Tu wspieramy się nawzajem w sensie psychicznym. Jeśli chcesz się wygadać, nie masz już siły, to jest to dobre miejsce, żeby podzielić się swoimi troskami. Tu pisz na temat motywacji w walce z łuszczycą i łzs oraz metodach poprawiania sobie samopoczucia.
Awatar użytkownika
 antonia
#24038
Jest tak dużo chorb skórnych wizualnie ne różniących się od łuszczycy, w razie jakichkolwiek wątpliwości powinno się robić badania z wycinkiem chorej skóry dla pewności diagnozy.
 mustasj
#24039
antonia pisze:Jest tak dużo chorb skórnych wizualnie ne różniących się od łuszczycy, w razie jakichkolwiek wątpliwości powinno się robić badania z wycinkiem chorej skóry dla pewności diagnozy.
Dziękuję za pomoc :) gdzie takie badania można zrobić? Znasz może jakiegoś dermatologa z tych województw jakie wymieniłem? Dodam też,że jeśli się skaleczę bądź jakieś zadrapania czy większe czy mniejsze goi mi się normalnie.
Awatar użytkownika
 antonia
#24040
Przykro mi, w tym Ci nie pomogę, nie mieszkam w Polsce,nie wiem gdzie mógłbyś się skierować ale poczekaj na podpowiedź naszych wspaniałych internautów, z pewnością Ci doradzą. :)
 euterpe
#24041
Przy małych zmianach nie zawsze jest krew, nie zawsze też zadrapanie zmienia się w zmiany Ł. Tylko nie przesadzaj z tym solarium, 5 min to maks i nie częściej niż co 2-3 dni. Jak zmiana jest zagojona można zmienić Belosalic na Hydrokortyzon maść, kosztuje 5 zł w aptece. Szkoda kasy na prywatnych lekarzy.
Awatar użytkownika
 szater
#24042
te sterydy i solarka troszke nie do konca fajny zestaw :notguilty:
pomimo wszystko z całego tego zestawu najbezpieczniejszy bedzie chyba jednak Dovobet...zel(polski Daivobet)

Tak sobie mysle ,że jak juz dostaniesz sie do wojska-rozumiem ,że na kontraktowego,bo do szlifów oficerskich to jednak studia wyzsze potrzebne :P ,to potem nawet jak Cie wysypie to sprawa wyglada inaczej.Zawsze moze pasc diagnoza ,że włąsnie wtedy zachorowałes.

Przyznam tez ,że troszke inne są warunki pracy kontraktowego,bo on ma kontrakt na kilka lat a inaczej jest stały etat w wojsku,no ale do tego potrzeba wykształcenia i ukonczenia szkół wojskowych-szkoły chorazych lub którejś ze szkół wyższych wojskowych.
Wtedy nawet jakby cie wysypało to ...nikt sie nie czepi,ulgi maja nawet z goleniu-gdy na twarzy jest wysyp i w wielu innych prozaicznych sprawach.
 mustasj
#24045
Użyję jeszcze tego Belosalicu i zakupie w krótkim czasie ten żel, o którym mowa. Najpierw idę na NSR aby to tylko odpękać z tą głową,bo mam już załatwione prawdopodobnie kurs na maj. Potem kontrakt na szeregowego 12lat i można działać z oficerką lub podoficerką. Jeżeli ktoś nie podpadnie i będzie się dobrze sprawował oraz opinia pozytywna to służba przedłużona dalej.. A w wojsku jak wysypie to leczenie dużo lepsze, na koszt państwa, bez kolejek i mają swoich lekarzy, a jeden lekarz z MONu to specjalista od łuszczycy, tak wyczytałem. Na razie odstawić solarium przy stosowaniu Belosalicu? Czy odstawić Belosalic? Jeszcze co sądzicie o tej maści Primafucort? Mam ją na okolice płciowe i czasem,ale rzadko wyskoczy mi w kąciuku jednego oczka,ale to raz posmaruje i nie ma długo, używałem Cortinefu albo Dicortonefu taka malutka tuba albo czasem zwykły krem Nivea Soft. Tym akurat się nie przejmuję. Doradźcie coś z tym Primafucortem ;)
Awatar użytkownika
 szater
#24052
[quote="mustasj A w wojsku jak wysypie to leczenie dużo lepsze, na koszt państwa, bez kolejek i mają swoich lekarzy, a jeden lekarz z MONu to specjalista od łuszczycy, tak wyczytałem.[/quote]

troszke ci sie dekady w wojsku pomyliły xd teraz wszyscy i wszedzie czekają....ci ze stopniami oficerskimi...również i to ci z wyzszymi...zapewniam :P

Polikliniki są juz dla wszystkich chorych.Faktycznie najlepsze osiągniecia w leczeniu łuszczycy mieli lekarze wojskowi.najlepsze szpitale to 105 Żary i KLINIKA WOJSKOWA we WROCŁAWIU.

Musisz byc cholernie dobry aby,gdyby w razie cus...kontrakt przedłużyli.Za darmo to już niestety nikt i nigdzie nie leczy...chyba ,że na Misje pojedziesz :P

Skoncz ten beliosalick i potem włacz solarke,mozesz też tak zrobic ,że nie smmaruj w dniu w którym sie wybierasz na solarke :)
 euterpe
#24055
W zasadzie wszystkie leki jakie wymieniłeś to sterydy i nie ma sensu stosować ich wszystkich na raz. Zdecyduj się na dwa. Ja bym polecił Daivobet bo to najnowocześniejszy lek. Raczej unikaj stosowania sterydów na twarzy i okolicy oczu.

Najlepiej stosuj daivobet i coś nawilżającego np żel aloesowy.
 mustasj
#24060
Dzięki za wszystkie wypowiedzi. Każdy mi mówi na żywo,że to nie łuszczyca i sam nie wiem. Dermatolog rzucił okiem i dał maści ze słowem łuszczyca. Użyje do końca Belosalic i będzie solarka. Dam jakoś radę, w razie co będę pisał i jeśli się dostanę do wojska to się pochwalę :) Pozdrawiam i zdrowia życzę!