Tu wspieramy się nawzajem w sensie psychicznym. Jeśli chcesz się wygadać, nie masz już siły, to jest to dobre miejsce, żeby podzielić się swoimi troskami. Tu pisz na temat motywacji w walce z łuszczycą i łzs oraz metodach poprawiania sobie samopoczucia.
 magdalen
#16237
Hejka Igor i wszyscy inni Nowi :D
Ja mam ochotę czasami tak głośno pokrzyczeć że... Też mam tak że raz jest lepiej a raz gorzej. Mam jednak dla kogo żyć. Chociaż już nie raz myślałam że może lepiej by było gdyby mnie nie było :nomnom: Trzymajmy się może w końcu znajdą na to lekarstwo ogólnie dostępne i refundowane.
Awatar użytkownika
 antonia
#16254
sławek pisze:W każdym razie moje jedno marzenie się spełniło bo znalazłem lekarstwo - Kyani. Gorzej z refundowaniem
Nie wątpię, że się spełniło, za te reklamy bierzesz kasę, a przecież Ci tylko o to chodzi :devil: xd
Przypuszczasz, że mamy zmiany na skórze i na mózgu? :crazy: :totalshock:
 zalamana
#16292
Jestem załamana... obawiam się najgorszego... od jakiegoś czasu mam problemy ze skórą głowy. Kiedyś, lata temu miałam drobne problemy z łupieżem, zaczełam używać head&shoulders i wszelkie problemy znikneły! Natomiast od jakichś 4 tygodni coś złego się dzieje. Na początku myślałam, że to lupież. Zdziwiłam się bo używałam nadal head&shoulders, ale mówię ok, może zmienię szampon i kupiłam inny timotei z olejkami. i zaobserowałam, że to nie zwykły lupież bo calą głowę mam pokrytą taką warstwą. Nie jest nic lepiej po tym czasie... na głowę przez ileś dni kładłam na godiznę miksturę z jajka, soku z cytryny i oliwy z oliwek (jak wyczytałam na jakimś forum). nie pomogło... mam podrażnioną skórę, głowa mnie swędzi i pokryta jest suchą skórą i gdzie niegdzie zaczerwienienia. W chwili obecnej nie mogę iść do lekarza... chociaż bardzo chcę i mam nadzieję, że jak najszybciej będę mogła się udać bo strasznie się denerwuję... non stop o tym myślę czy to może być łuszczyca? Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 Basieńka44
#16295
Przemyj głowę Nizoralem szamponem
a do lekarza zawsze warto zbadać co i jak :) :)
 zalamana
#16297
zrobilam nizoralem - nie pomoglo. mam szampon z apteki na lupiez mocny, ale tez nie pomogl... wlosy zaczesuje w kitka bo boje sie, ze jak bede miala rozpusczone i oderwa sie te kawalki skory to bedzie nieciekawie, mowiac delikatnie wygladac...
 Basieńka44
#16298
Możesz jeszcze przesmarować clotrimazolum lub maścią z wit A na dwie godz przed umyciem,do ostatniego płukania dodać octu jabłkowego lub nasmarować nim głowę też przed umyciem,zrobić maseczkę z żółtka i olejku rycynowego wybór jest duży poczytaj i zdecyduj co dla ciebie okaże się najlepsze
Jak coś pytaj zawsze ktoś z nas odpowie
Awatar użytkownika
 antonia
#16301
Mnie się wydaje, że powinnaś udać się z tym do lekarza w celu rozpoznania. Z przedstawionych zdjęć wydaje mi się, że to prędzej jest łupież pstry niż łuszczyca ale mogę nie mieć racji.
Zwykle wystarczające jest leczenie miejscowe przy użyciu maści lub kremów z klotrymazolem i mikonazolem. W bardziej zaawansowanych stadiach choroby lub przy zajęciu dużej powierzchni głowy stosuje się leki doustne. Jeśli chodzi o łupież pstry leczeniem jest miejscowe stosowanie ketokonazolu.
 Basieńka44
#16302
Jako że teraz okres świąteczny i o lekarze trudno a jak to upież clotrimazolum czy ocet itp. też pomoże :D :D
 zalamana
#16314
posmarowalam dzis clotrimazolem, posiedzialam ponad godzine i poszlam umyc wlosy szamponem timotei. efekt jest taki, ze cala glowa pokryta sucha skora i to baaardzo przy brzegach (czego wczesniej az tak nie bylo) chcialam jakos zdrapac delikatnie to skroa zeby moc wyjsc z domu... to zrobili sie drobne kawaleczki i pojedyncze, wieksze platki. glowa podrazniona i coraz wiekszy stres...Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
 Basieńka44
#16315
Clotrimazolum posmaruj po umyciu nie tłuści włosów jak posmarujesz troszeczkę a na dwie godz przed umyciem nasmaruj ochronną z wit A
a nawet na całą noc rano zmyjesz
rozpuszcza łuskę i ładnie schodzi podczas mycia można trochę sczesać przed myciem jak jest dużo
zmieniła bym szampon do mycia głowy na jakiś leczniczy lub na żel
http://www.arfea.pl/index.php?page=shop ... ct_id=6366
dobrze się nim myje głowę włosy się ładnie układają i nie ma wrażenia skorupy na głowie tu masz opinie
http://forum.biedronkowo.info/viewtopic.php?f=90&t=6349
clotrimazolum to środek leczniczy sorki że nie dopisałam że tego się od razu nie zmywa :( :(
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7