Jesteś nowy(a) na forum? Przywitaj się, przedstaw, napisz kilka słów o sobie, swoich zainteresowaniach, jak rozpoczęła się u Ciebie łuszczyca.
 Maja
#11433
Po pierwszym smarowanku cocois rezultat oplakany, bol, swedzenie gorsze jak przed,a doczytalam sie w ulotce ,ze przy luszczycy krostkowej nie nalezy go uzywac,no i znowu klapa.....
Dostalam maila na prive od Lukasza,okazuje sie ze ma grzybice a nie luszczyce, bo podobno mu jakis konowal powiedzial ze luszczyca krostkowa nie wystepuje na wewnetrznej stronie dloni/cytuje""tam gdzie sie lapie""/ wiec zgupialam do reszty...
Siedze w dolku psychicznym ech....
#11434
Występuje
Na wewnętrznej stronie dłoni najlepiej sprawdza się woda utleniona przemywać kilka razy dziennie w sposób jak by się ręce myło i dobrze natłuszczać zanim się rozpanoszy już jej nie ma
 Maja
#11435
Nie widziałem ich. U mnie ponoć to grzybica bo łuszczyca nie wystepuje tylko na wewnetrznych stronach dłoni i stóp ( tam gdzie sie łapie ;).

wykupuje tony dermovate, triderm Cloberem (nowy) i ustaje (80% poprawy. Stopy mialem zniszczone wiec trwa to dłużej.

Podstawa to nie zapocić. raczej ochłodzić, jezdza ciezarówką to klima i nogi marzną do bólu :). strasznie nie lubiły stopy gorącej wody jak były w gorszym stanie. proszku do prania ! soli, wszystkiego co żrące...



jesli chodzi o jakies diety dałem sobie spokój ;) jem wszystko bo musze pracować.

Pozdrawiam Łukasz.
I co Wy na ? szlak mnie trafia!
 Maja
#11436
Basiu, smarowalas coconisem? bo ja jestem zalamana po jednym juz smarowanku,wywalilam cala tubke do wiadra tj.38 zl w koszu na smieci.Ide do derm.i niech ruszy lepetyna i antybiotyk mi przepisze,a Ty uzywalas antybiotyki?
Awatar użytkownika
 henia
#11437
[...]Do leczenia objawów łuszczycy, w tym i tej krostkowej odmiany wykorzystywane są leki zewnętrzne. Do nich zaliczyć można preparaty w postaci maści z pochodną witaminy D3, bądź preparaty dziegciowe. Jeżeli po stosowaniu takich leków nie poczujemy poprawy, to wówczas należy skontaktować się z lekarzem – specjalistą, w celu dobrania innych specyfików, na przykład w postaci tabletek. Oprócz tego, jeśli leczenie objawowe nie przyniesie zamierzonych rezultatów lekarz może sięgnąć także po skuteczniejsze formy leczenia, takie jak specjalne zabiegi. Obecnie bardzo często stosowana jest światłoterapia – czyli leczenie za pomocą promieni UVA i UVB.[...]
http://luszczyca.edu.pl/2010/12/13/lusz ... -wiedziec/
#11438
Maja pisze:Basiu, smarowalas coconisem? bo ja jestem zalamana po jednym juz smarowanku,wywalilam cala tubke do wiadra tj.38 zl w koszu na smieci.Ide do derm.i niech ruszy lepetyna i antybiotyk mi przepisze,a Ty uzywalas antybiotyki?
nie nigdy cocois u nie stosowałam a to z tej przyczyny że zawiera kwas salicylowy na kteregom uczulona ale stosuje exorex i jest ok.
Miałam problem ze stopami i z dłońmi można to chyba nazwać erytrotermią skórę miałam tak grubą i twardą jak paznokcie tak na dłoniach jak i stopach stosowałam dermowate itp.dokąd lekarka nie wzruszyła ramionami że ona już nie wie co mi pisać,była próba też antybiotyków poprawa na chwile a potem podwójny wysyp jeszcze twardszy i bardziej bolący jak wcześniej.
Po kilku wiosnach takiej męki poszłam w leczenie naturalne jak przysiadłam z moczeniem nóg i dłoni w tydzień miałam efekt czystych dłoni i stóp i tak jest do dziś tylko zaczyna swędzieć nie czekam na ciąg dalszy tylko biorę się za moczenie dodatkowe nawilżanie itp.Z opisu jaki wstawiłaś zwróciło moją uwagę to
i nogi marzną do bólu
nie mogę dopuścić żeby mi nogi zmarzły lub ręce bo wtedy wraca więc wolę zapobiegać w postaci ciepłych skarpet czy rękawiczek nawet wiosną jak później leczyć.Warto też w takim przypadku zadbać o nerki bardziej i te okolice :)
wywalilam cala tubke do wiadra tj.38 zl
nie wyrzuca się takich rzeczy wiele osób się ogłasza że chętnie odkupi :D :D
#11439
Przy chorych dłoniach koniecznym jest nosić rękawiczki po to żeby nie zakażać ewentualnych pęknięć itp dotykaniem rzeczy publicznego użytku dlatego leczenie skojarzone (łuszczycowo-grzybiczo-bakteryjne)działa wolę jednak zastosować maści w tym celu jak antybiotyki
 Maja
#11440
Basiu, ""mnie nogi nie marzna do bolu"" to byl post LUkasza i on o swoich nogach tam pisze...
Bylam dzis u mojego konowala i przepisal mi belogent,oraz daivobert masci, po 2 tyg. znowu na ""ogladanie"" ja mam wlsaciwie tylko jeden spory placek na wewnetrznej stronie lewej dloni, plukano robie codziennie i co drugi dzien szalwia/liscie/
Stopy sa w oplakanym stanie ale o dziwo nie bola jak ten jeden plac na dloni.
Pomyslalam sobie, ze te sterydy co zapisal odstawie /na razie/ i skupie sie na kapielach, a za niedlugo Izrael i morze .....
#11447
Wiem że to cytat od Łukasza czytałam jego posty
jak masz możliwość to korzystaj :D
#11478
Myślę maju że powinnaś sprawdzić czy kwas salicylowy cię uczula po posmarowaniu maścią z nim w składzie skóra się zaognia a jak nie masz łuski on nie konieczny wystarczy wtedy maść rumiankowa i cynkowa
Te zmiany ropne powinnaś moczyć w szałwii ona wyciągnie ropę i zacznie się goić,wtedy podziała nawet sama nagietkowa ja stosuje tą w tubce w takim celu bo jest na wazelinie nie smalcu i inaczej działa
http://www.doz.pl/leki/p1289-Masc_nagietkowa
ja stosuje te przy takich zmianach
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 18