W tym miejscu piszemy o przebiegu swojego leczenia, radzimy się innych odnośnie leczenia własnego przypadku choroby.
 Basieńka44
#13716
Szczerze, nigdy nie sądziłam, że tylko stosując te rzeczy, efekt będzie, aż taki, przerosło to moje najśmielsze oczekiwania A po tej kąpieli moje ciało nigdy przedtem nie było, aż tak dobrze nawilżone i natłuszczone. Balsamy, dermokosmetyki i inne wymysł mogą się schować
a tak niewiele osób w to wierzy że jak się ino kce to wszystko można niekoniecznie muszą lecie odrazu sterydy czy insze specyfiki :D :D
 Gosia1423
#13730
BIATA pisze:a ile gosia wlewasz tego octu jabłkowego i oleju rzepakowego do wanny?? też musze taką kąpiel sobie spraktykować :D i nic do tego więcej nie dodajesz żadnej soli???
a co robiłaś że udało Ci się wszystko powoli zaleczyć?? bo z tego co czytam to nie smarujesz się żadnymi maściami leczącymi typu cygnolina, dziegcie tylko maścią z wit A i żelem z żywokostu, stosujesz jakąś konkretną dietę??
Taką kąpiel jak najbardziej polecam. Ile wlewam? Tak na oko, tzn. na pewno nie pół butelki oleju i octu xD Wszystko zależy na jaką ilość wody tego użyjesz ;)
Tak, nie dodaję do tego nic więcej, żadnej soli.
Jeszcze wszystkiego nie zaleczyłam, te "świeższe" zmiany są bardzo jasno różowe, te "starsze" zaczynają się poddawać co bardzo mnie cieszy :D
Używam tylko maści z wit A i żelu z żywokostu.
Nie stosuję żadnej diety.

Basieńko a jak u Ciebie wygląda leczenie? :)
 Basieńka44
#13732
Ja obecnie testuje kąpiele w kminku :)
narazie zrezygnowałam z innych kąpieli chce zobaczyć jak te same podziałają
do smarowania używam tylko ochronną z wit A ewentualnie cynkowa +rumiankowa jak jest stan zapalny
Ten sposób stosuje gdzieś od 20 lipca na dzien dzisiejszy czoło czyste został jeden malutki pryszcz uszy prawie zaleczone dalej na głowie wyczuwam jeszcze zmiany ale nie tworzą się już nowe
Tam gdzie na rękach zmiany wyskoczyły po raz pierwszy został tylko ślad od łokci w dół idzie trochę ciężej ale też bledną i są w zaniku tak samo z nogami
Na brzuchu czy plecach mam mało zmian jeśli już :) nigdy ich tam jednak niczym nie smaruje znikają po kąpielach :D
Próbowałam też pić kminek choć mi nie bardzo to idzie za mało systematyczna dwa dni pamiętam trzeci już nie :D
 BIATA
#13733
Basieńka a jak wyglądają Twoje kąpiele w tym kminku??? można go kupić w aptece?? co do tych kąpieli jeszcze dodajesz?? i głowę też moczysz w kminku?? i to jest powodem zaleczenia na niej Twoich zmian i na czole i na uszach?? ja w głowie też mam luszczycę ale szczerze powiem że jej nie leczę tylko robię paki z drożdży, mam wyczuwalną łuskę pod palcami i ja zdrapuję bo mnie kordzi ale też mam taki nalot biały że on nie jest wyczuwalny a jednak w lusterku widać no i się sypie chciałabym zacząć leczyć głowę ale cieżko mi jest się zebrać nie ma mi kto smarować itp, bo o ciało to dbam jestem systematyczna.
Zazdroszczę Ci Gosia że tylko użyawasz maści z wit A i żelu z żywokostu i tak Ci idzie dobrze leczenie super naprawdę :D a często robisz sobie kąpiele?? a oprócz tego z octu i oleju stosujesz też jakieś??
