Strona 1 z 1

Sport/bieganie

: 9 mar 2014, o 10:33
autor: afro
Uwierzcie mi że do leczenia na prawdę warto dodać aktywność fizyczną. Właśnie upływa 4 tydzień od kiedy zacząłem biegać. Od tego czasu nie wyskoczyły mi żadne poważne wykwity, co najwyżej 3 małe kropeczki. A te już istniejące po prostu zaczęły się jakby cofać. Wiele z nich z koloru czerwonego się zrobiło na takie brązowawe i bledsze, a niektóre całkowicie znikły. Do dego podczas intensywnego sportu dostarczamy do siebie wielką falę endorfin, dzięki czemu przestajemy myśleć o tym wszystkim i jak wiadomo takie samopoczucie jest bardzo ważne. Widzę że jeśli będę dalej ćwiczyć to możliwe że się całkowicie uwolnie od nasileń łuszczycy i na pewno się uodpornię na stres.

Re: Sport/bieganie

: 9 mar 2014, o 11:29
autor: antonia
afro pisze:Uwierzcie mi że do leczenia na prawdę warto dodać aktywność fizyczną
To się zgadza, dokładnie wszystko co napisałeś. :) :)

Re: Sport/bieganie

: 9 mar 2014, o 15:15
autor: szater
trudno sie nie zgodzic jednak nalezy pamietac o jednym gdy jest łuszczyca stawowa intensywne cwiczenia,bieganie czy skakanie nalezy zamienic na...pływanie....to bezpieczniejsze dla stawów :)

Re: Sport/bieganie

: 9 mar 2014, o 15:36
autor: antonia
Zawsze ćwiczenia można dobrać do swoich potrzeb i możliwości, najważniejszy jest jednak ruch :)

Re: Sport/bieganie

: 9 mar 2014, o 16:33
autor: afro
antonia pisze:Zawsze ćwiczenia można dobrać do swoich potrzeb i możliwości, najważniejszy jest jednak ruch :)
oczywiście ruch który doprowadza do stanu euforycznego :) występuje to zazyczaj gdy już się zaczynamy pocić ale nie przestajemy

Re: Sport/bieganie

: 9 mar 2014, o 19:35
autor: szater
robie 30 basenów...ale jakos nie mam okazji sie...spocic :P

Re: Sport/bieganie

: 31 gru 2021, o 07:58
autor: Sbiegacza
Regularne bieganie może mieć pozytywny wpływ na nasze zdrowie :) Uprawiając sporty cardio poprawia się krążenie naszej krwi, spalamy tkankę tłuszczową, która może być przyczyną powstawania wielu chorób, ale także poprawiamy własne samopoczucie dzięki wspomnianym wcześniej endorfinom :) Więcej o korzyściach jakie przynosi bieganie, przeczytasz na https://sbiegacza.pl/2021/10/18/co-zysk ... esz-biegac.

Re: Sport/bieganie

: 17 cze 2022, o 10:57
autor: dioza
Sprawdź to. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, to polecam wybrać solidne obuwie, a nie takie, z którego korzystacie na co dzień. Nie tędy droga. To musi mieć odpowiednie właściwości, żeby zapewniało wygodę i nie tylko. Zwracajcie na to uwagę - nie ma sensu stawianie na byle co.