Tu umieszczamy tematy dotyczące łuszczycy w ujęciu ogólnym, czyli zwykle nie pasujące do innych działów.
 maleigihas
#29642
Witam.
Cierpię na łuszczycę, lecz wydaje się to być dosyć łagodna odmiana (2 miejsca zapalne na skórze owłosionej głowy oraz w okolicy pachwin). Czy wykonanie zabiegu estetycznego twarzy takiego jak mezoterapia mikroigłowa czy nici liftingujące są dla mnie w jakiś sposób niebezpieczne? Jakie mogą być ewentualne skutki niepożądane i czy byłyby one nieodwracalne?
Może ktoś wybiera się do dermatologa i mógłby podpytać?
Z góry dziękuję, pozdrawiam
Awatar użytkownika
 Paweł
#29644
Każda ingerencja mechaniczna czy chemiczna, która uszkadza w jakiś sposób skórę może wpływać na rozwój łuszczycy w tym miejscu. Jednak nie jest to regułą i może nic się nie stać.

Przy tak niewielkich zmianach osobiście bym zrobił sobie zabieg. Zdaje mi się, że ryzyko wyskoczenia łuszczycy na twarzy może być niskie. Ale to ja. Decyzję podejmujesz Ty.
 Kika
#29799
Chcialam poddac sie zabiegowi podania kwasu hialuronowego iniekcja w usta. W moim wypadku rany i skaleczenia nie piwoduja zmian luszczycowych. Czytalam jednak, ze kwas hialuronowy moze wywolac reakcje immunologiczna. Czy ktoś próbował?