W tym miejscu piszemy o przebiegu swojego leczenia, radzimy się innych odnośnie leczenia własnego przypadku choroby.
 BIATA
#23388
Tak mam teraz Heniu dużo czasu, ale własnie nie wiem co mam robić już się pogubiłam, stosuje na razie kąpiele w soli i oleju, i ta masc nagietkowa i mediderm, i wczoraj kupilam sobie oliwke bambino dla dzieci to nia smaruje cale ciało, bo ogólnie juz sie boje o rozstepy bo mam skore podatna na nie, na piersiach mam od wieku dojrzewania, i na pupie i na udach tez choc nigdy mocno nie przytyłam ani nie schudłam, to i tak mi sie porobiły i teraz sie boje co to w ciazy będzie, w ogóole mam cienka skóre, moze macie jakies sprawdzone kremy na rozstepy??dostałąm od Pani Beaty instrukcie- nic mi nie wolno jedynie dermokosmetyki i jakies kapiele i zioła ale to tez nie wszyskie tylko nie pamiętam jakie.
Ok Heniu nie będę panikowała :) wiesz ciało to mogę zakryć ubraniami tylko najbardziej mnie drażni ta twarz.
Heniu pilnuje te nasze maleństwo :D w poniedziałek mam wizytę u lekarza juz drugą, rzuciłam palenie całkowicie ale mi ciezko :surprised: no ale cóż trzeba, zawsze mało paliłam bo około 5 dziennie ale jadnak paliłam, nie miałam potrzeby wiecej tyle mi wystarczało.
Antonia no własnie tylko ja nie bardzo wiem jakich ziół nie mozna łaczyc lub dermokosmetykow dlatego jak juz cos robie czyli jakies kąpiele czy jakies dermokosmetyki uzywam to przewaznie tu z forum wyczytam jak ktos tam tak robił a pozniej ja tak próbuję, lub dziewczyny mi radzą tu na forum co mam robic i po kolei daja wskazowki wiec one na pewno wiedza co mozna a co nie :*
Basieńko dzieki za link własnie go przeczytałam a myszlisz że ja moge uzywac masci z wit A ??bo czytałam to tam na niej jest napisane ze kobiety w ciazy i karmiace powinny skonsultowac sie z lekarzem??a te masci moge uzywac to sprobowałabym je do twarzy>>>maść rumiankowa
maść cynkowa
żel z żywokostu??
Awatar użytkownika
 henia
#23390
To teraz powoli:
- musisz poczytać dokładnie, co tam masz w składzie tych swoich kosmetyków.
- musisz też całkowicie odstawić wszystkie, ktore zawieraja kwas salicylowy. Ostrożnie też z mocznikiem. Czyli aby likwidować łuskę, pozostają Ci kapiele albo jak ja to robię - ten balsam z nagietka, pod okluzję(posmarować i na to folia).

Zioła - to tak jak napisała ci już Antonia, staraj się nie łaczyć.
Twarz - Basia wyleczyła sobie okładami, kompresami - poczytaj dokladnie te jej posty. Jak coś, to masz ją pod ręka, pytaj.

Dotychczasowe Twoje dzialania, to były przede wszystkim maści. Teraz musiasz je odstawić i zastąpić - kapielami, kompresami, okładami. Takie leczenie potrwa trochę dłużej, ale jest nadzieja na to że dasz radę.

Jesteśmy już przyzwyczajeni do Twoich pytań :D wiec nie krępuj sie i dawaj je wszystkie, jakie tylko masz czy bedziesz miała - bedziemy rozkminiać. Pozdrawiam serdecznie :*
Awatar użytkownika
 antonia
#23391
Aż boję się pomyśleć jaką mieszankę w siebie władujesz, zioła i dermoksmetyki od pani Beaty, do tego specyfiki polecone przez Basię, Henia też ma coś do powiedzenia, może jeszcze kilka innych, życzliwych osób na różnych forach, a do tego każdy ma rację i radzi najlepiej. Z tych porad wychdzi masło maślane, które może więcej zaszkodzić niż pomóc, tego się obawiam.
Jeśli chodzi o zioła, to musisz być bardzo ostrożna, bo to też leki, a niewłaściwie użyte stają się niebezpieczne dla zdrowia.
Najlepsza dla Ciebie i dziecka byłaby opieka dobrego dermatologa, który poważnie by się Tobą zajął.
#23393
Basieńko dzieki za link własnie go przeczytałam a myszlisz że ja moge uzywac masci z wit A ??bo czytałam to tam na niej jest napisane ze kobiety w ciazy i karmiace powinny skonsultowac sie z lekarzem??a te masci moge uzywac to sprobowałabym je do twarzy>>>maść rumiankowa
maść cynkowa
żel z żywokostu??
masz więcej chemii w dermokosmetykach niż w maści z wit A oczywiście możesz zapytać lekarza jak będziesz na wizycie
ja bym jednak stosowała
pozostałe maści również nie mogą ci zaszkodzić moim zdaniem dla pewności pytaj lekarza
zaleczając twarz stosowałam tylko rumiankową i cynkową po okładach z ziół

