Jesteś nowy(a) na forum? Przywitaj się, przedstaw, napisz kilka słów o sobie, swoich zainteresowaniach, jak rozpoczęła się u Ciebie łuszczyca.
 Maja
#11333
W zeszlym roku dermatolog zdiagnozowal mi luszczyce krostkowa/psoriasis pustulosa/ na wewnetrzynych dloniach reki i stopach.
Zaapikowal mi tabl.metypred 4 mg i balsamicum do kapieli oraz krem do smarowania.Poprawe stanu nie widze po 4 tyg. wiec szukam innej alternatywy moze wlaczycie sie w ten temat w tym okreslonym przypadku luszczycy.
Pozdrawiam szerokie grono :)
 Basieńka44
#11334
Na wewnętrznej stronie dłoni przemywam wodą utlenioną zaraz jak się pojawia i ładnie schodzi do tego często natłuszczam czymkolwiek byle ręce nie były przesuszone,na stopach dobrze działają moczenia w płatkach owsianych lub szare mydło i sól,grubo maścią nagietkową i skarpety na to
moczenie też dobrze działa na dłonie
Witam w klubie :) :)
Awatar użytkownika
 szater
#11335
Witam serdecznie w rodzince....całkiem nie moge zrozumiec dlaczego na krostkowice otrzymujesz steryd METYPRED którym leczy sie stawy i zapalenia kostno stawowe :nomnom:
 Maja
#11336
Szater, masz racje, ale pomaga metypred rowniez na luszczyce, jest w ulotce rowniez wzmianka.
Pozdr.Maja
 Maja
#11337
Basieńka44 pisze:Na wewnętrznej stronie dłoni przemywam wodą utlenioną zaraz jak się pojawia i ładnie schodzi do tego często natłuszczam czymkolwiek byle ręce nie były przesuszone,na stopach dobrze działają moczenia w płatkach owsianych lub szare mydło i sól,grubo maścią nagietkową i skarpety na to
moczenie też dobrze działa na dłonie
Witam w klubie :) :)
Dobry wieczor Basienko,
Rady i metody Twoje napawaja mnie optymizmem,bo wlasnie wczoraj przemylam nowe krostki/wypelnione ropka/wlasnie woda utleniona na dloniach/wewnetrznych/ ale uprzednio zdezynfekowana pinsetka ""otworzylam"" ropna krosteczke,usunelam wacikiem naciek ropny i przemylam woda utleniona, do tego moja kolezanka z Holandi o tym co piszesz dodala moczenie stop w obierkach ziemniakow ugotowanych,twierdzi ze jej pomaga wiec dzis na mnie kolej...a masc nagietkowa tez mi sluzy,zmiekcza i niweluje swiad!. Pozdrawiam Cie bardzo serdecznie!!!!!!!
 słońce
#11338
witam serdecznie szanowne Biedroneczki:)
jestem z Zielonej Góry (widzę,że i tu Falubaz dotarł-Szater -pozdrowienia ;)
Na łuszczyce choruje od 16roku życia,obecnie mam juz prawie 29..czas leci niestety
Mam 2córki 7letnia i 9miesięczną ,po porodzie teraz kiedy karmie to moja ł sie znów rozpanoszyła...
Najgorsze ze za niecały miesiac chrzciny małej a ja mam te zołzę nawet na twarzy-jak nigdy :minishock:
nie wspomne o piersiach -panterka normalnie ...ech ale fajnie ze jesteście i mam nadz,ze mnie przyjmiecie do swego grona i sie zdążymy zaprzyjaznic
Serdecznie pozdrawiam wszystkich plamiastych ;)
 Basieńka44
#11340
Ja nie wyciskam zawartości często przemywam wodą utlenioną robię peeling z soli i szarego mydła i samo schodzi
tzn namydlam porządnie ręce sypię sól wcieram chwile i spłukuje porządnie a potem nawilżanie, dłonie to jednak trudne do leczenia są ciągły kontakt z różnymi przedmiotami ale u mnie to skutkuje i efekty są do tygodnia gorzej z grzbietem dłoni u mnie :)
obierki ani krochmal u mnie się nie sprawdzają za to płatki zioła szare mydło i sól świetnie, narazie ze stopami spokój już 3 lata po tych moich zabiegach :)
Awatar użytkownika
 szater
#11342
Maju nie twierdze ze nie można zastosowac Metypredu do leczenia łuszczycy ale jest wiele innych srodków ktore akurat w twoim przypadku(bardzo ciężkiej odmiany łuszczycy)lepiej sie sprawdzą: cos z cyklosporyny,MTX.
tu ulotka-poczytaj czy warto truc sie sterydem który i tak nie da efektu:
http://www.medykamenty.info/?action=sea ... dbyid=1067

Tu znalazłam taka stronke moze warto zerknąc:

http://skindoctor.pl/doctor/P/521.html

o moze i tu ,ludkowie sami opisuja jak walczą:

http://luszczyca.org.pl/p2/forum/index. ... topic=2679

Z tym przerywaniem tych krostek to raczej bym sie wstrzymała,nie jest to do konca ani bezpieczne ani sterylne.

Słonce-witam na forum :* FALUBAZ jest zawsze i wszędzie ....tam gdzie ja :D
Na twarz to najlepszy PROTOPIC..szybko działa i w miare bezpiecznie,reszta...no to kawał roboty przed toba ...troszke propozycji jest na forum...reszte jak trzeba bedzie dopowiemy...pozdrawiam... xd
 Maja
#11348
Dobry wieczor Weterankom tego forum,
Dzieki za mile przyjecie mnie na forum,:
-Basience 44
-Szater- Krysi
-Pumie

Szczegolne dzieki Krysi za podeslanie linkow,wczytam sie dokladnie jutro,no i oczywiscie podziele sie reakcjami.
Basienko, czy moge wyslac Ci na maila fotke z dzisiejszego stanu mojej dloni,bo po intensywnym smarowanku przez pare dni luski odpadly mam tylko czerwony placek czy to remisja?
Milej nocki ;)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 18