W tym miejscu piszemy o przebiegu swojego leczenia, radzimy się innych odnośnie leczenia własnego przypadku choroby.
Awatar użytkownika
 henia
#14441
Tu wątek z innego forum o problemie białych plam http://luszczyca.org.pl/p2/forum/index. ... topic=1339

Myślę że ważniejszym problemem, w Twoim przypadku, jest opanowanie tych zmian na dłoni. na forum sporo wieści jak ludzie z tym sobie radzą, poczytaj. Ostatnio, Maja chyba walczyła, i to z dobrym efektem końcowym :)
Awatar użytkownika
 antonia
#14443
- bielactwo rzekome - jest to zjawisko występujące podczas leczenia łuszczycy oraz w przebiegu łupieżu pstrego. po wyleczeniu łuszczycy zwłaszcza preparatami o działaniu redukującym, głównie zawierającymi cygnolinę, w otoczeniu zanikających zmian łuszczycowych pojawiają się przebarwienia wywołane działaniem leku. W efekcie miejsca po zmianach łuszczycowych robią wrażenie plam odbarwionych. W łupieżu pstrym natomiast pod wpływem promieni słonecznych w miejscach grzybicy powstają rzekome odbarwienia z naturalnympod wpływem słońca przebarwieniem skóry zdrowej. Związane jest to z przejściowym zahamowaniem produkcji melaniny przez substancje produkowane przez grzyba wywołującego schorzenie.
Czynników powodujących powstawanie przebarwień jest bardzo wiele. Największą rolę przypisuje się promieniowaniu słonecznemu. Dlatego bardzo istotna jest ochrona przed jego działaniem, polegająca na stosowaniu preparatów fotoprotekcyjnych (światłoochronnych) , oraz poprzez unikanie promieniowania słonecznego lub UV emitowanego przez sztuczne źródła tego promieniowania.

Niejednokrotnie przy leczeniu łuszczycy czy też w przebiegu łupieżu pstrego można zauważyć odbarwienia skóry w postaci białych plam.
Wiele osób myli to zjawisko z bielactwem, a to nie jest nic innego jak tzw. bielactwo rzekome. Taka sytuacja może mieć miejsce kiedy podczas leczenia łuszczycy używa się preparatów zawierających cygnolinę. Pojawiają się wtedy białe odbarwienia. Natomiast przy łupieżu pstrym w miejscach grzybicy pod wpływem promieniowania słonecznego ukazują się jasne przebarwienia. Jest to spowodowane tymczasowym zahamowaniem wytwarzania pigmentu przez substancje, które wytwarza wywołujący to schorzenie grzyb.

http://wyleczbielactwo.blogspot.se/2011 ... ekome.html
Awatar użytkownika
 henia
#14451
Dobre wieści Antonia :* czy tak czy tak, to poleciałabym tymi mazidłami przeciwgrzybiczymi, te zmiany trochę. Nie zaszkodzą a mogą pomóc.

Czemu o takich sprawach, nie informują chorego, dermatolodzy? :(
Awatar użytkownika
 Roxy
#14454
Tzn, co dokladnie mi radzicie?
Ta zmiana na nodze jeszcze swedzi, chyba podlecze dermovate do konca a pozniej octem jabłkowym i natłuszczanie.
 Basieńka44
#14455
Roxy pisze:Tzn, co dokladnie mi radzicie?
Ta zmiana na nodze jeszcze swedzi, chyba podlecze dermovate do konca a pozniej octem jabłkowym i natłuszczanie.
Ja bym jednak zrezygnowała z dermowate użyła clotrimazolum i maść z wit A może być ochronna czy Retimax
plama przypomina nadkażenie grzybicze dermowate na to nie zadziała
a clotrimazol czy ocet czy natłuszczanie witaminą A tak
wybór jednak należy do ciebie