żel z żywokostu zaczęłam stosować dużo później.
Według mnie kąpiele w soli i oleju są zupełnie bezpieczne w twoim stanie podziałają też dobrze na rozstępy oliwka bambino już zbędna,skóra po kąpielach solno-olejowych jest dobrze nawilżona nie trzeba jej dodatkowo niczym nawilżać ewentualnie zmiany łuszczycowe.
Awatar użytkownika
 henia
#23396
antonia pisze:[...] Z tych porad wychdzi masło maślane, które może więcej zaszkodzić niż pomóc, tego się obawiam[...]
A ja nie w sensie tej obawy. Biata to już doswiadczony wojowmik jednak, i raczej powinna wiedzieć, że te wszystkie nasze porady tu, to na zasadzie burzy mózgów.
Żeby ułozyć sobie w głowie - swój plan działania, dobrze jest jednak znać, wszystkie za i przeciw, nawet jeżeli są one tylko na zasadzie - podpowiedzi.
[...]Najlepsza dla Ciebie i dziecka byłaby opieka dobrego dermatologa, który poważnie by się Tobą zajął.
Z moich praktyk wynika, że to jednak ginekolog będzie tym lekarzem prowadzacym. Tu w sensie stan Biaty, dermatolog nie ma nic do roboty - ciąża to nie choroba, trzeba ja po prostu przejść zdrowo czyli jednak z pewnymi ograniczeniami; tak dotyczącymi stylu zycia, jak i dotychczasowego swojego sposobu radzenia ze zmianami chorobowymi na skórze - trzeba szukać i sprawdzać co zadziała w nowej sytuacji.
Ale zeby zacząć działać w tym kierunku, potrzebna jest wiedza np. czego unikać? a te adnotacje są wypisane na każdym jednym medykamencie czy kosmetyku.
Biata to młoda zdrowa dziewczyna, a sypie ją - bo teraz i jesień to raz ale też jej organizm przechodzi swoją burzę hormonalną. Czas potrzebny, i zimna głowa bez paniki i czarnowidztwa. Powodzenia życze :*
#23398
Co do maści z vitA na mojej jest napisane: Ciąża i karmienie skontaktuj się z lekarzem.
Z tego co wiem nie należy stosować podczas ciąży, niby nie jest wyraźnie napisane ale na pewno gdzieś to czytałam.

