Rozmowy na temat leczenia domowego, ziołolecznictwa, suplementacji, terapii niekonwencjonalnych.
#25838
Dla mnie osobiście dużej różnicy nie ma. Ale piwne są lepsze w smaku i są już martwe przez co nie trzeba ich zabijać (zalewać wrzątkiem).
Część osób twierdzi, że wrzątek częściowo niszczy witaminy i minerały, ale to w niedużym stopniu.

Jak u was z stawami? Bo u mnie jak łuszczyca atakuje stawy to paznokcie zaczynają również lecieć (częściowo transakcja wiązana).
#25863
U mnie jest trochę inaczej: paznokcie mam zajęte od początku choroby. Od roku, dwóch zaczął mnie boleć palec, dokładniej to staw łączący paliczki dalsze z środkowymi. Powstał zaczerwieniony guzek. Śmiertelnie mnie to przeraziło. Zacząłem się bać, że to cholerstwo przerzuca mi się na stawy. Dermatolog oficjalnie nie zdiagnozował ŁZS, ale boję się, że to może być początek problemu. :(
#25866
Teoretycznie u mnie łuszczyca paznokci pojawiła się 2 lata przed zdiagnozowaniem ŁZS. Pierwsze objawy to problem z śródstopiem, szyją, plecami-dolny odcinek, i kciukami,a ból dało się jeszcze wytrzymać do puki nie złapało miedzy-paliczkowych dalszych a później nawet bliższych.
Powiem tak - TRAGEDIA nie mogłem otworzyć wody, kluczem drzwi czy też przywitać się. Przed pójściem do reumatologa zrobiłem full badania na reumatyzm (cały zestaw) wyniki negatywne oraz badanie genetyczne HLA 27 wynik pozytywny (HLA 27 ma większość osób z ŁZS i ZZSK ale nie konieczni oznacza ŁZS).
Powiem ci StainMan tak żaden lekarz nie zdiagnozuje dokładnie ŁZS po badaniach bo zazwyczaj ŁZS bywa seronegatywna w przeciwieństwie do RZS.
Jedynie wywiad z lekarzem i pewne objawy mogą pomóc w diagnozie ŁZS lub jego początku:
-ból kręgosłupa odcinka lędźwiowego,szyjnego
-poranne problemy z stawami
-asymetria (raz lewa ręka raz prawa itd. RZS jest zazwyczaj symetrycznie)
-no i miedzypaliczkowe dalsze to ŁZS
-Zgrubienia na stawach miedzypaliczkowych ....
...a reszta tu:
http://poruszycswiat.pl/files/poradnik-LZS.pdf

Z ŁZS nie ma żartu proponuje pójść do reumatologa, bo jak stawy się sypną (zrobią się zwyrodnienia) to już nie ma odwrotu.
ŁZS to nie łuszczyca skóry- stawy się nie zregenerują.
Ja przez pół roku brałem Methotrexat 10% jeden z najsłabszych (trochę pomógł), mocniejszego nie chciałem bo wrzód. Obecnie ponad rok bez Methotrexat-u i bez zmian stawowych i żadnych bólów. Wystarczyła dieta i pewien napój z domowej rośliny. :P
#25867
luki82 pisze: Wystarczyła dieta i pewien napój z domowej rośliny.
W moim przypadku wystarcza pieprz cayenne, którego zjadam potężne ilości i do wszystkiego. Na szczęście lubię bardzo ostre przyprawy a cayenne dosypuję nawet do kawy :D Wydaje mi się, że dzięki temu nie mam częstych napadów bólu, czasami jedynie w nocy, ale też do wytrzymania. I u mnie również stawówka objawiła się zmianą wyglądu paznokci stóp oraz zgrubieniami na palcach. Bóle wystąpiły później. :ill:

ŁZS - Cayenne - przeciwzapalnie i przeciwbólowo
http://www.mojaluszczyca.pl/viewtopic.p ... 37a5#p2431
#25869
Uwielbiam pikantne jedzenie aleeeee... :angry:
przekonałem się, że zbyt dużo nie mogę (pieprzu, musztard itp. bo mnie obsypuje).
Ale tego jeszcze nie próbowałem :D ,a na pewno spróbuje (dzięki za info). Ponad rok temu po ostrym ataku ŁZS przeszedłem na dietę MŻ-WR i zacząłem pić sok z aloesu z miąszem początkowo były to w formie napojów sklepowych 30% później postanowiłem przejść na 99% z apteki.
http://www.styl.pl/zdrowie/news-aloes-n ... Id,1047805

Efekt zabójczy bo w 3 miechy 22kg i po ŁZS brak śladu. Całkowita remisja na rok tzn. do stycznia tego roku jak znowu zaczęły lekko drętwieć mi stawy palców u rąk i paznokcie lekko "popuściły" (oczywiście przez zimę odrobiłem 8kg :P ). Atak litrowym sokiem znowu przyniósł pozytywny rezultat na stawy a na paznokcie piwny wynalazek)

Jak widać aloes i Twój pieprz maja podobne właściwości na żołądek i jelita a to podstawa przy ŁZS ( Methotrexat i sulfasalazyna służą nie tylko na ŁZS RZS ale i na choroby jelit).
Jak najbardziej polecam przy ŁZS pić sok z aloesu z miąższem mi pomógł również przy problemach żołądkowych - wrzodzie i zgadze.
UWAGA!!! Sok z aloesu jest bardzo silnym środkiem przeciw zapalnym. Przy bardzo dużym spozyciu można po nim nieźle "poserfować" xd
#25882
luki82 pisze: Jak u was z stawami? Bo u mnie jak łuszczyca atakuje stawy to paznokcie zaczynają również lecieć (częściowo transakcja wiązana).
Paweł pisze:To jest typowe. Łuszczyca paznokci często idzie w parze z łuszczycą stawową.
czyli to idzie w dwie strony ł.paznokci ze stawową i stawowa z paznokci? np jak mam łuszczycę paznokci to duże prawdopodobieństwo, że na stawy też pójdzie w przyszłości?