Tu piszemy o leczeniu tradycyjnym stosowanym w łuszczycy, czyli o maściach, płynach, tabletkach i zastrzykach oraz o światłolecznictwie.
Awatar użytkownika
 Paweł
#28235
To jest normalna reakcja. Te przebarwienia naokoło będą przybierać coraz ciemniejszą barwę. Po kuracji z czasem koloryt wyrówna się. Przeczytaj poradnik stosowania cygnoliny, który jest przyklejony w tym dziale.
 Eu4RiC
#28707
Jako, że mam pierwszy raz wdrożone leczenie cygnoliną, to może ktoś z Was potrafi moje wątpliwości wyjaśnić.
Otóż dermatolog przepisała mi steryd o nazwie handlowej DERMOVATE 0,5 mg/g, z nakazem stosowania 2 razy w tygodniu (konkretnie w poniedziałki i czwartki) dodatkowo mam ręcznie robioną maść z cygnoliną, którą mam stosować 5x w tygodniu.

Stąd moje pytanie, czy faktycznie można stosować jednocześnie steryd i cygnolie ? Niestety moja dermatolog jest na urlopie i nie mogę się z nią skontaktować :(
Awatar użytkownika
 szater
#28710
powiem tak....GENERALNIE NIE POWINNO SIE...ale teraz to widac wszystko możliwe.
Nie piszesz jaki masz skład cygnoliny,czy to pasta czy masc i o jakim stęzeniu.Sama cygnolina doskonale sobie radzi z łuszczyca,po co ci steryd? A jezeli steryd to po co cygnolina? chyba chodzi o to abys zobaczył szybki efekt.

Na cygnoline uwazaj niszczy ubrania,posciel i wszystko czego sie dotknie,jest nie do odmycia,odprania.uważaj też na zdrowa skóre bo cygusia wypala,takie jest jej zadanie,wypali i łuszczyce i zdrowa skóre.Podczas leczenia pojawią sie brązowe plamy...no ale nie można za dużo powiedziec nie znając stęzenia i w jaki sposób masz sie smarowac.
Cygnoline najpier scieraj recznikiem pamierowym,potem zmywaj oliwa adopiero na koncu wodą z mydłem.musisz czyms natłuszczac i nawilżac...masz coś??
 Eu4RiC
#28718
Wyciąg z apteki :
Cygnolini 0,1
vaselini 25,0
aq salicyli. 1,0
pasta zinci ad 100,00
m.f. pasta

Do smarowania dostałem inny krem robiony w aptece:
Urea 30,0
aqua dest. 5,0
hascobasa 200.0

krem

Rozumiem w takim razie, że jeżeli ograniczę się tylko do cygnoliny lub sterydu, to powinno w zupełności wystarczyć ?
Awatar użytkownika
 henia
#28719
Eu4RiC pisze:[...]Rozumiem w takim razie, że jeżeli ograniczę się tylko do cygnoliny lub sterydu, to powinno w zupełności wystarczyć ?
hmmm...odp. na to Twoje pytanie wcale nie jest taka oczywista a to z jednego powodu - nie wiadomo jak Twoja skóra zareaguje na cygnolinę? Ty pierwiostek :D

Co do zastosowania sterydu - to w pełni zgadzam się z przedówczynią - po co taki ciężki steryd? Można się wesprzeć ale Hydrocotizonum, i to też cieniutkim w sensie o małym stężeniu - podgoi skórę i da jej ukojenie po "poparzeniu"(to te obrączki, które powstają na zdrowej skórze, podczas smarowania maścią) cygnoliną.

Z podpowiedzi praktyka - jeżeli masz cygnolinę w paście, to od razu ścieraj ją ręcznikiem "zamoczonym" w oleju. Łatwiej zetrzesz pastę ze skóry i nie "nadwyrężysz" tak jej. Powodzenia
Awatar użytkownika
 szater
#28721
tak tak zgadzam sie z Henia...pasta,mocno sie trzyma skóry i zdecydowanie od razu olejem.

