Tu umieszczamy tematy dotyczące łuszczycy w ujęciu ogólnym, czyli zwykle nie pasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
 Kamila
#19474
Hej. Mam pytanie odnośnie przyszłego zawodu :) Chciałabym zostać pielęgniarką ale nie wiem czy łuszczyca jest jakimś przeciwwskazaniem. Obecnie jeszcze uczę się w szkole średniej ale w tym roku matura i czas pomyśleć nad przyszłością ;)
#19476
nie spotkałam sie z tym aby łuszczyca była przeciwwskazaniem do zawodu.Wszystko pewnie zależy od stopnia nasilenia objawów,generalnie chyba nie masz sie czym martwic na zapas.Jezeli chciałabys uzyskac dokładne informacje proponuje zadzwonic do szkoły lub napisac maila z zapytaniem :D
Awatar użytkownika
 henia
#19479
witaj Kamilo :*
Kamila pisze:No to super :) Dzwoniłam i w sumie mogę iść nawet po technikum które w tej chwili robię tylko muszę mieć zdaną maturę z biologi minimum podstawę :)
Radziłabym porozmawiać jednak z lekarzem. Mianowicie - przy składaniu papierów na studia wymagane jest zaswiadczenie lekarskie o przydatnosci do zawodu; i tu może być problem. Choć prawda jest, ze wszystko zalezy od wielkosci zman. Niestety znany mi jest przypadek, kiedy chorowanie na ł. przez pielegniarkę, było problemem w sensie wykonywania przez nia zawodu.
#19480
gdyby łuszczyca nie była zbyt silna to zawsze przed badaniem lub przed kryzysową sytuacją mozna szybko zaleczyc ;) ,przyznam że ja tak zrobiłam bo niestety w zawodzie nauczyciela też wiele barier jest :surprised:
#19483
Henio wiem że powinnam porozmawiać z lekarzem i mam zamiar to zrobić w sierpniu jak będę mieć wizytę :) Zobaczę co mi powie :D Chciałam wcześniej iść na fizjoterapię ale niestety nie mogę :( Zobaczę co na to lekarz i dam znać ;)
#19484
gdyby łuszczyca nie była zbyt silna to zawsze przed badaniem lub przed kryzysową sytuacją mozna szybko zaleczyc ;) ,przyznam że ja tak zrobiłam bo niestety w zawodzie nauczyciela też wiele barier jest :surprised:
Wiem że jest taki sposób :* Ale raczej nie chciałabym tak robić bo wcześniej czy później się wyda :crazy: A jak nie ten zawód to zawsze mogę coś innego studiować :D
#19490
tu nie chodzi o to że sie wyda....czasem wysyp pod wpływem stresu jest tak wielki ze obejmuje całe ciało jak nigdy dotąd,chodzi jedynie o ujażmienie wysypu a nie ukrywanie choroby :surprised:
#22637
Niedawno byłam u lekarza medycyny pracy. I już na wstępie pielęgniarka powiedziała "że może być problem bo ma pani łuszczycę". No ale myślałam że lekarz spojrzy na to innym okiem... I się pomyliłam... Nawet pani kierownik tu nie pomogła. Nikt się nie zgodził na to abym mogła zacząć studia o kierunku "pielęgniarstwo". Dla mnie to dyskryminacja