Strona 1 z 1

Jakie badania warto jest zrobić po 40

: 9 cze 2026, o 09:49
autor: Showno
Niedługo kończę 40 lat i chciałabym się przebadać. Jakie badania polecicie wykonać?

Re: Jakie badania warto jest zrobić po 40

: 9 cze 2026, o 10:34
autor: ivar
Z doświadczenia polecam zrobienie morfologii z rozmazem, w tym profil nerkowy (mocznik, kreatyna, filtracja kłębuszkowa) , minerały (cynk, selen, potas) poziom wit D, hormony- tarczyca (ft3, ft4, tsh i kobiece - testosteron, estradiol, androstedion, progesteron, prolaktyna, antytpo, możesz amh, żeby wiedzieć jak wygląda rezerwa jajnikowa. Do tego usg jamy brzusznej, tarczycy, piersi i transvaginalne. Po 40 również co roku holter ekg, cholesterol, warto także ekg, może być echo serca
https://mp3h.pl/kolonoskopia-i-gastrosk ... zygotowac/
Można też zastanowić się nad kolonoskopią. Szczególnie, ze wbrew pozorom badanie nie jest bolesne.

Re: Jakie badania warto jest zrobić po 40

: 18 cze 2026, o 15:14
autor: zosia380
W moim przypadku oferta Klimatest - https://www.klimatest.eu/katalog/grupa- ... ly-solnej/ zwróciła uwagę podczas poszukiwania dostawcy sprzętu laboratoryjnego. Firma zajmuje się wyposażaniem laboratoriów w nowoczesne urządzenia wspierające badania, testowanie produktów oraz kontrolę jakości.

Re: Jakie badania warto jest zrobić po 40

: 18 cze 2026, o 18:40
autor: Zylarix
Warto podejść do tej kwestii spokojnie i bez pośpiechu. Dokładna analiza wszystkich argumentów często pozwala uniknąć zbyt pochopnych wniosków.