Rozmowy na temat leczenia domowego, ziołolecznictwa, suplementacji, terapii niekonwencjonalnych.
 Sylwia82
#13721
SUPER, SUPER mydło. Ja kupuję w super sklepie internetowym damabio.pl Pamiętajcie im więcej oleju laurowego tym mydło bardziej dla cery tłustej. Np z 55% oleju laurowego dla cery trądzikowej. Z np 12% oleju laurowego dla cery suchej i wrażliwej. Podstawa to dobrać właściwe mydło dla swojej skóry.
Awatar użytkownika
 Shamhat
#16559
Sylwia82 pisze:SUPER, SUPER mydło. Ja kupuję w super sklepie internetowym damabio.pl Pamiętajcie im więcej oleju laurowego tym mydło bardziej dla cery tłustej. Np z 55% oleju laurowego dla cery trądzikowej. Z np 12% oleju laurowego dla cery suchej i wrażliwej. Podstawa to dobrać właściwe mydło dla swojej skóry.
Dlatego dla łuszczyków jak najmniej laurowego :james:
 d_dora
#16869
moja mama boryka sie z łuszczycą całe życie. wszelkie masci kremy, płyny pomagają na chwilę. myślałam o zakupie dla niej tego mydła. Dobrze że znalazłam tu informację że musi miec jak najmniej laurowego olejku bo jak o tym czytałam to mi się wydawało że im więcej to na większe choroby skory(jak np. łuszczyca).ale przecież wiecie lepiej.

ale chciałm zapytac czy ktoś stosował szampon syryjski z olejkiem laurowym?nie wiem czy to dziala na tej samej zasadzie co mydło?mama ma problem duży z łuszczyca na głowie.jednak po użyciu mydła do mycia głowy trzeba stosować płukanki a to raczej nie dla niej więc pomyślałam o tym szamponie. ale poniewaz kosztuje on koło 35-40 zł to chcę spytać o opinie
Awatar użytkownika
 Shamhat
#16873
Hej Dora!
Co do lauru, na różne skóry różnych osób może różnie działać.
W moim przypadku czym więcej lauru tym bardziej wysusza, ale moją skórę wszystko wysusza, musiałabym myć się sama wodą.
Smarowanie skóry to u nas Biedron podstawa, jak mam dość smarowania robię peeling z mielonej kawy i oleju arganowego, pozostaje na skórze tłusty film nie trzeba smarować.
Na forum jest wiele informacji do pielęgnacji ciała, proponuję Twojej Mamie poczytać może znajdzie coś czego jeszcze nie próbowała i to będzie to :)
Co do szamponu o którym piszesz, nie stosowałam, ale zdecydowanie lepsze są szampony łagodne, lepiej łagodnym umyć włosy 3 razy żeby domyć tłuste maści niż szampon z SLS /detergent opisany dobrze w necie i na forum/
Osobiście polecam szampony z rossmannowskiej Alterry.
 d_dora
#16881
Shamhat pisze: Na forum jest wiele informacji do pielęgnacji ciała, proponuję Twojej Mamie poczytać może znajdzie coś czego jeszcze nie próbowała i to będzie to :)
dzięki.sama juz zaczęłam przeglądać to forum i może faktycznie znajde coś dla niej co moze spróbować.bo ona jest już troche zniechęcona szukaniem...
 d_dora
#16931
jeszcze raz się upewnię.w aukcjach allegro i innych formach sprzedaży tego mydełka czytam że jednak im większe problemy skórne tym większa ilość olejku laurowego(w sumie 35-50%). w sumie nie spotkałam się z opinią że nalezy patrzeć na suchość skóry.
więc jednak do skóry z łuszcycą ma byc te 12%?.bo zamierzam zamówić dla mamy.
a może poradzicie jakie dokładnie zamówić?bo na allegro ceny wachają sie od 20-50 zł i nie wiem czym się różnią
 Aśka
#16932
hej,
ja zaczęłam używać mydła z 55% oleju laurowego i jestem zadowolona z efektów, choć dopiero na forum przeczytałam,że dla łuszczyków powinno być tego oleju jak najmniej.Obecnie używam mydła z 20% i póki co trudno mi powiedzieć,które lepsze, jednak nie mam problemu z nadmiernym przesuszeniem skóry, wręcz przeciwnie po kąpieli na skórze zostaje delikatna lekko tłusta powłoka. Proponuję wybrać jakąś pośrednią opcję np.20-30%. Tak jak wszyscy piszą- u każdego sprawdzają się różne rzeczy! Trzeba najpierw spróbować, żeby ocenić co i jak:)Co do cen to zauważyłam, że im większe stężenie oleju laurowego tym mydło droższe. Ja zamówiłam z argani.pl, teraz udało mi się znaleźć inną mydlarnie w moim mieście, więc omijają mnie koszty przesyłki:)
Awatar użytkownika
 antonia
#16933
Sucha skóra rzeczywiście potrzebuje jak najwięcej nawilżenia i natłuszczenia. Nie wątpię, że mydło aleppo jest dobre, ja go nie używałam i nie wiem, nie mam zamiaru oceniać. Chciałam tylko powiedzieć, że znam inny wspaniały sposób oczyszczania i jednocześnie nawilżania z natłuszczaniem suchej skóry. Na początku, jeszcze przed spróbowaniem nie mogłam uwierzyć, że tak może być, ale gdy wypróbowałam na sobie byłam zaskoczona efektami i od tej pory zawsze to stosuję. Zaznaczam, że to nie reklama, i zachęcam do spróbowania i późniejszego wyrażenia opinii o tym. A może ktoś już to próbował?
http://www.bioslone.pl/oczyszczanie/kap ... kiem-oleju
http://kobiecymokiem.pl/wizaz/pielegnac ... ejami.html

Oczywiście, że można to robić pod prysznicem. Zamiast gąbki można użyć ściereczki lub rękawiczki frote lekko nasączonej olejami, którą masujemy całe ciało. Warto wypróbować! Dla zdrowia i przyjemności. :) :)