Menu użytkownika

Kupony

Kto przegląda forum

Forum przegląda 1 użytkownik :: 0 zidentyfikowanych, 0 ukrytych i 1 gość (dane z ostatnich 5 minut)
Najwięcej użytkowników online (90) było 3 maja 2017, o 23:15

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Łuszczyca paznokci - leczenie

Tu umieszczamy tematy dotyczące łuszczycy w ujęciu ogólnym, czyli zwykle nie pasujące do innych działów.

Re: Łuszczyca paznokci - leczenie

Postprzez Gosiaczek68 15 lis 2011, o 22:34

Moje paznokcie wyglądają podobnie, czasami zrastają i nie ma śladu, dodatkowo na płytce paznokcia mam efekt naparstka małe wgłębienia jak na naparstku. Kciuk jest pogrubiony a reszta jest łamliwa i wrażliwa na ból. Tylko ja nic z tym nie robie krótko przycinam, bo dłuższe są podatne na podgięcia, co w efekcie powstaje większa przestrzeń pod paznokciem i wtedy boli. :)
Nie wiem co to znaczy kiełbaskowe, łzs nie mam chociaż czasami boli mnie najczęściej staw paleca serdecznego u lewej ręki i kciuk dla odmiany u prawej. :surprised:
Nie zaczynaj dzisiejszego dnia od rozpamiętywania wczorajszych zmartwień!
— Phil Bosmans
Słoneczne Promyki Przyjaźni
Gosiaczek68
Gaduła

Reklama

Postprzez bozii 9 lut 2012, o 23:50

a czy jest możliwe, że ktoś, kto nie ma nigdzie na ciele łuszczycy może ją mieć tylko na paznokciu?
bozii
Poszukiwacz

Tak

Postprzez Paweł 10 lut 2012, o 13:11

Oczywiście, że może tak być. Łuszczyca jest nieprzewidywalna i może umiejscowić się gdzie chce.
Paweł
Administrator

Postprzez ania.p 7 mar 2012, o 01:01

Czy mogłabym Was prosić o opisanie, jak wyglądają Wasze paznokcie zaatakowane przez panią Ł? Mają takie wgłębienia jak naparstek czy tylko się rozwarstwiają?

Pytam, ponieważ około roku temu zaczęłam się borykać z łuszczycą głowy, a od ok. 1,5 roku rozdwajają mi się paznokcie i nie potrafię sobie z tym poradzić. Nigdy nie miałam takich problemów z pazurkami. A teraz zjadłam już wszystkie możliwe suplementy z apteki (te tańsze i droższe, z większą i mniejszą ilością skrzypu ;) ), stosowałam odżywki, lakiery i utwardzacze - żadnego efektu :(
Przy ostatniej wizycie u dermatologa poruszyłam ten temat. Pani dr pooglądała paznokcie pod lupą i zawyrokowała, że to nie łuszczyca. Jednak na zdjęciach użytkownika szater paznokcie wyglądają podobnie jak moje: rozwarstwione i bardzo łamliwe (złamać paznokieć przy składaniu kartki papieru - to dopiero wyczyn ;) )
ania.p
Świeżak

Postprzez FLORA2011 18 mar 2012, o 19:57

,Szater,jakie zioła i w jakich proporcjach proporcjach używasz do kąpieli.Napisz coś więcej.Mnie w aptece dali
belissę 40+,stosuję kilka dni i nie wiem czy będą jakieś
rezultaty.Dodatkowo objawy nasilają się,gdy pracuję w zie-
mi(ogródek-kwiatki,warzywka itp).
Nie wiedziałam,że to łuszczyca paznokci. :surprised:
Pozdrawiam Flora 2011
FLORA2011
Świeżak

Postprzez szater 19 mar 2012, o 10:15

Witam :D
teraz to mi cwieka zabiłas...jakos nigdy sie nie zastanawialam nad ilosciowym wsypywaniem ziół :surprised:
Napisze jak stosuje swoje mieszanki:
do garka(duzy 8-10litrów)
-cała paczke płatków górskich
-siemie lniane(na oko -garsc?)
-szałwie-5torebek
-rumianek(mozna zamiast szałwi ale ja wrzucam razem-nie mam uczulenia a czasem moze wystapic)
-skrzyp polny(suszonego pół paczki ale latem daje swiezy z lasu)
-pokrzywe(suszona tez pół paczki-latem swieża)
to taki zestaw podstawowy ....zimowy
cale lato dodaje jeszcze gałezie brzozy z listkami i wszystkie składniki (co sie tylko da ,daje swieze)
wszystko razem goruje jakies 30 min i odcedzam-przelewam do ciemnych butelek i albo stosuje tylko do dłoni(schodzi tego mniej-wlewam CIEPŁE! do miseczki i mocze 20-30min.te sama wode stosuje kilka razy dziennie.Wlewam ja potem do wanny i sie kapie.Wiadomo ze jak potrzeba na wanne to niestety tego wiecej idzie.Co do kapieli mozna zastosowac kapiel w słomie owsianej(opis jest na forum)
Ostatnio to po odcedzeniu w tej powstalej masie moczyłam swoje nózki i podzieliłam sie z męzem ;) -super sprawa po zimie i ....odzywilam swoje pazurki też u stóp(mysle ze bede tak robic bo ta masa powinna byc wykorzystana do konca swoich mozliwosci :P )
Czasami robie sobie takie innowacje dosypujac soli lub dodajac oleju....albo oba na raz.Potem nakladam gruba warstwe kremu z Nagietka lub aleosowego lub masci z Wit A i zakladam rekawiczki bawełniane.
Pamietac nalezy o tym aby dłoni nie wycierac,pozwolic im wyschnac :D
Wszelkie innowacje ....wskazane ...wszak kazdy ma troszke inne braki w organizmie(kolezanka wciska jeszcze kapsułki z kwasami omega 3,6,9)
.....alem sie napisała,mam nadzieje ze pomogłam :notguilty:

