Tu piszemy o leczeniu tradycyjnym stosowanym w łuszczycy, czyli o maściach, płynach, tabletkach i zastrzykach oraz o światłolecznictwie.

Podziel się tematem z innymi!

#29344
Witam, mam problem z łuszczycą na kolanach i łokciach.
Stosuję sterydy miejscowo i nawilżanie. Lecz nie przynosi długotrwałych efektów jedynie redukuje łuskę i skóra staje się miękka. Jakie przeprowadzić badania bądź jakie leki są sprawdzone aby wyleczyć tą chorobę. Załączam zdjęcia plam.Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
 Paweł
#29346
Ile ludzi, tyle metod leczenia. Na każdego może działać co innego. Na forum znajdziesz sposoby, jakimi radzą sobie chorzy. Ja preferuję leczenie zewnętrzne. Dobre mogą okazać się dziegcie np. z serii Biotar, Cocois/Sebco, Exorex Lotion. Na mnie dobrze działa też Kartalin, Bioarpil czy Magnipsor. No i dermokosmetyki dr Michaels dobrze działają na mnie (zwłaszcza maść). Ale wiedz, że nie na każdego działa to samo.

I taka uwaga: łuszczycy nie można wyleczyć. Ale można ją kontrolować. Może się zdarzyć, że zaleczysz te kilka zmian i przez wiele lat nic nowego nie wyskoczy. Ale to zależy od Twojego przypadku.
#29352
przetestowałam wszystko co sie dało i co ludzie wymyslili najlepiej działa cygnolina,której fanka jestem od lat :P stosuje tez Daivobet a od paru lat jedynie masc chinska a i to wszystko okazjonalnie jak wysypie.Próbowałam dermokosmetyków ale w moim przypadku nie działaja tak jak dziegcie,diety i ograniczanie glutenu tez niekoniecznie....zyję spokojniej po prostu,szukam tego co sprawia mi radość i...każdego roku latam na dwa tyg do Turcji lub Tunezji,próbowałam grecje ale ...mnie nie podpasowała :P

Podziel się tematem z innymi!