Stęzenie cygnoliny....dramatycznie niskie.Nie wiem jak duza powierzchnie skóry musisz smarowac ale....bedzie szło powolutku,bardzo,bardzo.pewnie dlatego dała steryd :notguilty:

przyznam szczerze nie mam pojecia jak pani lekarz widzi to leczenie,jaką ma wizje...po odstawieniu Dermovate....słabo to widze.
Poczytaj moze poradnik stosowania cygnoliny,zrozumiesz o czym pisze.
Za dobrych czasów stosowanie zaczynalismy od 0,25% ,potem 0,30% ...0,5% i konczylismy na 1%...teraz znów jest szalenstwo i daja bardzo,bardzo słabe stęzenia bo 0,15% to na skóre głowy kładlismy a Ty masz 0,10% do leczenia ciała?
Przyznam że nie wiem co ci podpowiedziec,nie znam powierzchni zajetej i stopnia nasilenia choroby.Na forum to chyba tylko my z henia przeszłysmy taki porządny szlak bojowy z cygnoliną,inni albo mało stosowali albo stosowali jeszcze tzw.minutówki...stosowanie bardzo wysokich stęzen na kilka minut...próbuj,smaruj dwa razy dziennie,potem na noc kładz pod okluzje...może ruszy...nadal mam mało wiedzy na twój przypadek.

Krem po cygnolinie super,fajnie nawilży i natłusci.W składzie cygnoliny masz tez kwas salicylowy wiec zejdzie fajnie łuska...ale nic wiecej nie powiem bo jak piszę za mało wiem...pozdrawiam :)
 Dzikoowsky
#29415
Witam serdecznie, mam do Was pytanie. Dostałem na do leczenia łuszczycy cygnoline 0.1 ( jeden tydzień) 0.25 ( drugi tydzień).
Na samym starcie popełniłem błąd bo umyłem sie tylko szamponem i trochę mnie poparzyło.Odstawiłem na kila dni,dziś zacząłem znów bo mniej piekło. Jedynie przy nacisku czułem delikatny dyskomfort. Oczywiście, tym razem ładnie zmyłem wacikiem z parafiną a potem prysznic ceropielem. Oczywiście smaruje się potem mediderm I mam do Was pytania:
1) czy nie za szybko zacząłem ponowne leczenie?
2)co powinienem czuć ? lekkie swędzenie,lekkie pieczenie czy teoretycznie nic ?
Kilka zdjęć
1) https://www.fotosik.pl/zdjecie/a608f509bc5e71ca
2)https://www.fotosik.pl/zdjecie/ceb6c8ed947786d3
3) https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/l3I ... NjnhwDMKQe
4)https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/nJu ... RYc3GwtmWM
Awatar użytkownika
 Paweł
#29416
Generalnie to lepiej jakby wcale nie piekło i wtedy ponowić leczenie. Ale jak już zacząłeś znów to obserwuj czy to pieczenie wzmaga się czy zmniejsza. Bo jak nie masz nic na skórze to nie powinno piec. Grunt to dobrze zmywać maść.

A czy jest jakiś objaw po nałożeniu maści to niestety nie pamiętam, bo dawno temu stosowałem. Na wiele lat zanim powstał ten serwis. Ale wydaje mi się, że nie czułem nic jak miałem nałożoną maść. Z tym, że ja miałem w terapii minutowej.
 Dzikoowsky
#29417
Nie pieczę , ale za to zaczyna mnie swędzieć. Pojawiły mi się też zaczerwienienia w zdrowych miejscach a nie wiem czy nie rozniosła mi tego koszulka która noszę do smarowania
Awatar użytkownika
 Paweł
#29420
Potestuj jeszcze i obserwuj. U mnie świąd często się nasila przy skutecznych terapiach. Po czym zanika i widoczne są procesy lecznicze.

Możliwe, że z koszulki maść przeszła na zdrową skórę. Wtedy robi się zaczerwienienie. Jeśli masz taką możliwość to w trakcie, gdy jesteś posmarowany, to chodź bez koszulki. Jak stosowałem różne specyfiki na całe ciało to wieczorem chodziłem wysmarowany tylko w bieliźnie. Tylko trzeba pamiętać, żeby nigdzie nie siadać i nie opierać się.
  • 1
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44