Tu umieszczamy tematy dotyczące łuszczycy w ujęciu ogólnym, czyli zwykle nie pasujące do innych działów.
#17419
Zdiagnozowali u mnie w wieku 21 lat, ale tak naprawdę to miałam jakieś 9, czy 10, gdy się zaczęło. Tak jak pisałam już w innym temacie - na początku leczono mnie na łojotokowe zapalenie skóry głowy. A jak się pojawiło? Po wyjściu na basen, na który chodziliśmy klasą w pierwszych latach szkoły podstawowej.. Od tam tej pory raz jest lepiej, raz gorzej - teraz akurat ten gorszy czas.. :( I tak jak większość was, nie pamiętam jak to jest żyć bez Ł.. Wredna zołza z niej..
#17891
Ja z łuszczycą zmagam się już od ładnych paru lat :( Zaczęło się kiedy miałam jakieś 22-23 lata. Oczywiście jak w większości opisywanych przypadków na początku nie było dokładnie wiadomo i lekarze wymyślali mi jakieś kompletnie dziwne choroby :( Pierwsze ogniska pojawiły się na głowie, więc najpierw padały różne odmiany łupieżu itp.
W końcu trafiłam na odpowiedniego specjalistę i zapadł wyrok, że to jednak łuszczyca. I tak sobie żyjemy razem. Do tej pory nie wiem jednak dlaczego dopadło mnie akurat wtedy.
#19045
U mnie zdiagnozowano łuszczycę owłosionej części głowy gdy miałam 18 lat, natomiast z objawami borykałam się dużo wcześniej - ciągle myślałam że mam tylko łupież, wykupiłam pół apteki a mój stan tylko się pogarszał - aż w końcu moja mama wygoniła mnie do dermatologa no i wtedy "wyszło szydło z worka" :minishock: I tak przez kilka ładnych lat łuszczyca nie rozprzestrzeniała się aż do czasu gdy miałam 28 lat zaatakowała mi 1 paznokieć prawej ręki, niedługo później 2 paznokieć i na dodatek kilka miesięcy temu pojawiła się na kości ogonowej. Mam wielką nadzieję że na tym się skończy, choć czekam teraz na wizytę w szpitalu - gdzie mają mnie przebadać pod kątem łuszczycowego zapalenia stawów ;(
#19155
U mnie zaczęło się w wieku 5 lat jednak około roku nie wiadomo było co mi jest. W wieku 6 lat w końcu trafiłem do normalengo dermatologa. Zaczęło się od wypadku na rowerze i pozdzieranych łokci, a strupki przemieniły się już w placki.
#19178
Ja 13 lat.Zaczęło się oczywiście od głowy. Prababcia mówiła, że to może tylko liszaj a potem podsłuchałem jak mówiła w kuchni do mamy "oby nie łuszczyca"(pradziadek chorował) W wieku 15 lat pierwszy pobyt w szpitalu i po ok 20 przestałem je liczyć.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10