Więcej pomysłów nie mam, nawilżać natłuszczać i czekać :crazy: I oczywiście się cieszyć mimo przeciwności jakim jest łuszczyca :*
Awatar użytkownika
 antonia
#23404
henia pisze:Tu w sensie stan Biaty, dermatolog nie ma nic do roboty - ciąża to nie choroba, trzeba ja po prostu przejść zdrowo czyli jednak z pewnymi ograniczeniami; tak dotyczącymi stylu zycia, jak i dotychczasowego swojego sposobu radzenia ze zmianami chorobowymi na skórze - trzeba szukać i sprawdzać co zadziała w nowej sytuacji.
No proszę jakie to wszystko proste, a ja zawsze myślałam, że dermatolog ma dużo do powiedzenia o toksyczności leków wchłanianych przez skórę i ich wpływu na płód. Na sobie można sprawdzić jak coś zadziała w nowej sytuacji, a jak to sprawdzić na dziecku?
Jeśli "ciąża to nie choroba" to po co w ogóle chodzić do lekarza, może faktycznie lepiej szukać i sprawdzać, może się uda...
henia pisze:Czas potrzebny, i zimna głowa bez paniki i czarnowidztwa
Czy zwykła ludzka troska to czarnowidztwo? No jeśli tak to czarno widzę. :surprised:
 BIATA
#23424
Dzięki wszystkim za zaangażowanie sie w moje pytania :D narazie znów moge wrócić do maści, za 3 miesiace mozemy sie starac O DZIECKO,wiec wszystkie porady sie przydadza,A Heniu Tobie bardzo dziękuje za wsparcie psychiczne i pocieszenie w szpitalu, nie tylko z łuszczyca mozna na Tobie polegac :*
MAM W DOMU dOVOBET wiec sie nim smaruje pojedyncze zmiany, wiem ze to steryd wiec bede go uzywac dwa tygodnie bo chyba tyle sterydy sie uzywa? a pozniej przejde na cos innego prodermine czy tam cygnoline, posmarowałam twarz dosłownie dwa razy protopicem i mi zeszło a miałam naprawde mocno przy linni włosów na czole az do uszu, i pojedyncze na całej twarzy ponad 10 zmian.I w ogóle chciałabym czegos innego spróbowac do twarzy macie moze jakies propozycje?? bo z propyopicem to jest tak posmaruje sie pare razy albo i nawet parenascie jest dobrze ale jesli przestane to po kilku dniach mi znow zmiany wychodza, tak jakby sie nie zaleczyły, bo na ciele jak sie zaleczy cygnolina czy czyms to one zaraz nie wychodza jak sie przestanie nimi smarowac, i mam pytanie ile przed planowana ciaza musze wszystkie masci odstawic??
Ostatnio zmieniony 23 paź 2014, o 19:26 przez BIATA, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
 henia
#23426
Witaj Beatko :*Cieszę się, żeś się odezwała.

Co do twoich pytań - jeżeli protopic nie zaleczył dotychczas, to już i nie zaleczy. Ja poszłabym w kierunku basinych doświadczeń i tych jej kompresów, okławdów, maści rumiankowej i itp.
Masz teraz trochę wiecej czasu dla siebie, moze warto poeksperymentować?
[...]mam pytanie ile przed planowana ciaza musze wszystkie masci odstawic??
Na sasiednim forum - Psoriasis, jest już sporo napisanne na interesujace Ci tematy, poczytaj:

- http://luszczyca.org.pl/p2/forum/index. ... entry11660

- http://luszczyca.org.pl/p2/forum/index. ... =3057&st=0

- http://luszczyca.org.pl/p2/forum/index. ... entry59889

Cytowana jest tam też praca:
http://www.luszczycalublin.republika.pl ... _ciazy.pdf

Poczytaj, rozważ i ewentualnie pytaj. Oczywiście zawsze jesteśmy do Twojej dyspozycji. Pozdrawiam serdecznie :*
 BIATA
#23435
Heniu z tym protopicem to jest tak że niby on mi zalecza te zmiany i to już po dwóch razach smarowania ale jak przestane go stosowac to znów mi wychodzą, moze stosować go przez jakis miesiac dwa razy dziennie nawet jak zmian nie bedzie ale w tych miejach stosować i wtedy zobaczyć??
A to prawda musze spróbować tych Pani Basi :) propozycji okładów itp.
Heniu przeczytałam te wszystkie linki które mi podałas, ale dalej nic z nich w sumie nie wiem, dużo kobiet pisze o byciu w ciąży i że jednym sie cofa drugim nie, a mnie najbardziej interesuje te konkretne pytanie,,,ILE CZASU MIESIECY CZY DNI PRZED ZAJSCIEM W CIĄŻE MUSZE ODSTAWIC MAŚĆ?? teraz stosuje miejscowo daivobet, na skóre ciala i te protopic na twarz, a z głowa w ogóle nie mam pojecia co zrobic, muze macie jakies propozycje?? łuske zdejme squamaxem lub papka z drozdzy ale czym pozniej ja leczyc?? i chciałabym normalnie funkcjonowac wychodzic do ludzi więc zeby ta głowa nie była ciagle tłusta i włosy.
  • 1
  • 99
  • 100
  • 101
  • 102
  • 103