 Basieńka44
#13735
Basieńka a jak wyglądają Twoje kąpiele w tym kminku??? można go kupić w aptece?? co do tych kąpieli jeszcze dodajesz?? i głowę też moczysz w kminku?? i to jest powodem zaleczenia na niej Twoich zmian i na czole i na uszach?? j
Gotuję kminek wieczorem rano dodaje wywar do kąpieli podgrzany (lepiej pasują mi takie kąpiele rano jak na noc)
kminek kupisz jako przyprawe ja akurat mam z innego zródła na kilogramy :)
Głowę zawsze myje w tym co akurat dodaje do kąpieli jeśli jest to kąpiel z olejem i solą też :) :) smaruje tylko ochronną z wit A czasem na noc rano dosmarowywuje na 2 godz przed zmyciem,a czasem tylko rano,łatwo się zmywa a dobrze mi likwiduje łuskę i czerwone plamki też do tego używam tylko szare mydło a na włosy troszkę szamponu obojętnie jakiego żeby włosy lepiej się rozczesywały.
Nic więcej teraz na głowę nie stosuje no jak mi się chce zrobię sobie maseczkę ale rzadko.
Zimą zaleczyłam zmiany na głowie exorexem ale w maju sypnęło przy stresach
Po jesiennym wysypie tylko na głowie przerzedziły mi się strasznie włosy a na bokch wytargałam grzebieniem :D :D bardzo wolno odrastały, muszę przyznać że jak na miesiąc stosowania tego sposobu odrostów mam bardzo dużo włosy się zagęszczają miałam zakola których już mało widać :) :)
wcześniej miesiąc stosowałam ocet jabłkowy na głowę też napewno miał jakiś wpływ bo smarowany na skórę dobrze działał.
Głowę smaruje sobie sama taką maścią nawet jak nie trafie w plamkę krzywdy sobie nie zrobię,u mnie się sprawdzała i sprawdza tak na uszach jak i na głowie
Kminek gotuję tą samą porcję kilka razy za każdym razem takie samo działanie ma także mam ok 5 kąpieli z jednej porcji
Biorąc pod uwagę fakt że jestem też alergikiem to z leczenia mogę być zadowolona jako że o stany zapalne u mnie nie trudno :D :D
jednak z własnego dziesięcioletniego doświadczenie wiem że czym mniej chemii tym szybsze leczenie i dłuższe remisje jak i słabsze wysypy :) :)
 Gosia1423
#13740
BIATA pisze:Zazdroszczę Ci Gosia że tylko użyawasz maści z wit A i żelu z żywokostu i tak Ci idzie dobrze leczenie super naprawdę :D a często robisz sobie kąpiele?? a oprócz tego z octu i oleju stosujesz też jakieś??
Jak naprawdę to odpuści, to wtedy będę najszczęśliwszą osobą pod słońcem xd Kąpiel z octem i olejem była moją jedyną jaką zażywałam. Pierwszy raz, dwa dni temu, dzisiaj odbyła się kąpiel nr 2 ;) Dawno temu kąpałam się w wodzie z solą kuchenną, bo tak mi podpowiedział dermatolog i zupełnie nic to nie pomogło.
Awatar użytkownika
 antonia
#13742
Ile tej soli sypałaś do wanny?
 Gosia1423
#13745
antonia pisze:Ile tej soli sypałaś do wanny?
Szczerze to nie pamiętam dokładnie ile, ale sporo tego było ;)
Awatar użytkownika
 antonia
#13746
Ja sypię 1 kg. na ok. 30 litrów wody i muszę powiedzieć, że to skutkuje, no ale w tym są płatki owsiane i olej :D
 Gosia1423
#13747
antonia pisze:Ja sypię 1 kg. na ok. 30 litrów wody i muszę powiedzieć, że to skutkuje, no ale w tym są płatki owsiane i olej :D
Właśnie, że są te dodatki to może dlatego to tak skutkuje :D
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 17