Tu piszemy o leczeniu tradycyjnym stosowanym w łuszczycy, czyli o maściach, płynach, tabletkach i zastrzykach oraz o światłolecznictwie.
 Pyska2810
#29619
Witam,lekarz reumatolog przepisala mi lek Arava na łzs,stosuje go juz drugi miesiac.Wczesniej stosowalam mtx z rewelacyjnym skutkiem,jednak przygotowuje sie do leczenia biologicznego i z tej racji lekarka zmienila mtx na arave ktora jest fatalna bo nastapilo znaczne pogorszenie w moich stawach a oprocz tego lek strasznie pogarsza łuszczyce i juz niewiem jak nad nia zapanowac.Wszystkie leki ktore do tej pory stosowalam nie pomagaja a po godzinie od smarowania zmiany spowrotem sa suche,zarosniete łuska i co gorsze okrutnie bolace,juz niewiem co mam robic,az plakac sie chce na ten bol i bezsilnosc.Czy ktos z was stosowal Arave przy zmianach na skorze? Jak sobie radziliscie?
 konkret
#29621
Na ulotce jest napisane, że lek zaczyna działać zazwyczaj po 4-6 tygodniach i przez następne 4-6 miesięcy następuje poprawa stanu pacjenta. Być może jeszcze dobrze na Ciebie nie zadziałała. Ja aravy nie bralem, więc tylko tyle z mojej strony.
Rewelacyjne działanie mtx w Twoim przypadku oznacza całkowity brak bólu stawów i czysta skórę? Bo tak to rozumiem. Pozdro