję. Ale jak komuś pomaga i to diametralnie, to czemu nie? Mamy informację jaki jest steryd i w jakiej ilości. Każdy może zadecydować czy chce stosować.

Bo najważniejszym wskaźnikiem czy stosować, czy nie jest nasz organizm. To on powie czy należy stosować, czy nie.
#29189
Jeśli maść zniknęła z Amazona, eBay'a i AliExpress, to gdzie (oprócz Allegro, bo tam ceny za tubkę są podbijane podwójnie :/) można ją obecnie dostać?
Ponad miesiąc temu odstawiłem MTX, dostałem silnego wysypu - całe ciało mam pokryte ł. - i nie wiem co robić. Obecnie mam zbyt mało tubek chińczyka, aby tylko za jego pomocą pozbyć się cholery, a nie chcę znów sięgać po sterydy typu Daivobet.
#29195
EBay - pięknie zapakowana i z ulotką informacyjną.
Koszt 10 szt. ok. 60 zł.
Załączniki
20180427_110454_HDR-1.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg
20180427_110454_HDR-1.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg (73.69KiB)Przejrzano 3862 razy
20180427_110223_HDR-1.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg
20180427_110223_HDR-1.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg (77.88KiB)Przejrzano 3864 razy
  • 1
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62