PS
Pawel moze gdzies to moznaby było zapisac-plisssss jakbys mógl :notguilty: :*
szater
Doradca

Postprzez henia 19 mar 2012, o 13:47

FLORA2011 napisał(a):...Mnie w aptece dalibelissę 40+,stosuję kilka dni i nie wiem czy będą jakieśrezultaty.Dodatkowo objawy nasilają się,gdy pracuję w zie-mi(ogródek-kwiatki,warzywka itp).Nie wiedziałam,że to łuszczyca paznokci....

Na spotkaniu w Poznaniu, p. dr Małgorzata Mazur - zastępca Ordynatora Oddziału Chorób Skóry Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu przy ul. Lutyckiej, na pytania co robić i jak leczyć ł. paznokci, odpowiedziała: " nic. na to nie ma żadnego lekarstwa"- cytat z pamięci. Niewskazane jest też, malowanie czy naklejanie tipsów na te chore płytki paznokcia. Radziła: króciutko przycinać, opiłowywać czyli wszystkie te zabiegi kosmetyczne, jak ze zdrowymi paznokciami. Nie ma na nie rady :(
"Pozwólmy sobie na pomyłki i błędy ale nie na nieuwagę"
henia
Doradca

Postprzez szater 19 mar 2012, o 17:43

Wiec po raz kolejny sprawdza sie stara prawda ze w łuszczycy nie ma pewników...ja stosuje tipsy od ....matko nawet nie pamietam kiedy...jeszcze ich w Polsce nie było jak prezenty z Hameryki szły.Sztuczne paznokcie kleiłam na Super glue xd od trzech lat systematycznie zakładam tipsy zelowe ,czasem robie "na forme" zelową lub akrylowa.Robie sobie czasem miesieczne lub dwumiesieczne przerwy-aby pooddychały ;)
Lubie zadbane paznokcie,prace mam specyficzna i to ze mam taka czy inna przypadłosc nie musi byc widoczne,nie widze specjalnego pogorszenia ale tak jak wszystko to sprawa indywidualna :D

Te kapiele to robie bardziej ze wzgledu na dłonie i stosuje niezaleznie czy mam tipsy czy nie. :notguilty:
szater
Doradca

Postprzez Gosiaczek68 19 mar 2012, o 18:35

Tipsy niestety niszcza płytke paznokcia, paznokieć staje sie matowy łamliwy i płutka paznokcia sie rozwarstwia. Przed nałożeniem zelu czy akrylu płytke paznokcia sie matuje przy pomocy pilniczka, ściera sie warstwe ochronną paznokcia, nie jest to dobry zabieg nawet dla zdrowych paznokci nie mówiąc juz o chorych z łuszczycą. :blush:
Co nie znaczy że czasmai nie pokusiąłm sie na takie upiekszenie. Ale niestety tipsy obraniczaja mnie w pracy, czyli nie moge pracowac na klawiaturz i jednak paznokiec jest gruby i nie można wszystkiego dobrze chwycić np pieniądze a mam z nimi do czynienia. :crazy:
Obecnie przycinam paznokcie kruciutko i to wszystko, czasmai ł zrasta że nic nie widac a czasami mam zajęte wszystkie paznokcie. :P
Nie zaczynaj dzisiejszego dnia od rozpamiętywania wczorajszych zmartwień!
— Phil Bosmans
Słoneczne Promyki Przyjaźni
Gosiaczek68
Gaduła

Postprzez puma 24 mar 2012, o 23:12

na moich pazurkach najpierw robi się plamka olejowa która z czasem rozrasta się i boli jak ją nacisnąć. następnie paznokieć odchodzi od od palca i najczęściej się łamie. nic niestety na to nie pomaga :( przycinam pazurki bardzo krótko i mocno opiłowuję pilniczkiem. co do tipsów to nie zauważyłam, żeby ich zakładanie pogorszyło stan moich paznokci.
w tej chwili zaczyna mi się robić plamka na jednym paznokciu i wiem, że za nim poleci kilka następnych. tak więc kicha :boring:
puma
Aktywista

Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Ogólnie o łuszczycy