Tu jest odpowiednie miejsce, aby porozmawiać na temat spożywanych produktów, diety w łuszczycy.
 Basieńka44
#18707
A jeśli nie możesz podpytać najlepiej zrób jakieś na bitej śmietanie ja unikam nabiału i mlecznych ale śmietankę 30% czy 36% mogę całą wypić :D kakao tez w ograniczonych ilościach mogę
najgorzej trawie te ciężkie ciasta na margarynie :D
Awatar użytkownika
 antonia
#18720
Z ciastem zawsze wiąże się jakieś ryzyko, Ty pumo podsuwasz najlepsze, bezpieczne i miłe rozwiązanie. :D :D
 wistka
#18797
Mam wielką nadzieję, ze łuszczyca nie wróci na moją skórę głowy bo zastosowałam maść Kartalin, która wyleczyła skórę głowy. Ale, co do czekolady. Bardzo ją lubię i nieraz nie potrafiłam się powstrzymać. Najpierw jednak wzdymało mi brzuch i wyskakiwały plamy na skórze. Radziłam się lekarzy co to jest? Brałam leki, męczyłam się, ale nic nie zmieniałam w jadłospisie. Gdy jednak wielu z forumowiczów wskazywało na czekoladę zwróciłam lekarzowi uwagę na moje ciągoty do słodyczy. Okazało się, ze mam problemy z wątrobą. Teraz wiem, ze muszę ograniczyć słodkości i basta! Często tez piję herbatę detoksykującą organizm. Dopiero, gdy przekonałam się, ze to działa - zastosowałam Kartalin i.. pomogło. Spróbowałam jednak znów ciastek (takie ciągoty!)i okazało się, ze łuszczyca pojawiła się tym razem pod kolanami. Więc ja ją Kartalinem!! Nie daje się psiajucha, ale "zdycha" przysycha i walczy z lekiem. Wiem już jednak, że trafiłam na maść, która jest dla mnie dobra! Życzę wam takiego szczęścia, chociaż na kilka miesięcy- jak ja. Naprawdę to inne życie. Pozdrawiam. Wistka
Awatar użytkownika
 PSM Pharma
#21034
Tak jak już to zauważyli inni uczestnicy forum – czekolada może być, obojętnie czy gorzka czy mleczna, źródłem czynników mogących wpływać na stany zapalne pojawiające się w skórze. Czyli może przyczyniać się do powstawania kolejnych zmian łuszczycowych. Należy pamiętać o tym, że sucha i źle odżywiona skóra jest bardziej podatna na powstawanie zmian na niej i osoby cierpiące na tę chorobę powinny w sposób szczególny dbać o jej nawilżenie - przede wszystkim od środka stosując preparat z kobylim mlekiem.
Ostatnio zmieniony 30 gru 2013, o 11:05 przez Paweł, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: W celach reklamy proszę wykorzystywać odpowiedni dział.
Awatar użytkownika
 puma
#21036
nie każdy, kto nie jada czekolady ma piękną skórę ;) ja nie znoszę czekolady, nawet od zapachu mnie mdli,nie wiem jak smakuje np.snickers, a mam strasznie suchą skórę i niestety łuszczycę.
Awatar użytkownika
 antonia
#21039
PSM Pharma pisze: stosując preparat z kobylim mlekiem
Źródłem zapalnym może być cokolwiek, ale też nie u każdego tak być musi. Dla PSM Pharma każda okazja jest dobra by wcisnąć w odpowiedni post swoją reklamę kobylego mleka. ;)
Awatar użytkownika
 szater
#21049
dokładnie tak i to na każdym forum....na kazdy temat....a dział Reklamy jest...prawda? :P
 alibaba
#22512
Nie lubię niczego co powstaje z kakao. Tak więc czekolada dla mnie nie istniała. Ale od ponad roku moja lekarka kardiolog poleciła mi żebym co kilka dni zjadła 2-3 kostki czekolady gorzkiej. No i tak robię ale że łuszczycę mam dopiero od kilku miesięcy, nie wiem jak czekolada na nią działa.
 Basieńka44
#22514
Za dużo nie mogę ale jak już to tylko gorzką chodzi tutaj zapewne o magnez :notguilty: