Menu użytkownika

Kupony

Kto przegląda forum

Forum przegląda 1 użytkownik :: 0 zidentyfikowanych, 0 ukrytych i 1 gość (dane z ostatnich 5 minut)
Najwięcej użytkowników online (90) było 3 maja 2017, o 23:15

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Łuszczycowe zapalenie stawów

Tu umieszczamy tematy dotyczące łuszczycy w ujęciu ogólnym, czyli zwykle nie pasujące do innych działów.

Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez Uczi 3 lis 2018, o 14:03

Witam. W maju tego roku zdiagnozowano u mnie łuszczycę. Próbowałem już chyba wszystkiego łącznie z światłoterapią ktora nadal kontynuuję oraz kurację tabletkami Prednisolon 20mg która przyniosła krótkotrwałe efekty. Od jakiegoś czasu mam nawracajace, silne bóle stawów kolanowych oraz łokciowych, przeważnie sa to miejsca zajęte zmianami skòrnymi. Jakiś czas temu lekarz skierował mnie na badanie krwi które wykazało tylko niedobór witaminy B12. Oczywiście dostałem też skierowanie do reumatologa jednakże muszę czekać prawie pół roku ponieważ mieszkam w północnej Norwegii skąd do najbliższego specjalisty reumatologa mam jakieś 700km. Moje pytanie brzmi, czy łuszczycowe zapalenie stawów może objawiać się bólem nieregularnym przychodzącym dosłownie znikąd? Przeważnie bóle przychodzą podczas odpoczynku. Strasznie mnie to niepokoi ponieważ do wizyty u reumatologa zostało kilka miesięcy.
Uczi
Świeżak

Reklama

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez Paweł 5 lis 2018, o 08:38

Stawy w ŁZS nie muszą boleć cały czas. Dobrze jest rozruszać te stawy. Często z rana jest najgorzej, gdy są zastygnięte.
Paweł
Administrator

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez szater 8 lis 2018, o 18:02

To bardzo podstepna choroba,atakuje nagle nie wiadomo kiedy.Ból też pojawia sie z chwili na chwilę,poczatkowo atakuje pojedyncze stawy,potem te wieksze.Sztywnosc poranna jest praktycznie pierwszym obiawem,po prostu trzeba to rozchodzic...nie ma wyjscia.Trzymaj sie ciepło...dokładnie! staraj sie nie przemarznąc,nie ubieraj sztucznej bielizny,spodni,podkoszulków,bluz,unikaj przeciagów .Do kąpieli dodawaj soli...najzwyklejszej ale gruboziarnistej.Staraj sie jezdzic tam gdzie ciepłe powietrze,morze ,dużo ryb i warzyw...Turcja,Tunezja moze byc i Chorwacja....nie krócej niż na 14 dni.Jak chcesz wiecej wiadomosci ...pytaj...chętnie pomogę :)
szater
Doradca

• Reklama

Powrót do Ogólnie o łuszczycy