Tu umieszczamy tematy dotyczące łuszczycy w ujęciu ogólnym, czyli zwykle nie pasujące do innych działów.
 MichalLodz
#21415
Cześć, od jakiś dwóch miesięcy bardzo powoli nasila mi się łuszczyca na moich "stałych" zmianach naskórnych tj. paznokcie, prawy sutek, podbrzusze. Mniej więcej też od tego samego czasu pojawiają mi się na ciele zaczerwienione punkty różnej wielkości, które mnie bardzo swędzą. Pojawiają się i znikają nie pozostawiając po sobie żadnych śladów. Najczęściej robi mi się to po posiłku, bez względu na to czy był chudy, tłusty czy pikantny. Wiecie o co chodzi mojej skórze? Jesli tak to z góry dzięki za rade. Dodam, że na razie nie stosuje żadnych nadzwyczajnych leków.
Awatar użytkownika
 antonia
#21416
To co opisujesz wygląda na uczulenie. Musiałbyś poobserwować dokładnie co jesz i po czym masz wysypkę. Przy łuszczycy często szkodzi mleko i wyroby mleczne np. twarogi, masło itp. Zapisuj sobie wszystko dokładnie co jesz i jakie są objawy, dojdziesz do tego co Ci szkodzi i będziesz mógł to wyeliminować.
 MichalLodz
#21419
Wcześniej nie miałem uczulenia na nic, a moja dieta jest taka sama. Zresztą te plamy pojawiają się nawet jak nic nie jem. Myślałem że to może od nasilenia łuszczycy, no nic może z czasem przejdzie samo.
Awatar użytkownika
 szater
#21427
a nie prosciej wybrac sie na wizyte do lekarza anizeli czekac a ż sie wysieje lyb ....samo wyjdzie? :notguilty: