Życie z łuszczycą na co dzień, czyli jak radzimy sobie z naszą chorobą w codziennych czynnościach.
 gerardbutler
#29729
Moje paznokcie u stop wygladaja fatalnie
Sa żółte i wybijają sie ku górze
Bolą trudno mi chodzic
Stosuje b complex aplus e
Skrzypowite ale nie widze poprawy
Nawet trudno mi obciac paznokcie bo sa grube i twarde i bola
Ktos ma jakies rady?
Awatar użytkownika
 Paweł
#29732
Paznokcie u nóg znacznie łatwiej obcinać, gdy są wymoczone w gorącej wodzie. Są wtedy bardziej miękkie.

Warto też sprawdzić czy nie ma grzyba i zrobić testy mykologiczne.

Ja oprócz skrzypu to smarowałem paznokcie u nóg maścią cynkową codziennie wieczorem. Uciążliwe i długo trwało, bo chyba z pół roku, ale pomogło. Z paznokciami u nóg jest też ten problem, że bardzo wolno rosną i można się zniecierpliwić łatwo.
 konkret
#29738
Ja miałem w ten sposób zajęte 9 paznokci na stopach. Wszyscy reumatolodzy oraz ekipa lekarzy ze szpitala remuatologicznego w czasie mojego pobytu tam stwierdzili że to łuszczyca, bo niemozliwe zebym miał zajęte grzybica wszystkie paznokcie. Wszędzie ten sam stały tekst. poszedłem do derma, pobrał próbki i okazało się że to grzybica. Wdrożył leczenie i dziś po grzybie nie ma śladu. Paznokcie jak nowe.
Awatar użytkownika
 szater
#29790
Dziwie sie ,ze oni sie dziwili,bo grzybica jak atakuje to atakuje nie na jeden paznokiec...zaczyna od jednego a nieleczona przenosi sie dalej na kazdy nasstępny :P