Menu użytkownika

Teraz jest 25 paź 2014, o 05:13

Nowości Nowości dla Łuszczyca - forum dyskusyjne - luszczyce.pl

Mapa strony Łuszczyca - forum dyskusyjne - luszczyce.pl » Dział : Łuszczyca - forum dyskusyjne - luszczyce.pl

Przyjazne forum dyskusyjne dla osób z łuszczycą i łuszczycowym zapaleniem stawów oraz ich bliskich

Witam:)

Witam wszystkich bardzo serdecznie,z łuszczycą borykam się już od niepamiętnych czasów,dopiero teraz postanowiłam podzielić się tym z innymi i być może nawet porozmawiać w realu,jeżeli znajdę takich ludzi w swojej okolicy.
Czytaj więcej : Witam:) | Wyświetlone : 146 | Odpowiedzi : 7 | Dział : Przywitaj się!

Nastolatka z łuszczycą

Cześć, jak widać mam na imię Gosia, dopiero osiągnęłam pełnoletność, a w ciągu 10 lat walki z ł. miałam tylko jedną niepełną reemisję. :) Teraz się uśmiecham, ale jest ciężko, bo nie mam szczęścia do łuszczycy w jednym miejscu, tylko do tej odmiany, która odnosi się do całego ciała.

Moje leczenie w skrócie z 1,5 roku.
Zaczęto leczyć mnie cyklosporyną (Equoral), co było dla mnie najlepszym okresem ...
Czytaj więcej : Nastolatka z łuszczycą | Wyświetlone : 184 | Odpowiedzi : 4 | Dział : Przywitaj się!

Do poczytania

Blog z artykułami o łuszczycy - nie znalazłem jakiś merytorycznych błedów, fajnie napisane, zbierające ogólno dostępną wiedzę plus kilka ciekawostek.
Blog jest pod patronatem producenta dermokosmetyków, ale jak na razie nie są w żaden sposów eksponowani we wpisach, więc można spokojnie czytać.
Czytaj więcej : Do poczytania | Wyświetlone : 1085 | Odpowiedzi : 25 | Dział : Znalezione w sieci

Szukam lekarza w Krakowie

Witam wszystkich. Mam taki problem. Dotychczas leczyłam się prywatnie, pani doktor przepisywała mi cygnolinę. Ale ostatnio rozwiązała umowę z NFZ i może mi tylko przepisać recepty pełnopłatne. Wychodzi to dość drogo, wiadomo, wizyta 100 zł i każda maść 50 zł czyli jakieś 200 - 250 zł. Nie stać mnie na to, zwłaszcza ,że odwiedzam ją raz na półtora miesiąca. Więc udałam się do normalnego lekarza a tam wielki problem. Że nie można, że nie wolno, ...
Czytaj więcej : Szukam lekarza w Krakowie | Wyświetlone : 739 | Odpowiedzi : 8 | Dział : Szpitale, kliniki, sanatoria...

Milena mówi cześć, drapiąc się w głowę

Witam! Mam na imię Milena i mam 17 lat. Mam również łuszczycę, ale dopiero od 12 roku życia ;) Zastanawiam się, czy jej umiejscowienie traktować jako błogosławieństwo czy przekleństwo. Otóż mam łuszczycę na dość bujnie owłosionej głowie. Staram się z nią walczyć, lecz z dość miernym skutkiem. Zacznijmy od początku:

Początkowo miałam niedużą plamę tuż nad czołem - wiecznie zdrapaną. Starałam się jej pozbyć w jak najłagodniejszy ...
Czytaj więcej : Milena mówi cześć, drapiąc się w głowę | Wyświetlone : 221 | Odpowiedzi : 1 | Dział : Przywitaj się!

DAIVONEX, potrzebuje pomocy

niedawno byłam w klinice w Poznaniu, i przepisali mi te maść Daivonex, maść salicylową i flucinar na głowe.
Najbardziej martwi mnie daivonex stosuje go 5 dzień, a moje wysiewy (zaznacze mam na całym ciele rozsiane kropki) łuszczą się jeszcze bardziej i szybciej po tym leku, czy tak ma być czy wszystko jest okej? i kiedy stosować te maść salicylową zaraz po tym jak posamruje daivonexem czy jak? :annoyed: ...
Czytaj więcej : DAIVONEX, potrzebuje pomocy | Wyświetlone : 3383 | Odpowiedzi : 18 | Dział : Leczenie tradycyjne

Alkohol a łuszczyca

Mam pytanko, czy jak jest się chorym to trzeba całkowicie wyeliminować alkohol z diety, czy tylko go ograniczyć do niewielkich ilości, a może tylko wystrzegać sięgo w czasie wysypów? Proszę o info w tej sprawie bo z tego co czytałem jest dużo skrajnych opini na ten temat w różnych miejscach.
Czytaj więcej : Alkohol a łuszczyca | Wyświetlone : 4013 | Odpowiedzi : 55 | Dział : Ogólnie o łuszczycy

Łuszczyca

ŁUSZCZYCA

Łuszczyca objawia się występowaniem zaczerwienionych i łuszczących się miejsc na owłosionej skórze głowy, kolanach, łokciach, nogach czy rękach. Objaw ten spowodowany jest tym, że komórki znajdujące się w zewnętrznej warstwie skóry nie są w stanie prawidłowo dojrzeć. Istnieją powody, by przypuszczać, że jest to także choroba autoimmunologiczna wywołana nadmiernym stresem, niezdrową dieta i stylem życia, a także wadliwą przemianą materii. Dowodem świadczącym o tym, że łuszczyca jest chorobą autoimmunologiczną może być fakt, iż dobry ...
Czytaj więcej : Łuszczyca | Wyświetlone : 2298 | Odpowiedzi : 30 | Dział : Znalezione w sieci

Witam

Mam na imię Monika. Choruję od około 8-9 roku życia.
Obecnie dalej mam moją "przyjaciółkę" jestem mężatką i mam 2 dzieci.
Czytaj więcej : Witam | Wyświetlone : 93 | Odpowiedzi : 1 | Dział : Przywitaj się!

witam

witam wszystkich serdecznie. Mam 33 lata i od jakiś trzech lat borykam się z ta jakże wspaniałą chorobą! łuszczyca rozwijała sie spokojnie i powoli niestety ostatni okres to bardzo agresywna jej ofensywa (taki ciężki okres w życiu) i cóż przegrywam bitwę! Ale przede mną długa wojna więc zbroje się w wiedzę i doświadczenia innych walczących, dlatego i też oto tu jestem! Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieje że dzięki waszej pomocy przeprowadzę niejedną zwycięską batalie i ...
Czytaj więcej : witam | Wyświetlone : 203 | Odpowiedzi : 10 | Dział : Przywitaj się!

Zaloguj  •  Zarejestruj

Statystyki

Liczba postów: 21095 • Liczba wątków: 1660 • Liczba użytkowników: 1928