Tu możesz porozmawiać na różne tematy niezwiązane z łuszczycą.
 gslaw
#3904
chyba chodzi o procentowe porównanie do zapadalności na te choroby wśród identycznej (ilościowo) grupy dzieci nieszczepionych... tak mi się wydaje..
146% więcej
jeżeli np na 1000 dzieci nieszczepionych 10 zachorowało na autyzm to w przypadku szczepionych byłoby to coś około 24,6 na 1000 dzieci...
Ostatnio zmieniony 30 cze 2011, o 15:07 przez gslaw, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
 henia
#3905
Hii hii Gslaw kombinuj dalej, nie przekonuje mnie, to Twoje wyjaśnienie :D
Bo jeżeli
• Pośród dzieci szczepionych było o 120% więcej przypadków astmy.
to mnie uczyli,że: wszystkie dzieci zaszczepione, zachorowały na tę astmę czyli 100% i jeszcze 20%... ze zrzutu chyba.... xd

Widzisz my tu sobie siedzimy i tak rozmyślamy, a to jest jednak raport, on, jak żona cezara: musi być poza wszelkimi podejrzeniami.
Moim zdaniem zawiera on tylko i jedynie, wszelkie trendy jakie obecnie funkcjonują, w ogólnie pojętej opinii społecznej, dotyczące szczepionek. Czyli gdybanie, ba jak dochodzi do konkretów- prostych danych statystycznych, to już jest kotlet. I tylko z tej prostej przyczyny, zostanie on potraktowany jak następny.... raport, nawet niekoniecznie... jako temat do dyskusji. Pozdrawiam :)
 gslaw
#3906
może masz i rację, ale ja wolę na zimne dmuchać :crazy:
Jeżeli jest jakaś gadka to pewnie jest coś na rzeczy. Wiadomo, te informacje nie są na rękę pewnym instytucjom, z tym wiążą się ogromne pieniądze i nie jest tak łatwo znaleźć osoby, które podłożą się pod ten temat ryzykując swoją karierę a może nawet życie...
Więcej danych statystycznych, wraz z wykresami itp. odnajdziesz w książce "szczepienia niebezpieczne - ukrywane fakty" czy jakoś tak... jest tam pełno danych...

wiadomo, takich rewelacji nie znajdziesz w telewizji ani poczytnych gazetach bo te są na usługach wielkiego biznesu w tym farmaceutycznego... a my niestety ślepo ufamy (prawie jak biblii a może i nawet bardziej) właśnie tym mediom.
 Basieńka44
#3907
Tak czytam o tych statystykach procentach i zastanawiam się ilu z nas Łuszczyków ma tą chorobę tak naprawdę, w różnych źródłach czytałam o występowaniu w/w choroby we wcześniejszych wiekach napewno nie była tak często spotykana jak dzisiaj.
I tak myślę na ile jest to choroba jako choroba a ile w tym przegięcia w stronę środków myjących,piorących,odkażających itp
Nigdy nie miałam żadnych problemów ze skórą w żadnych sytuacjach życiowych nie pokrywałam się grubym pancerzem,nie miałam trądzików alergii czy innego świństwa.jak patrze na młodzież jak wygląda ich skóra w tak młodym wieku to mnie zastanawia co druga dziewczyna ma silny trądzik,różnej maści wysypki czego za lat swojej młodości nie obserwowałam a przecież dziewczyny zawsze odkrywały swoje wdzięki nie tak jak teraz ale jednak i co się zmieniło nagle wszyscy mają popaprane geny nawet jeśli tak to musi być tego jakiś powód
"Medycyna poszła do przodu teraz każdy choruje tylko nie wie na co'
Nie wierze że antybiotyki,szczepionki czy inne nowości nie mają w tym swego udziału,znam osoby które mają lat 80 a wygląd na lat 60 nigdy nie stosowały żadnych leków co nie znaczy że nie chorowały, nie stosowały też w nadmiarze żadnych upiększa-czy czy nasze dzieci kiedyś też dożyją
późnej starości w takim stanie zdrowia,przecież te osoby przeżyły lata wojny,lata powojennego głodu,a mimo to wyglądają młodziej niż mają lat z energia jak na taki wiek też całkiem nieźle.Chorób skórnych też nie pamiętam w moim otoczeniu odkąd sięgam pamięcią.Jakoś nie ogarniam leczenia choroby na której temat tak nie wiele się wie np.skąd się bierze i dlaczego,jak można coś wyleczyć nie znając przyczyny.
Awatar użytkownika
 henia
#3908
Gslaw, ja również wychodzę z tego samego założenia: nie będę wystawiała swojej immunologii na niepotrzebne próby. Wszelkie szczepienia zakończyłam i nie widzę żadnej potrzeby do nich wracać. Organizm mam silny, zahartowany ale też dbam o niego ze szczególną troską.
