Strona 1 z 1

Grubość rękawic nitrylowych

: 22 cze 2026, o 11:53
autor: ivar
Jaka powinna być grubość rękawicy nitrylowej do pracy w gabinecie? Widzę że są różne grubości i nie wiem co ma znaczenie.

Re: Grubość rękawic nitrylowych

: 22 cze 2026, o 12:55
autor: Artze
Grubość rękawicy ma znaczenie i zależy od zastosowania. Cieńsze rękawice nitrylowe około 0,1 do 0,12 mm dają lepszą wyczuwalność dotykową co jest ważne przy precyzyjnych zabiegach gdzie czujesz co robisz palcami i każdy milimetr ma znaczenie. Grubsze powyżej 0,15 mm są wytrzymalsze na przerwanie i dają lepszą ochronę mechaniczną ale trochę kosztem wyczucia. W gabinetach kosmetycznych i dermatologicznych zazwyczaj stosuje się cieńsze dla lepszego dotyku, w gabinetach gdzie pracujesz z ostrymi narzędziami albo substancjami chemicznymi warto rozważyć grubsze. Przy rękawicach medycznych szukasz też odpowiedniego AQL czyli wskaźnika akceptowalnej jakości który mówi o wadliwości partii, niższy AQL to wyższa jakość i mniejsze ryzyko uszkodzenia rękawicy podczas pracy. Na https://medycznie.com.pl/kategoria/do-g ... /rekawice/ są podane specyfikacje techniczne różnych rękawic i można porównać grubości.