Menu użytkownika

Kupony

Kto przegląda forum

Forum przegląda 1 użytkownik :: 0 zidentyfikowanych, 0 ukrytych i 1 gość (dane z ostatnich 5 minut)
Najwięcej użytkowników online (90) było 3 maja 2017, o 23:15

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Jak u was wygląda rozwijająca sie nowa zmiana

Tu umieszczamy tematy dotyczące łuszczycy w ujęciu ogólnym, czyli zwykle nie pasujące do innych działów.

Jak u was wygląda rozwijająca sie nowa zmiana

Postprzez marta_z-j 4 lut 2012, o 10:09

pytanie tytułowe może i głupie, ale... moje zmiany to na początku małe kropeczki które się stopniowo powiększają, teraz się jednak niepokoję bo na szyi mam wielkiego czerwonego placa, na tym placu są 2 małe zmiany (większa ma jakieś 2x2) z tym że one były już wcześniej, początkowo myślałam że to uczulenie, mąż i koleżanka mówią że to wygląda bardziej jak otarte, szalikiem czy czymś tam, ale teraz mi przyszło do głowy, że może to się Ł jakoś inaczej zaczyna... to możliwe?
piłeś - nie jedź, lepiej zapal i odleć ;)
marta_z-j
Bywalec

Reklama

Początkowa zmiana na skórze

Postprzez Paweł 4 lut 2012, o 15:44

U mnie to wygląda niepozornie. Najpierw trochę taka zasuszona skóra, nieco wypukła. Widać w tym miejscu większe łuszczenie - ciężko mi to opisać. I jest to jasne, prawie się nie odróżnia, ale wystarczy podrapać, żeby zobaczyć, że z tego sypie się delikatna łuska. To tak przy większych zmianach u mnie jest. A pojawiają się też od razu małe kropki - czerwone i mocno wypukłe.
Paweł
Administrator

Re: Jak u was wygląda rozwijająca sie nowa zmiana

Postprzez euterpe 4 lut 2012, o 16:37

Ja mam małego strupka. Na razie mam takie dwa które na szczęście nie rosną.
euterpe
Bywalec

Postprzez Basieńka44 4 lut 2012, o 16:51

Mnie na wiosnę na wysypkę na szyi pomógł sam żel z żywokostu smarowałam kilka razy w ciągu dnia
Prawdziwa przyjaźń opiera się na tym,co jest dobre dla obydwu przyjaciół
Basieńka44
Doradca

Postprzez Gosiaczek68 4 lut 2012, o 16:56

Nowe zmiany u mnie pojawiają sie w formie małych kropek, wygląda to troche jak pryszcz, tylko sie nie goi i na wierzchu ma małą łuskę. Czasami wystarczy natłuszczać i sam ginie. Gorzej jak tych kropek pojawia się więcej to zlewają sie w całość i tworzą place. Wtedy trzeba już zastosować leczenie :crazy:
Nie zaczynaj dzisiejszego dnia od rozpamiętywania wczorajszych zmartwień!
— Phil Bosmans
Słoneczne Promyki Przyjaźni
Gosiaczek68
Gaduła

Postprzez henia 4 lut 2012, o 17:54

U mnie tak jak u Gosi. Szczególnie zimą, i szczególnie na nogach :annoyed:
marta_z-j napisał(a):... bo na szyi mam wielkiego czerwonego placa, na tym placu są 2 małe zmiany (większa ma jakieś 2x2) z tym że one były już wcześniej, początkowo myślałam że to uczulenie, mąż i koleżanka mówią że to wygląda bardziej jak otarte, szalikiem czy czymś tam....

Martuś to może być podrażnienie/otarcie, na którym osiada ł. U niektórych z nas, ł. lubi zajmować miejsca, gdzie skóra właśnie został podrażniona np. uczulenia wszelkie. Musisz to poobserwować, myślę.
"Pozwólmy sobie na pomyłki i błędy ale nie na nieuwagę"
henia
Doradca

Postprzez Basieńka44 4 lut 2012, o 19:26

U mnie nowe wysypy są w formie małych czerwonych kropek które się zlewają tworząc jedną wielką plamę jak u Gosi
dlatego uważam że u mnie powodem zmian jest stres i słabe naczynka które pękają po silnym stresie
wiadomo w stresie ciśnienie wyższe a jak naczynka słabiutkie to pękają.
Prawdziwa przyjaźń opiera się na tym,co jest dobre dla obydwu przyjaciół
Basieńka44
Doradca

• Reklama

Powrót do Ogólnie o łuszczycy