W tym miejscu piszemy o przebiegu swojego leczenia, radzimy się innych odnośnie leczenia własnego przypadku choroby.
#26422
Wszystko mnie swędzi!!! Co robić????
Czy zwykła maść witamina A jest dobra????
Wykąp się w sodzie oczyszczonej przestanie swędzieć
wycisz organizm magnezem
wit A jest dobra zależy gdzie chcesz stosować
#26855
Jeśli ktoś robił testy na poziom D3 to jakie macie wyniki i czym suplementujecie? Na rynku jest pełno preparatów suplementów z witaminą d3 w różnych dawkach 500 1000 2000 4000 8000 i nawet więcej ale ja coś nie jestem przekonany do tego typu suplementów bo niby w jaki sposób takie dawki załóżmy 12000jm jednorazowo mają być wchłonięte z takiego suplementu?
#27407
Witam, bardzo dawno nie udzielałam się na żadnym forum łuszczycowym... Minęło kolejnych kilka lat walki, małych zwycięstw i trudnych porażek.
Od około 20lat choruję, a lekarza dermatologa ostatni raz widziałam ok 10lat temu.

Chciałam napisać tutaj, ponieważ po wielu nieudanych zmaganiach pierwszą ulgę i widoczne efekty przyniosło mi stosowanie na skórę (całe nogi) szamponu Selsun 2,5% tak, tak szamponu, a raczej napienianie nim skóry i po zaschnięciu chodzenie tak kilka godzin (lub na noc).
Kolejnym strzałem okazało się stosowanie D3 (obecnie 8000) ale już wiem, że muszę zwiększyć dawkę.
I jeszcze zbawienne jest stosowanie domowego pilingu solnego:)). Pozdrawiam.
#27408
iwciaS pisze:Kolejnym strzałem okazało się stosowanie D3 (obecnie 8000) ale już wiem, że muszę zwiększyć dawkę.
Koniecznie do tego wit.K2 MK-7 400 mcg dziennie lub K2 MK-9 500 mcg 1 tbl, co drugi-trzeci dzień.
Bez tego wit. D3 narobi Ci szkód w żyłach.
#27437
Koniecznie do tego wit.K2 MK-7 400 mcg dziennie lub K2 MK-9 500 mcg 1 tbl, co drugi-trzeci dzień.
Bez tego wit. D3 narobi Ci szkód w żyłach.[/quote]


Dzięki pięknie, na pewno zacznę również codzienną ,,przyjaźń" z wit.K2 :))

Ponownie polecam prawie codzienne masowanie zmian peelingiem solnym domowej produkcji... Ja robię takiego prościucha:
sól + poduszeczka płynu do kąpieli (dla dzieci piana w poduszeczkach kupiona w bierdonce) + oliwa + olejek arganowy (bo akurat miałam) -Wymieszać. Czasem dodaję sok i skórkę cytryny, balsam do ciała, szamponetkę typu Nizoral.....
Nie znalazłam wątku, w którym jest mowa o szamponie ,,selsun" Jeszcze nie umiem się tu odpowiednio poruszać, więc może mnie naprowadzicie:)) Pozdrawiam;)
#29514
Hej...
Mam nadzieję, że jeszcze ktoś tu zagląda.
Czy możecie udzielić mi informacji, po jakim czasie brania Wit.D i K zauważyliście polepszenie?

Pozdrawiam,
Asia
#29524
Biorę duże ilości witaminy D3 40 000 IU dziennie + K2MK-7 400 mcg co spowodowało w większej części zanik łuszczycy, jednak gdy przestawałam brać po trzech tygodniach znów wychodziły nowe zmiany.
#29527
Aż 40000 ? Tak jak powyżej, zaczęłam od 8000. I myślałam, że to dość sporo.
Badaliscie poziom Wit D3? Miałam wynik 30. Podejrzewam, że to zbyt mało.
Byłam w dwóch ciążach i w każdej łuszczyca znikala mi całkowicie. W ciąży też bierze się Wit D3. Myślałam, że ma to jakiś związek. Biorę ja razem z Wit K dopiero od dwóch tygodni. Zastanawiam się po jakim czasie znikala, osobom, które wyżej opisywały swoje przypadki. W ciąży dopiero w mniej więcej 6 miesiącu zaczęło mi się wszystko goic. Czyli jeśli ma to jakikolwiek związek to po 3 miesiącach od brania witaminy D3. Tylko W ciąży bierze się 2000 dziennie.
Zawsze to jakaś nadzieja, chociaż słyszałam, że w ciąży często tak się dzieje...
Pozdrawiam Asia