Rozmowy na temat leczenia domowego, ziołolecznictwa, suplementacji, terapii niekonwencjonalnych.
#9642
Oprócz pozytywnego nastawienia, to sporo w tych moich wieściach, własnej praktyki. Trochę musiałam poszperać i pogadać tu i tam.

Uważam, że trop z vit. D3 wart jest dłuższego zatrzymania. Swoje wieści w tym zakresie, mam niepodlinkowane. Dlatego muszę poszperać. Podeślę je zgodnie z obietnicą. Troszkę czasu tylko potrzebuję, przepraszam :blush:
#9650
A poza tym pasmo światła słonecznego ma różne zakresy i wcale nie trzeba rozbierać sie do naga, żeby część światła słonecznego przeniknęła przez cienka koszulkę, w birce przypuszczam nie chodzisz? i nawet nie wiesz kiedy, a słoneczko na twarz Ci świeci i wystarczy

Seba w ostatniej dziesięciolatce mogłam tylko rano do 10-tej i wieczorem po 18-tej chodzić po słoneczku inaczej było bardzo żle ze skórą :D :D to tak tylko celem wyjaśnienia a nie udawadniania swoich racji.
Ne jestem przeciw witaminom mogą ona w niektórych przypadkach zastąpić leki tak z własnej praktyki np.cynk u mnie przeciwbólowo na stawy działa :D a magnez zamiast leków na alergie i uspokojenie :D
#9652
wszystko co łykasz sztucznego ,witaminkowego to LEKI albo PARALEKI ;)
Jezeli to maja byc "przystawki" to juz sie boje zapytac o danie głowne xd
W swojej wypowiedzi odnioslam sie jedynie do stwierdzenia faktu iż w szpitalu,poza koniecznymi dawkami leków w dawce leczniczej nie podawano zadnych witamin :P
O koniecznosci w czasach obecnych stosowania suplementacji trabia wszyscy zwiazani i z przemyslem farmaceutycznym i.....producenci zdrowej zywnosci :D
Acha!jeszcze jedno mi sie przypomnialo :była tzw.fototerapia-sadzali nas przed taka "specjalną "lampa codziennie na około 10 min i nakazywali patrzec-opalac nie opalała ale,podobno dobrze na psychike działala :notguilty:
#9730
Heniu ta druga strona jest cala w języku angielskim :D znam dość dobrze ten język, ale nie dam rady jeśli chodzi o słownictwo z sektora medyczny :blush: Mimo wszystko dziękuję za zaangażowanie.
Szaterku (jeśli mogę tak zdrobnić :P ) daniem głównym chciałem określić pozostałą część leczenie, to jest smarowanie, natłuszczanie, pielęgnowanie :D Czasem ulegam reklamom i lecę do sklepu kupić, ale z pewnością nie są to leki czy suplementy diety :) Na początek czerpię informację od was dziewczyny, potem lekarz, a dopiero wtedy apteka i wdrażanie leczenia :D
Basiu czemu słońce Ci tak nie służy?
#9735
Basiu czemu słońce Ci tak nie służy?

Seba2801


Myślę że to efekt zbyt wielu prześwietleń w bardzo krótkim czasie typu rezonans,tomograf i inne to duża wiązka promieni bo na kręgosłup a nikt mnie nie poinformował że nie wolno w pełne słońce zaraz po rezonansie z kontrastem.
Ani wcześniej ani teraz tzn.od roku już takich reakcji nie ma.
Słońce też źle wpływa na skórę jak jest problem z naczynkami i ogólnie krążeniem.Może się pojawiać plamica alergiczna bardzo podobna do zmian łuszczycowych.
#28118
kaka15 pisze:Należy uzupełniać witaminy i minerały ale najlepiej w naturalnej formie, warzyw czy owoców.
Obecnie spożywane warzywa i owoce nie posiadają dostatecznej ilości witamin i minerałów koniecznych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, dlatego niestety należy je suplementować.
#31663
Pozwolę sobie nieco odnowić temat. Warto jest na pewno poczytać sobie o L karnozynie - Karnozyna jest silnym antyoksydantem, co oznacza, że neutralizuje wolne rodniki i chroni komórki przed stresem oksydacyjnym. Wolne rodniki mogą powodować uszkodzenie DNA, białek i lipidów, co prowadzi do procesów starzenia się i rozwoju wielu chorób. Karnozyna pomaga zmniejszyć stres oksydacyjny i chronić organizm przed uszkodzeniem oksydacyjnym.

Więcej faktów na ten temat znajdziecie na tej stronie https://karnozyna.com/