Jesteś nowy(a) na forum? Przywitaj się, przedstaw, napisz kilka słów o sobie, swoich zainteresowaniach, jak rozpoczęła się u Ciebie łuszczyca.
 agdarad
#5010
Co miesiąc chodze do lekarza od lutego i przez ten cały okres nie ma poprawy stanu zdrowia skóry,no i wciąż te same leki,żadnych innych
 agdarad
#5011
Z góry dzięki za pomoc,cygnolina 2.0 i smarowanie na noc
Awatar użytkownika
 Gosiaczek68
#5012
Tu jest poradnik jak stosować cygnolinę, poczytaj.


leczenie-tradycyjne/stosowanie-cygnolin ... olina#p326

Bardzo ważna systematyczność i wytrwałość. Ja też miałąm cygnolinę od lekarza, też twierdziłam że nie pomaga. Teraz z perspektywy czasu wiem że źle stosowałam, robiłam przerwy nawet kilku dniowe lub wymyślałąm tysiąc innych przyczyn by się nie smarować. Mogłbym podać jeszcze kilka takich błędów ale nie o to chodzi. Może ty też popełniasz jakieś błędy, poczytaj i przemyśl. Najgorsze że dermatolog nigdy nie miała wystarczająco czasu by mi wszysto wytłumaczyć,lub myślała że ja taka obyta bo przecież 15 lat walczę, a ja nieświadoma nie wiedziałąm o co pytać. Smarowałam bo kaza. Błędne koło. Miłej lektury
 agdarad
#5014
Dziękuję Gosiu,tak masz rację trzeba systematyczności i wytrwałości a ja jej nie miałam,kiedy poparzyłam sobie skórę zrobiłam 2 dni przerwy,potem zaczęłam od nowa.
Awatar użytkownika
 szater
#5015
Smarujesz 2% cygnoliną na całą noc? :nomnom: ...a od jakiego stezenia zaczęłas,jak długo już stosujesz te 2%...czy mozesz napisac mi skład tej cygnoliny,czy jest to :
*masc cygnolinowa
*pasta cygnolinowa
* pasta Farbera
...sorki ze tyle pytan ale stezenie mnie powaliło.....
 agdarad
#5016
Tak stosuję na całą noc.Od lutego przez tydzień miałam 0.5 potem od połowy czerwca 1.0,potem do 25 sierpnia 1.5 a od 14 września 2.0.Poszukam jutro tego składu jak mi sie uda go znaleźć
Awatar użytkownika
 szater
#5017
Powiem tak:
lecze sie cygnoliną już 40 pare lat,wiele widziałam ale o tak dziwnym stosowaniu nie słyszałam:
-od lutego tydzien potem...od połowy czerwca 1%,potem do 25 sierpnia 1,5% a od 14 .09 -2% a co pomiedzy tymi miesiacami? co od 25 sierpnia do 14wrzesnia?....stosujesz cygnoline od lutego?Wybacz ale to masakre jakas opisujesz.Koniecznie podaj mi sklad i podaj jaką cygnoline stosujesz.Generalnie cygnolina 2% powinna byc stosowana tylko na oddziałach szpitalnych....ale radosna twórczosc obecnych lekarzy widac nie ma granic.....
 agdarad
#5018
Było tak bo na 0.5 czy 1.0 łuszczyca nie reagowała wychodziły mi następne plamy,lekarka zdecydowała się na 2.0 żebym stosowała od 14 do 21 września przypaliłam skórę na dwa dni przed 21 września,jeszcze po tym leczeniu nie byłam u lekarza bo termin kolejnej wizyty mam dopiero na 20 października.
Od 25 sierpnia do 14 września czekałam na kolejną wizytę.
W szpitalu byłam leczona tylko 1.0,po trzech tygodniach mnie wypisali z łuszczycą na rękach i nogach.
 agdarad
#5020
Mam ten skład,nie wiem czy dobrze odczytam bo nabazgrane.....
cignolini 2.0
a.salicilic 2.5
prodermin 10.0
lanolini
vazel flari ad 100.0
Awatar użytkownika
 szater
#5021
nigdy nie stosowałam cygnoliny z prodermina(to jest smoła pogazowa) a juz napewno nie w takim zestawieniu.Widac pan lekarz twój odstawia jakas radosna tworczosc...sadzac po całokształcie leczenia.
Niewazne jakie sa terminy wizyt leczenie cygnolina powinno przebiegac PŁYNNIE BEZ PRZERW ,sorki ale u ciebie nie widze zadnego sensu w leczeniu,zadnej logiki:
ani to metoda minutowa ani tradycyjna.Nie dziwie sie tez ze postepów zadnych a o poparzeniu juz pisałas.Co do szpitali:juz wielokrotnie pisałam ze obecnie szpital nastawia sie na zysk a nie leczenie ,oddziały dermatologiczne sa rozwiazywane a leczenie ktore za tych złych komuchów przebiegało 6tyg i człowiek wychodził czysty i z długą remisja teraz skrocono do 5-9dni-jezeli chodzi o leczenie przyłuszczyc to i owszem efekty beda ale łuszczyca nie podda sie tak krótkiemu leczeniu.
Co do proderminy to zaczywiscie stosowana była do leczenia łuszczycy(stosowano specjalne masci) pare lat temu okazało sie ze jest bardzo szkodliwa i wyłaczono ją z lecznictwa-ciekawa jestem gdzie znalazłas apteke która ma stare zapasy proderminy?-podobno wraca do aptek....ale tego jeszcze nie sprawdziłam...dziennik informujacy o zmianach w medykamentach nic nie wspomina o przywróceniu proderminy do aptek-mysle ze powinnas całkowicie modyfikowac to leczenie,bo po prawdzie sama widzisz ze efektow nie ma a sama prodermina juz powinna dac efekty nie mowiac juz o cygnolinie ....przemysl cala sytuacje i.....do dzieła :*