Co do reszty Twoich dywagacji, dla chcącego nie ma nic trudnego. Kto szuka zawsze znajdzie potrzebne mu informacje. Politykę przemysłu farmaceutycznego , to ja bardziej śledzę na przykładzie leków kardiologicznych a społ. mogło się chyba też dokształcić w tej materii, np. na podstawie afery, ze szczepionkami na tę grypę ptasią.
Tylko ja, jak wszędzie, lubię umiar. Nie popadam w jakieś teorie spiskowe, przyjmuję do wiadomości, że istnieją w świeci, różne grupy nacisku które: były są i będą. Szumnie funkcjonuje to pod mianem polityki ale to przecież żadna nowość. Takie są prawa rządzące tym światem.
Czy ślepo ufamy środkom masowego przekazu, podyskutuję. Jeżeli chcemy iść na łatwiznę, to tak ale człowiek myślący zawsze powinien podrążyć, chociaż troszkę, interesujący go temat. Są środki i są metody, jeżeli z nich nie korzystamy, to tylko z własnego lenistwa umysłowego. I nie ma sensu zwalanie niewiedzy na spiskową teorię dziejów. Rozmemłani intelektualnie jesteśmy ,leniwi, uwielbiający problemy zamiatać pod dywanik. Tak jest łatwiej, wygodniej a jak coś to zawsze przecież można wszystko zwalić na Żydów i komunę xd
Awatar użytkownika
 puma
#3909
basieńka bez obrazy ale zdaje mi się, że patrzysz na to wszystko przez pryzmat choroby twojego dziecka. ja robiąc to samo musiałabym stwierdzić, że młodzież bardziej dziś o siebie dba, ma fajniejszą skórę i włosy a ewentualne problemy skórne rozwiązuje u dermatologa a nie wodą i mydłem. moje dzieciaki nie mają żadnych problemów ze skórą (odpukać), nie zaobserwowałam też takowych u ich znajomych. a na 100% wszyscy przeszli kalendarz szczepień.
 Basieńka44
#3910
Moje dzieci nie mają łuszczycy owszem starsza ma problemy z egzemą ale to skutek nadmiernej ilości słodyczy a brak normalnego jedzenia,przy wzw to nie ciekawy zestaw na szczęście poszła po rozum do głowy i zmieniła sposób odżywiania widząc poprawę,pewnie nie wróci do starego sposobu zapychania się słodyczami.Pozostałe mają skórę w porządku.
Jako że przemieszczam się środkami komunikacji miejskiej mam okazje nasłuchać się i napatrzyć na różne przypadki niektórzy potrafią cały życiorys opowiedzieć przez np.20min.
Awatar użytkownika
 puma
#3912
sorry ale tramwaj to nie jest raczej wiarygodne audytorium :D ktoś opowiada, że jest chory bo był szczepiony? a opowiedział ci ktoś historię swojego życia, w którym jest zdrowy dlatego, że nie był szczepiony?
Awatar użytkownika
 szater
#3914
dlatego uwazam ze plecie sie tu po proznicy...kazdy ma swoje spostrzezenia,poglady...do siebie nagina fakty ....nie mozna miec ciagle pretensji do garbatego ze ma proste dzieci :devil: na zasadzie jedna pani drugiej pani powiedziala w autobusie.....to powstał juz raport Maciarewicza...nowych nie tworzcie....jezeli mozna to poprosze KONKRETNE BADANIA(WIARYGODNE A NIE 350%) dotyczace dzieci szczepionych i nieszczepionych...ile tych czy tych zachorowało na konkretne choroby....a ze takich badan nie ma jest to mielenie ozorem po proznicy ...jak to moja babcia mowiła.."plec pleciugo byle długo'.... :devillaugh:
 Basieńka44
#3916
A i owszem taką te historie też znam.
Napisałam wcześniej posta ale mi wcięło
Z moich postów może wynikać że jestem anty medyczna ale tak nie jest chodzę do lekarzy jak wy wszyscy stosuje się do zaleceń, dopóki widzę że to coś pomaga do czasu aż dostaje kolejny ten sam lek który akurat u mnie nie działa,zasięgam opinii innych lekarzy a dopiero potem kombinuje na własną rękę znając diagnozę i wiedząc co mi dolega.Powtarzam też mam szczepione dzieci według kalendarza starsze problemów nie miały,młodszy tak .
Choćby nie wiem ile wam ktoś przedstawił raportów i tak nie uwierzycie,kto ci przedstawi konkretne badania jakie by ciebie zadowoliło,media a niby w jakim celu,znam osoby które mają potwierdzone badaniami związek choroby ze szczepionką ale nawet gdybym miała takie badania osobiście i tak bym ich nie przedstawiła.Nikt nie uwierzy dokąd sam nie doświadczy.Może tramwaj czy autobus to nie najlepsze audytorium ale to tam właśnie biedota wymienia się doświadczeniami,tragediami bo tylko tam ich ktoś posłucha,jestem raczej biernym obserwatorem i słuchaczem nie prowadzę rozmów na takie tematy ale jak ktoś chce się wygadać to słucham.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 59