W tym miejscu piszemy o przebiegu swojego leczenia, radzimy się innych odnośnie leczenia własnego przypadku choroby.
 Adamus
#17634
Witam,

Dermatolog przepisał mi 2 maści robione na łuszczenie się skóry ciała i 1 na skórę głowy i chciałbym usłyszeć opinie na ich temat.Pewnie jak każdy nie do końca zostałem poinformowany na temat poparzeń i troszkę jestem czerwony.

Maść 1 na ciało
-Cignolini 0,1
-Ac.Selicylici 2,0
-Vaselini ad 100,0
M.f.ung.
Druga to :
-Vit. A lig. 3,0
-Vit. E lig. 0,3
-3% Sol. Ac. borici 20,0
-ParaFF. lig. 10,0 nie do końca jestem pewien tej nazwy nie wyraźnie jest napisane :)
M.f.ung.
I maść w płynie na głowę Laticort 0,1%
Awatar użytkownika
 szater
#17636
Pierwsza masc to cygnolina...masc lecząca!...nie złuszczająca a wypalajaca.....proponuje poczytac dokładnie poradnik stosowania cygnoliny(jest na forum)
Druga masc to masc po cygnolinie,natłuszczajaco-regenerująca poparzenia.
Sorki ze tak lakonicznie ale sam rozumiesz...Swieta...nie chciałam cie zostawic bez odpowiedzi bo boje sie że jeszcze bardziej sie poparzysz :notguilty:

Laticort to krem lub masć ,majace silne działanie przeciwzapalne, przeciwświądowe i przeciwuczuleniowe.(steryd ,słaby ale steryd) xd xd
 Adamus
#17638
Rozumiem,

Co do tych sterydow to nie jestem przekonany,mialem przez rok tylko na glowie a po uzyciu masci novate dopiero wyskoczylo mi na calym ciele nie wiem czy przypadek czy to moglo byc przyczyna pojawila sie jedna plamka na rece posmarowalem novate a teraz mam na calym ciele.
Awatar użytkownika
 henia
#17641
Oczywiście, że przypadek. Po prostu od tej jednej plamki zaczął się Twój wysyp.
Też tak miała, jedna plamka na łokciu - tak pewnie z pół roku się utrzymujaca, potem poszło po całości :angry:
Uważm, że steryd nie miał z tym nic wspólnego. Witaj na forum :)