Tu umieszczamy tematy dotyczące łuszczycy w ujęciu ogólnym, czyli zwykle nie pasujące do innych działów.
 meggi77
#24488
Czy zawsze po zadrapaniu krostek przy luszczycy jest objaw z kropelkami krwi?
Awatar użytkownika
 antonia
#24489
Poza typowym obrazem grudki łuszczycowej, opisanej powyżej, istnieją 3 objawy ułatwiające rozpoznanie łuszczycy:
1. Objaw świecy stearynowej – przy zdrapywaniu srebrzystej łuski , z powierzchni grudki łuszczycowej , obserwujemy połyskującą powierzchnię przypominającą wyglądem świecę ( sterynę )
2. Objaw Auspitza - przy dalszym zdrapywaniu łuski dochodzi do punkcikowatego krwawienia
3. Objaw Koebnera - polega na linijnym pojawianiu się zmian , w miejscu zadrapania bądź urazu. Towarzyszy aktywnym, wysiewnym postaciom łuszczycy. Nie jest to objaw patognomiczny dla łuszczycy, występuje także w liszaju płaskim czy w przypadku brodawek wirusowych.
http://www.dermatolog.biz/luszczyca.html

Jeżeli nie masz pewności co do diagnozy w Twoim przypadku, zgłoś się do dermatologa na badania histopatologiczne.
Diagnostyka łuszczycy

W początkowym stadium łuszczyca może być mylona z trądzikiem lub atopowym zapaleniem skóry, gdyż towarzyszą im podobne objawy: zaczerwienienie i świąd. Dlatego bardzo ważna jest odpowiednia i szybka diagnoza. Jednym ze sposobów diagnozy jest wywiad lekarski i badanie histopatologiczne próbki skóry ze zmienionego chorobowo miejsca, a także pomiar wartości OB krwi pacjenta.

Badanie żywej kropli krwi na obecność łuszczycy

Wykonywane w naszym centrum badanie żywej kropli krwi jest szybkim i precyzyjnym badaniem, które bez problemu zdiagnozuje przyczynę Twoich dolegliwości. W 45 min. dowiesz się co może powodować u Ciebie objawy łuszczycy i natychmiast będziesz mógł rozpocząć terapię.

http://panaceum-waw.pl/polecamy-old/pol ... /luszczyca
 meggi77
#24490
U mnie nie ma krwi. Łuski za bardzo tez nie. Zdjęcia wstawilam w poście zatytułowanym początki luszczycy. Pierwszy dermatolog nie był pewien co to. Drugi stwierdził luszczyce kropelkowa. Może to jest to faktycznie. Sama już nie wiem.
Awatar użytkownika
 antonia
#24491
Rozumiem Twoją rozterkę, chorobę prawidłowo zdiagnozowaną
można szybciej i łatwiej leczyć. Zła diagnoza może prowadzić do poważnych, czasem nieodwracalnych następstw.
 meggi77
#24492
Zerkniesz na zdjęcia swoim okiem? Zastanawiam się co teraz w kolejności zrobić. Do lekarza prywatne term za miesiąc. Iść zrobić jakieś badania? OB prawidłowe morfologia też cholesterol glukoza trojglicerydy w normie tsh tez
Awatar użytkownika
 antonia
#24493
Ja już je oglądałam i szczerze przyznam, że nie wiem co to jest. Miesiąc wytrzymasz, to nie jest bardzo odległy termin i nie może Ci bardziej zaszkodzić, ale potem domagaj się szczegółowych badań. Masz do tego prawo.
 meggi77
#24494
Ja juz różne zdjęcia oglądałam. Wygląda Ci to na luszczyce? A może znasz kogoś tu co ma kropelkowa? Może by porównać? A może tak wygląda początek luszczycy? Cholera chyba będę kolejnego dermatologa szukać. A może ige zrobię bo może to azs
Awatar użytkownika
 antonia
#24495
Wszyscy jesteśmy ostrożni z wydawaniem opinii i diagnozy, nie jesteśmy lekarzami, a nawet oni się mylą. W takiej sytuacji, kiedy choroba jest trudno rozpoznawalna muszą być robione badania i dobry lekarz powinien je zlecić, żeby utwierdzić się w swoim przekonaniu. Skoro pierwszy dermatolog nie potrafił rozpoznać choroby, to drugi wiedząc o tym powinien od razu kierować Cię na badania.
 meggi77
#24496
No widzisz. Ja tez nie wiedziałam co i jak. Zaskoczył mnie diagnoza. Spadło jak grom z nieba. Wydawał się pewien
Awatar użytkownika
 antonia
#24502
Po dokładnym obejrzeniu łokcia skłaniałabym się do przypuszczenia, że to jednak łuszczyca. Powiedz mi jeszcze, czy Ty czymś smarowałaś zmiany zanim zrobiłaś te zdjęcia?
Zmiany na fotkach wyglądają na pozacierane lekami, obraz w takim przypadku może być bardzo niejasny i mylący.