Rozmowy na temat leczenia domowego, ziołolecznictwa, suplementacji, terapii niekonwencjonalnych.
Awatar użytkownika
 henia
#6754
marta_z-j pisze:
Paweł pisze:Zamiast oliwy z oliwek lepszy może być olejek rycynowy ;)
do tego celu kupiłam olejek rycynowy, ale dziś w internecie rzucił mi się w oczy Skrzypolen - skrzyp i olej lniany to może się nadać?
Martuniu nie mieszaj. Przepis sprawdzony, poleć nim troszkę. A skrzyp koniecznie ale połykaj go tak ze 3 miechy. Olejem lnianym możesz smarować się, po kuracjach wszelkich. Tak uważam :D
Awatar użytkownika
 marta_z-j
#6783
henia pisze:
marta_z-j pisze: Martuniu nie mieszaj. Przepis sprawdzony, poleć nim troszkę. A skrzyp koniecznie ale połykaj go tak ze 3 miechy. Olejem lnianym możesz smarować się, po kuracjach wszelkich. Tak uważam :D
hehe dzięki :D bo ja się teraz jak głupia dorwałam i bym chciała wszystko na raz ;P a do drożdżowego to tyle że żółtko i miodu dałam bo wyczytałam że można, ale chyba za rzadko mi wyszło bo mi spod reklamówki się wylewało - to może olejku zamiast 4 dać 1 łyżkę w takim zestawie?
Awatar użytkownika
 henia
#6786
Z mich wieści: 1/2 kostki drożdży, sok z 1/2 cytryny i olejek rycynowy, to podstawowe składniki. Ma z tego wyjść konsystencja rzadkiej maści.
Jeżeli dodałaś miód, jeżeli dodałaś żółtko, to koniecznie musi odbyć się to kosztem olejku, innej opcji nie widzę. Eksperymentuj, to najlepsza droga walki. Na takim stanowisku stoję. Ukłony :)
Awatar użytkownika
 henia
#6803
A cocois- dziegć z salicylem, działa kojąco w/g niej? ;)

Maseczka polecana jest na poradzenie sobie przede wszystkim z łuską. Ludzie piszą, że również ma dobroczynny wpływ na skórę głowy nawet jak tam tej łuski nie ma. Kondycja włosów, też zyskuje podczas tych praktyk :D To jedynie moje wieści, praktyki brak w tym zakresie :)
#6806
W moim przypadku salicyl uczula i cocois by się nie sprawdził.
Uczula mnie też mocznikowa czy cygnolina i nie mogę tego stosować także wszystko możliwe.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8