Menu użytkownika

Kupony

Kto przegląda forum

Forum przegląda 1 użytkownik :: 0 zidentyfikowanych, 0 ukrytych i 1 gość (dane z ostatnich 5 minut)
Najwięcej użytkowników online (90) było 3 maja 2017, o 23:15

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Łuszczyca a zabiegi estetyczne

Tu umieszczamy tematy dotyczące łuszczycy w ujęciu ogólnym, czyli zwykle nie pasujące do innych działów.

Łuszczyca a zabiegi estetyczne

Postprzez maleigihas 24 gru 2018, o 01:21

Witam.
Cierpię na łuszczycę, lecz wydaje się to być dosyć łagodna odmiana (2 miejsca zapalne na skórze owłosionej głowy oraz w okolicy pachwin). Czy wykonanie zabiegu estetycznego twarzy takiego jak mezoterapia mikroigłowa czy nici liftingujące są dla mnie w jakiś sposób niebezpieczne? Jakie mogą być ewentualne skutki niepożądane i czy byłyby one nieodwracalne?
Może ktoś wybiera się do dermatologa i mógłby podpytać?
Z góry dziękuję, pozdrawiam
maleigihas
Świeżak

Reklama

Re: Łuszczyca a zabiegi estetyczne

Postprzez Paweł 24 gru 2018, o 10:56

Każda ingerencja mechaniczna czy chemiczna, która uszkadza w jakiś sposób skórę może wpływać na rozwój łuszczycy w tym miejscu. Jednak nie jest to regułą i może nic się nie stać.

Przy tak niewielkich zmianach osobiście bym zrobił sobie zabieg. Zdaje mi się, że ryzyko wyskoczenia łuszczycy na twarzy może być niskie. Ale to ja. Decyzję podejmujesz Ty.
Paweł
Administrator

• Reklama

Powrót do Ogólnie o łuszczycy